Sadri Şener’e Düşen Son Görev (II) - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Trabzonspor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 14 December 2011, 17:15   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sadri Şener’e Düşen Son Görev (II)

Sadri Şener’e Düşen Son Görev (II)

Sadri Şener’e Düşen Son Görev (II)

Ali Öztürk

[email protected]

14 Aralık 2011 Çarşamba

Trabzonspor’un bugün karşı karşıya bulunduğu en temel sorun, bize göre yönetilememe sorunudur. Bundan dolayı denizde yalpalayan taka misali, fırtınanın dinmesi bekleniyor. Ne yazıkki kaptana camia artık güvenmiyor. Trabzonspor Başkanı kendisine olan derin güveni çok hoyratça harcadı.

1- Futbolcuların uzağında yaşadı. ‘Selçuk İnan benim sorunum’ diyerek asparagas haberlerle kongreyi bile yanılttı. Selçuk İnan’ı kulüpte saklayamadı. Egemen Korkmaz’ın kulüp için önemini kavrayamadı. Jaja transferinde ‘Biz onu santrafor niyetiyle aldık’ diyecek kadar futbol oyununun uzağında (bizim gibi) yaşadı. Ortada ciddi bir yönetme sorunu ile karşı karşıyayız.

2- Trabzonspor’u TFF’de güçsüz bıraktı. TFF eski Başkanı Mahmut Özgener’in oyununa geldi. Trabzonspor’un şampiyonluğunu altın tepsi içinde Fenerbahçe’ye sunan TFF eski Başkanı Mahmut Özgener’i yeniden başkan yapmak adına Mehmet Atalay’a sırtını döndü. Sonra M. Ali Aydınlar’a razı oldu ama gücünü sınayarak kaybetti.

3- Trabzonspor camiasını kucaklamadı. Camiayı frenledi. Operasyona hiç inanmadı. ‘Beni hakemlerin kasıtlı davrandığına inandıramazsınız’ dedi. Yeni yönetimden Trabzonspor’u kendi elleriyle sildi. TFF Başkanı Aydınlar ile ‘iki yönetici isterim’ kavgasına tutuşup 7 düvele bedel Trabzonsporlu Önder Karaduman’ı tasfiye etti. Yani Trabzonspor’a zarar verdi. Ardından günlerce Erdal Atalay’ı rencide etti. Trabzonspor’un TFF nezdinde kolunu kanadını biçti. Ortada ciddi bir yönetme sorunu ile karşı karşıyayız.

4- Şike yasasının değiştirilmesine camia aslanlar gibi direnirken Başkan Şener ikircikli tavıra girdi. İstanbul’da Kulüpler Birliği ile hareket, Trabzon’da ise muhalefet etti. Sonunda önergeyi imzaladı. Tepki oluşunca, ‘şerh düştüm, taraftar bölümünü imzaladım’ gibi mazeretler üretti. En sonunda gerçeği dile getirdi: ‘Cezalar çok ağırdı’ dedi ve Aziz’ini düşündüğünü gösterdi!..

5- Ne Şampiyonlar Ligi takımı kurabildi ne UEFA Avrupa Ligi takımı… Yönetim bugün kulübün sırtında bir yük gibi… Şenol Güneş yalnız sahadaki ağır yükü taşımıyor, bu yönetimin yükünü de taşımak zorunda kalıyor.

6- Başkan Şener’i bu camia kulübe, zamanın behrinde 10 milyon hibe ettiği için kucakladı. Trabzonspor sevgisi her şeyden daha çok inandırdı. Ama bugün 3,5 yıl sonra görünüyorki artık sevdiğine büyük zarar verdi. 10 milyonlarca liralar savruldu, yönetim artık yük oldu.

7- Karşımızda Fenerbahçe’nin 2. operasyonu var. TFF Disiplin Talimatı’nı değiştirmek. Sistem aynı işliyor. Kulüpler Birliği yeniden devrede. 18 kulübün imzası isteniyor. Size göre Sadri Bey imza atacak mı atmayacak mı?
Dileriz Fenerbahçe’yi kümeden kurtaracak değişiklik son imzası olmaz!..

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)