Sen misin başörtüsü takan - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Diğer spor dalları

Diğer spor dalları Yüzme, Tenis, Atletizm ve diğer Sporlar bu alanda

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 15 April 2013, 12:54   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sen misin başörtüsü takan

Sen misin başörtüsü takan

14 Nisan 2013 Pazar 18:58

Trabzonlu sporcuya Avrupa çelmesi
Sen misin başörtüsü takan

Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden Trabzonlu sporcu Zeynep Akyüz başörtüsü taktığı nedeni ile önce şampiyonadan alınmak istendi sonrasında ise Wushu Taoulu dalında yarıştığı sırada hakemler tarafında puanlamaya tutulmadı.

Haber : Şükrü ÜÇÜNCÜ

Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleşen Avrupa Gençler Wushu şampiyonasın katılmak için Türkiye’de yapılan şampiyonada birinci olan genç sporcu Zeynep Akyüz Avrupa şampiyonası için okulunu bırakarak bir ay milli takım kampında şampiyonaya hazırlandı. Romanya’nın Başkenti Bükreş’in yolunu tutan Zeynep Akyüz Avrupa Wushu Federasyonu (EWUF) tarafından aldığı cevap karşısında ise adeta şoke oldu. Zeynep Akyüz’e EWUF yetkilileri “ Başörtüsü taktığınız gerekçesi ile şampiyonaya katılamazsınız” söylemesi üzerine genç sporcu şaşkına döndü.

Türkiye Wushu Federasyonu yetkilileri durumu Dünya Wushu Federasyonuna (IWUF) bildirdi. IWUF’un talimatıyla TAOLU halısına çıkan Akyüz yarışmaya başladığı sırada puanlama hakemleri tarafından puanlamaya tutulmayarak elendi.

“BU NASIL BİR ANLAYIŞ”
Konu ile ilgili haber61.NET açıklama yapan Türkiye Wushu Federasyonu icra kurul başkanı Abdurrahman Akyüz, “Masadaki hakemler Rus. Müsabakaları da üzerlerinde 'Rusya' yazan eşofmanla yönetiyorlar. Burası tarafsız bir jüri değil. Rus jürisi. Bu durum kabul edilebilir bir şey değil. Spor kurallarına ve centilmenliğe aykırı bir durum. Bunu da mahkemelere taşıyacağız" dedi.

“BİR DAHA AVRUPA ŞAMPİYONASINA GELMEM”
Türkiye’nin Wushu dalında ilk dünya şampiyonu olan ablası Elif Akyüz gibi kendide dünya şampiyonu olmak isteyen Zeynep Akyüz, “ yıllardır bu sporu yapıyorum ve bu dalda daha çok başarılı olacağıma inanıyorum. Son bir ayımı okulumu bırakarak bu şampiyona için harcadım neden böyle bir uygulama yapıp benim hakkımı yediler anlamadım bir daha bu Avrupa şampiyonalarına katılmayacağım. Burada emeklerimi çaldılar.”şeklinde konuştu.

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler