KABİNDA (ANGOLA) - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.TÜRKİYE ve DÜNYA ÜLKELERİ.::. > Diğer Ülkeler > Afrika

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 06 December 2011, 15:26   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart KABİNDA (ANGOLA)

KABİNDA (ANGOLA)

Cabinda'S trajedisi

Cabinda Kongo ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti arasında yer alan bir durumdur.

Portekizli bir Himayesinde (1883, 1884 ve 1885 Cabindo Potuguese Antlaşmalar tarafından tanımlandığı gibi)
Novembre 1975: Cabinda askeri Sovieto-Küba orduları ve komünist Portekizce suç yardımı ile Angola tarafından istila etti.
Onbeşinci yüzyıldan bu yana bir Portekiz sömürgesi olan Angola, ayrılmış bir bölge, 1933 Portekiz Anayasası tarafından önemsemiş.
O zamandan beri, uluslararası kamuoyunun bir yarı-genel bir kayıtsızlık gösterir imha stratejisi, Cabindese insanların etnik arıtma ve yoksullaşma geçerlidir Angola Cabinda askeri işgal kaldı.
Cabinda Örneğin ham petrol (Angolese işgalciler için 4 milyarlarca yıl başına US $) için çok büyük kaynaklara sahip olmasına rağmen, Cabindese insanlar korkunç bir yoksulluk içinde yaşıyor.

Bu iki otobüs, polis eşliğinde sınır geçmişti ve silah ateş çekim yaptı beklenmektedir. Milletler Afrika Kupası'na katılmak için Togo, Angola milli futbol takımının üyeleri, Angola Flec bir eskort ve üyeleri (Cabinda Enclave Kurtuluş Cephesi arasında silahlı çatışma korunmak için, koltuk altında yuvalanmış olan ). Bütçenin yarım saat sonra yaralı üç (otobüs şoförü, basın görevlisi ve yardımcı antrenör) ve yedi çekim ölüm oldu. Dünyanın geri kalanında Cabinda durumu görüşmek üzere: hedefine ulaşmış bir terörist hareket.

Saldırı, Corriere.it sonra Togo oyuncu
Az bilinen, Cabinda Kongo Brazzaville ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti arasında sıkışıp Angola topraklarının bir yerleşim bölgesi olduğunu. 1975 yılında eski Portekiz kolonisi, Lizbon askeri hükümetin düşmesinden sonra, bağımsızlığını kazandı. Ama Alvor, Cabinda Antlaşması ile, Angola birleştirilmiştir. Hemen bu karara karşı protesto hareketi yerel halk tarafından paylaşılmaz başladı. Cacongo, NGOY ve Loango: Portekiz himayesi Cabinda oldu 1885 Simulanbuco, Antlaşması önce, bölgede üç krallık ayrıldı. Yıl içinde, Angolans, Kikongo bir etnik gruba ait rağmen, o bölgede yaşayan insanların insanların bir parçası olarak ele alınmamalıdır, böylece bir kültür ve Angola farklı bir dil geliştirdi. Bu nedenle çeşitli ayrılıkçı hareketleri birleştirme kararından sonra Cabinda Angola ortaya çıktı.

Afrika'da bütün savaşlarda olduğu gibi çatışmanın temel nedenlerini çevredeki nüfus ve büyük doğal kaynakların kötü yaşam koşulları bulunabilir, ancak yaşamak için bu toprakları elinde kalmaz. Cabinda zengin açık deniz petrol sahaları. Bu tahmin edilmektedir ki ham petrol ihracatı günlük 700 bin varil, Angola toplam üretiminin 60%. Luanda Hükümeti için bu küçük yerleşim ekonomideki temel aldığı sömürülmesi gerçek bir hazine sandığı. Ne Cabinda isyanı petrol çıkarma kaynaklanan yerel nüfus için faydaları eksiklik vardı yol açtı. Bir Angola yasa petrol gelirlerinin% 10 Cabinda olarak dağıtılmasını öngörür, ancak para akışı genel nüfusa ulaşır ve Devlet akışları ve yozlaşmış politikacıların ve yöneticilerin ceplerine kaybolur asla.

