JUVENTUS KURASINDA HİLE Mİ VAR? - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Trabzonspor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 19 December 2013, 13:40   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart JUVENTUS KURASINDA HİLE Mİ VAR?

JUVENTUS KURASINDA HİLE Mİ VAR?

JUVENTUS KURASINDA HİLE Mİ VAR?
18 Aralık 2013, 19:37

Emre VURAL
[email protected]
Trabzonspor, seri başı olarak katıldığı UEFA kurasında; dünya devi Juventus ile eşleşti. Eşleşti eşleşmesine ama kafada soru işaretleri bıraktı. Daha doğrusu ‘kafamda’ diyeyim de herkesi zan altında bırakmayayım. Evet, gelelim kafamı kurcalayan vakalara;

1. Kura çekimi başladı. İlk önce seri başı olmayan takımlar çekildi. Kura çekiminde ki topları, ünlü futbolcu Ciro Ferrara çekiyordu. 4. topta Juventus çıktı. Ardından rakip belli olacaktı. Ferrara elini daldırdı tasın içerisine, başladı karıştırmaya. Karıştır babam karıştır… Toplar karışıyor ama Ferrara elinde tuttuğu topu hiç salmıyor. Ve sonunda salmadığı topu çekiyor. Topun içinden de Trabzonspor çıkıyor. Ben bu görüntüyü 120 ekran televizyonda en az 50 kere izledim ve bunu açıkça gördüm. Peki, biliyor musunuz Ferrara’nın 10 yıl Juventus’ta top koşturduğunu? Juventus için önemli bir isim olduğunu?
Şimdi diyeceksiniz ki “Adam o topta Trabzonspor’un olduğunu bilemez ki…” İstendikten sonra öyle bir bildirilir ki… Topa uzaktan kumandalı titreşim yaptırılır, ağırlık farkı olur, ince bir renk farkı olur vs. Sonuçta düzeneği onlar kurmuyor mu? Seri başı olmayan Juventus’a “hangi takım çıksın?” diye sorulsaydı, 16 takım arasından 2 tanesini seçerdi. Ee biri de Trabzonspor olurdu, oldu da… Bakmayın şimdi “zorlu kura çektik” söylemlerine… Gerçekçi olalım.

2. Bu yıl UEFA Kupası final maçı nerede oynanacak? Torino.. Torino neresi? Juventus’un evi… Juventus bu fırsatı kaçırmak istemeyecektir. Zaten UEFA’da finalde Juventus’u görmek ister. Çünkü Torino stadyumunda ki Juventus’lu bir final, diğerlerine göre daha fazla reyting getirecektir. Ne kadar reyting, okadar para; bu işler böyle ağa…
“Juventus şikeden cezalar yediğinde neredeydi bu UEFA?” derseniz; ee bazen her şey ayyuka çıkınca, kralı da gelse kurtaramıyabiliyor sizi.
3. İşte bana bu yazıyı yazdırmada rol oynayan en önemli faktör! Juventus’un, Galatasaray’a nasıl yenildiğini hatırlarsınız. 2 gün süren maç ve rezil bir saha. Galatasaray’ın başarısını küçümsemek istemem ama o maç normal şartlarda oynansaydı; Juventus’un yenilme olasılığı çok düşüktü. Ama yenildi. Juventus camiası bu yenilgiyi, zemine bağladı. UEFA’ya, maçın tekrarı ya da iptali için baskılarda bulundu. Hatta maçın devre arasında Juventus teknik direktörü Conte, maçın Portekizli hakemine giderek “bu maçı ertele” dedi. Kısacası Juventus, bu eleniş şeklini kabul etmedi ve UEFA’yı sorumlu olarak tuttu.
Peki, UEFA Juventus’un gönlünü almak için; bu kolay kura hilesini niye yapmasın ki? Pek tabiki yapabilir. Formasını giydiği Juventus’a, UEFA Başkanı Platini’den küçük bir buse…

Şimdi benim bu yazımı okuyanlar, büyük ihtimalle 3’e ayrılacaklar. “Bu deli ne diyor? Susturun şunu!” deyip, inanmayanlar. “Bunlar benim de aklıma gelmişti” deyip, katılanlar. “Acaba” deyip, kuşkuya kapılanlar. Benim her düşünceye saygım var. Kimse benim gibi düşünmek zorunda da değil.
Bu yazıyı yayınlayıp-yayınlamamak arasında gidip geldim. Yetkililer tarafından dikkate alınmayacağını da biliyorum. Ama kaplumbağa hikayesi var ya hani… Sevgilisine varamayacağını bile bile yollara düşen… İşte benimki de o misal…

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)