Süt Havuzu - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ÖYKÜLER & HİKAYELER.::. > Öyküler & Hikayeler

Öyküler & Hikayeler Bu Bölümde Türk ve Dünya Edebiyatından Öykülere, Hikayelere Yer Verebilir, Yorum Yapabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 07 February 2007, 00:29   Mesaj No:1

u2s

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:u2s isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 835
Üyelik T.: 12 April 2006
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Süt Havuzu

Süt Havuzu

“Hükümdarın biri, ülkedeki maddi sıkıntıyı aşmak için, memleketteki herkesin, saray bahçesine yaptırdığı devasa havuza, gece yarısında, sadece bir kova
süt dökmesini istemişti. Fakir köylü şöyle düşündü:‘Benim durumum zaten kötü. Ben bir kova su döksem; ne de olsa havuzun içindeki sütten ayırt edilemez’.
Gerçektende düşündüğü mantıklı gibiydi. Ne olacaktı ki bir kova sütü dökmeseydi. Zaten yarın sabah havuzda süt dolu olacaktı...
Havuzda Süt Yoksa!!!
Havuzda Süt Yoksa!!!

Türkiye’nin şu andaki portresini anlatan en kısa ama en anlamlı hikayecik. Okuyunca hatamızın nerede olduğunu daha iyi anlayacaksınız!

“Hükümdarın biri, ülkedeki maddi sıkıntıyı aşmak için, memleketteki herkesin, saray bahçesine yaptırdığı devasa havuza, gece yarısında, sadece bir kova
süt dökmesini istemişti. Fakir köylü şöyle düşündü: ‘Benim durumum zaten kötü. Ben bir kova su döksem; ne de olsa havuzun içindeki sütten ayırt edilemez’
. Gerçektende düşündüğü mantıklı gibiydi. Ne olacaktı ki bir kova sütü dökmeseydi. Zaten yarın sabah havuzda süt dolu olacaktı...

Ertesi sabah havuza bakanlar şaşkınlık içindeydiler.
Havuzda tek damla süt yoktu!!!”

Herkes fakir köylü gibi düşünmüştü.

Ne dersin artık senin de bir kova süt dökme vaktin gelmedi mi?

Bu hikayeyi okuyan herkesin kendisine bir kere de olsa “şimdiye kadar ben ne yaptım?” sorusunu sormasını istiyoruz.

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Yeni Sayfa 1

www.papatyam.org Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Papatyam Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

Instagram         

Papatyam alemdarhost.com sunucularında barındırılmaktadır.