Cabinda Angola DEĞİLDİR
Alt 06 December 2011, 17:24   Mesaj No:2

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kabinda (ANGOLA)

Angola ile gizemli bir anlamda, bir merak duygusu ve bilinmeyen bir korku duygusu getiren dünyada olan yerlerden biridir. Birçok insan için, küçük Angola hakkında bilinmektedir. Geçenlerde bir on yıllardır süren iç savaş çıktı. Bir spor fanatiği iseniz, Angola hatırlıyorum orijinal Dream Team Michael Jordan ve şirket yaklaşık 60 puan kaybeden Barcelona 1992 Olimpiyatları oynanan ilk ülke olmak. Ya da belki de Angola Milletler, geçen yıl Afrika Uluslar Kupası'na ev sahipliği yaptı ve Cabinda enklavın kuzeyinde ilinde Togo Milli Takım otobüs vurarak zor olduğunu biliyor olabilirsiniz. Tüm Afrika'nın en büyük üreticisi olduğunu biliyor; Nijerya'da bile daha büyük. Dünya üzerindeki en yozlaşmış hükümetlerin biri var biliyor olabilir. Angola dünyanın en pahalı ülke ve dünyanın en pahalı şehri Luanda kabul olduğunu biliyoruz. Bu şeyleri bir ya da iki biliyor olabilir ancak olasılıkla, Angola, Cabinda bile hiç duymamış olduğunuz veya en azından hiç dikkat etmemiştim. Yani hükümet bunu sadece nasıl olsa istediği gibi görünür.

Angola, Afrika'nın güneybatı kıyısında yaklaşık 18 ilden oluşan büyük bir ülke. Dış dünya ile olan ilişkilerinde, yani iş, petrol çok sınırlı kalmıştır. Angola büyük petrol olduğunu söylemek için yetersizdir. Angola yağ. Aslında hiç tecavüz Çinli küçük bir yardım ile doğal kaynaklar ve ucuz emek sömüren büyük batılı petrol şirketleri tarafından işletilmektedir. Ve tabii ki insanlar açlıktan ise tüm petrol zenginlikleri alır ve bunu kendi ceplerinden sağ sopa bozuk bir hükümet. Bu, dostlarım, ya da olduğu gibi, günümüz Afrika. Sadece, burada aşağı doğru çalışır bir yoldur.

Hükümetler, Afrika, özellikle kıtanın bu bölümünün petrol zengini ülkeler kendi insanlara yardım etmek yoktur. Bunlar, Exxon, Chevron, Total, Schlumberger, BP vb para, milyarlarca ve milyarlarca dolar her yıl, yozlaşmış politikacıların bu ülkenin kanadı düz ceplerine gider That (gibi şirketler her geçen kuruş sıkmak var ve diğerleri, on yıllar boyunca) Ekvator Ginesi-kuru gibi. Yoksulluk yaygın olarak göz ardı edilir ve Angola insanlar görünüşte% 90 sefalet içinde yaşıyor. O fotoğraf çekmeye nefret ediyorum, çünkü yoksulluk resimleri gönderemezsiniz. , Kendilerine yardım ve hükümet ve insanların kişisel kazanç ve zenginlik için onları terk ettiler yoksul insanlar için saygı hasılat elde etti ama dışarı değil çünkü. Yani burada Angola ve Cabinda benim deneyim, dedi.

Blogumun veya Facebook takip olanlarınız aslında Angola ziyaret etmek için bir vize almak için ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Ülkenin turist istemiyor. Yozlaşmış devlet sadece kendi İsviçreli banka bile daha fazla hesap dantel, böylece işletmeler ve iş adamları ülkeye yatırım gelmek istiyor. Düzenli insanlar izin hükümetin paranoya gülünç ama inan bana; var. O nedenle çalışmak bana yaklaşık 2 yıl aldı, art arda değil, ama inan bana, sadece onlara pasaport göndermek ve birkaç gün sonra onu geri almak değildir.

Bilmek ve hiç Angola gelmesini istiyorsanız kullanmak için mükemmel bir kişi bir İngiliz Ulusal adında Paul tarafından işletilen Eco-Tur olarak adlandırılan Luanda merkezli bir şirket ile iletişime sonra, vize temin etmek mümkün. Eko-Tur ile kişiselleştirilmiş bir tur vize davet mektubu ve daha sonra burada Luanda Turizm Bakanlığı onay yazısı almak için kitap vardı. Bana bir güçlük ama sonunda Paul ve ekibi sayesinde yapılan inanıyoruz.

Johannesburg, New York'tan bir kabus uzun bir uçuştan sonra, birkaç gün önce Luanda Luanda geldi. Luanda içine Uçan bir toz bulutu içine uçan gibi ve her kilometre için kir ve toz kaplı gecekondu olduğunu görmek. Sonra kıyılarında park petrol tankerlerinin ton görmek ve size geldik farkındayız. Havaalanında kendisini esas olarak askeri uçak ve helikopterler ile stoklanmış, büyük. Kabil havaalanında küçük bir hatırlattı. Bir kez uçaktan almak, onların tatlı zaman alabilir göç, uzun bir çizgi beklemek gerekir. Sonra nihayet aracılığıyla var ben benim müthiş sürücü, Neto tarafından karşılandı.

Neto ve hızlı Arkadaşları olacaktı ve ben onunla sürüş gerçekten özleyeceğim. O çok komik ve bilgili idi. O yarım Luanda en oteller fiyat ama hala yaklaşık 200 $ bir gece ve çok kabul Soleme Guest House, kontrol etmek için götürdü. Bu gazeteci ve STK türleri ile popüler ve çok hoş oldu. Benim şeyler devre dışı bıraktıktan sonra, biz düz bir şehir, gözünü keşfederek çıkışı ve elbette trafik ve toz yöneldi.

Luanda aslında dünyanın en kötü trafik olan yeni ayrım elde edebilir. Bu devastatingly yavaş ve hemen hemen her yerde. Afrika ve gerçekten dünya çapında pek çok kent gibi, kentin birkaç yüz bin kişi için inşa edilmiş ve şu anda burada yaşayan milyonlarca ve altyapı sokaklarda araba miktarı bakamam. Luanda - Afrika edilmiştir tozlu sermaye de olabilir ve bu bir şey söylüyor. Sürüş sırasında pencereler tutmak veya yüzünüzde bir bandana ya da bir şey giymek ya da toz ve nefes beni kir-tröst tükürme başlayacağız. Luanda güzel bir yer değildir.

Şehir etrafında yolumuza yaptı ve o yerin tarihini ve hükümet beni doldurdu, Cabo, Luanda uzak köşesinde ve en iyi parçası? Ilha için dışarı çıkmadan sona erdi. Bu tür burun etrafında Luanda oluşturur ve gemilerin Limana gelen liman oluşturur plaj alanı. Pointe Noire, Kongo, güzel ufku kapalı ayarı arka planda kum ve petrol kuyuları ve tankerleri süsleyen plaj bar ile nasıl biraz hatırlatıyor.

Teori ve burada yaşıyor olsaydı kesinlikle hang out yerde oldukça güzel olsa da, tam açık değildi ki şimdi bazı moda petrol şirketleri karşılamak için buldozerler ve ağır ekipman ile plajlar artırmada. bir açıklama aldım. Bir yana, şehrin en iyi restoranları, gece kulüpleri ve tüm hava kirliliği ve trafik sıkışıklığı gelip dinlenmek için yerler bazı ev olduğunu.

Ilha dışında, şehir Başkanları Konağı ve tabii ki güzel elçilikler alanı çevresinde bazı dağınık güzel alanlar vardır. Porsche ve Afrika ve bazı petrol şirketi bileşikler ve güzel Çinli binalar çok sık görmüyorum bir Land Rover bayilik, şehir merkezi süsleyen birkaç alanları vardır. Bir kenara, bir sürü gecekondu ve toz bir çok modern bir Afrika başkenti Luanda harika bir örnek. Batı ve Çin tarafından sömürülen ve çalıştırılır. Bu bozuk bir hükümete sahiptir ve şehrin en güzel parçaları yanında aşırı yoksulluk. Yine, ya da değil gibi, bu 21. yüzyılda Afrika ve burada durdurmak için değil, daha kötüye gidecek. Çinliler kadar hazır hale geliyor.

Çin'in Afrika üzerinden alma hakkında bilmiyorsanız, dikkat etmelidir. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde hızla nakit, bina altyapısı, havaalanları, binalar, vs bu gün gidip hemen hemen her Afrika ülkesinde karşılığında Afrika hükümetlerinin ittifaklar geliştirdiler, işadamlarının sürülerinde Çin göreceksiniz. binalarda bayraklar görmek veya onlar finansman gelişmeler karaya bağlanmış. Bu karşılığında muhtemelen mineral ve zenginlik keşfi ve sömürü, önümüzdeki yıllarda ucuz işgücü ve zayıf hükümetlerin petrol kan gölüne ne olacak yararlanmak için. Ayrıca, yurtdışında çalışmak için vatanlarına insanlara göndermek için Çin bir neden verir. Bu durmayacaktır; batıda son birkaç on yıl içinde ne yaptı cüce gidiyoruz.

Genel ve yolsuzluk Afrika hakkında daha fazla bilgi burada konuştuk, ben Luanda hakkında birkaç şey söylemek gerekir. Ben burada bir araya geldi ve ele sahip insanlar şaşırtıcı olmuştur. Onlar, konaklayan, gerçek ve dürüst kibar edilmiştir. Bunu gerçekten takdir ediyorum. Ben de bu küçük Portekizce "tina" dün gece hayatımın en iyi yemek vardı. Bu bir isme sahip değil ama, burada, Angola küçük bir havayolu Air 26 ofis yanında şehir üzerinden ana yol üzerinde bulunan. Barcelona yendi Real Madrid izlerken ben dün gece vardı biber biftek ilahi ve ben son derece bulabilirsiniz tavsiye ederiz! Ayrıca otel ve Cuca $ 2 Cuca bira 10-15 $ karşı oldukça iyidir.

Vites değiştirme, Cabinda küçük bir açık deniz sondaj iseniz ya da futbol takip ederseniz sadece duydum ve Togo otobüs vuruldu Milletler Afrika Uluslar Kupası sırasında geçen yıl otobüs çekim duydum ve olduğunuz bir yerdir bir birkaç antrenörler ve personel öldürüldü. Bu otobüsü de, eski Arsenal ve gerçek Madrid forveti Emmanuel Adebayor, sağ salim kaçtı ama gerçekten hayal ediyorum gibi sarsıldı taşıyordu. Bu kuzey Angola ana faaliyet alanı ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti (DKC) ve Kongo Cumhuriyeti bir şerit arasında yer almaktadır. Bu nedenle, aslında terk Angola ve, bu nedenle rahatsız edici sinek veya çapraz Pointe Noire Kongo büyü Angola ulaşmadan DRC geçmesi gerekir.

Cabinda, Angola siyaset ve de facto bağımsızlığını bir paratoner, geçen yıl ben bazen inanıyorum Travelers Century Club (TTK) listeye eklendi ve birçok üyesi zaten Angola ziyaret tarafında gerçek bir diken olmuştur. Almak için kıçından bir ağrı ve de tabii ki Angola vizesi ile uğraşmak zorunda. O kadar çok geçecek ama ben burada bu yana, ziyaret edilecek. çok sabah erken TAAG Angola Airlines ile 45 dakikalık uçuş Cabinda havaalanına kadar uçtu. Ben mükemmel oldu ve kelimenin tam anlamıyla Cabinda enklavın kuzeyinde bana her şeyi gösterdi kılavuzu ve sürücü Nelson tarafından havaalanında karşılandı. Cabinda kendisi şehir hakkında konuşmak için çok değildir. Ana gözde mekan plaj cephe boyunca kilise ve büyük heykeli Papa John Paul II (yukarıda ve aşağıda sırasıyla) . Oldukça keyifli olsa da, bir kere şehir ve kafa kuzey bırakmak, sevimli küçük şehirlerde çok daha güzel olur ve trafik yoktur Cabinda Şehir bırakmak ve sol tarafta bir sabittir ve bu fark, taze asfalt karayolu boyunca kuzeye gidiyor . otoyol ve sahil erişim engelleme kapalı gerçekten uzun dikenli tel çit. Bu Chevron kara denir. Chevron, temelde, Afrika'nın en zengin petrol yataklarına sahip Cabinda sahiptir. Temelde tüm enklavın kuzeyinde üçüncü bir çitle çevrili. Bu tabii ki iyi ve kötü. Afrika istismar batısında başka bir örnek, çünkü kötü ama iyi, aksi takdirde tarımda önemsiz işlerde çalışma olacağını birçok yerliler işler verir çünkü .

Alt 07 December 2011, 11:01   Mesaj No:3

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alt 07 December 2011, 11:05   Mesaj No:4

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alt 07 December 2011, 11:16   Mesaj No:5

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alt 07 December 2011, 11:21   Mesaj No:6

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alt 07 December 2011, 11:24   Mesaj No:7

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alt 07 December 2011, 11:28   Mesaj No:8

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alt 07 December 2011, 11:31   Mesaj No:9

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alt 07 December 2011, 11:35   Mesaj No:10

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler