Dünya Şampiyonu Konuştu - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Diğer spor dalları

Diğer spor dalları Yüzme, Tenis, Atletizm ve diğer Sporlar bu alanda

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 09 June 2010, 16:01   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Dünya Şampiyonu Konuştu

Dünya Şampiyonu Konuştu

Dünya Şampiyonu Konuştu

Trabzon'lu boksör Selçuk Aydın, Sevenlerim nakavtlı galibiyetlerime alışmıştı, bir sonraki maçımda herkes gerçek Selçuk Aydın'ı görecek dedi.

Geçen hafta Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan WBC Dünya Şampiyonluğu unvan maçında Rumen rakibini yenerek şampiyonluğunu ilan eden Türk boksör Selçuk Aydın, "Sevenlerim nakavtlı galibiyetlerime alışmıştı, bir sonraki maçımda herkes gerçek Selçuk Aydın'ı görecek" dedi.
Avrupa Şampiyonu ve Kıtalar Arası Şampiyonluğu'nun yanına Dünya Şampiyonluğu'nu da ekleyen Selçuk Aydın, İHA'ya özel açıklamalarda bulundu.
11 AY SONRA RİNGE ÇIKTI
Abdi İpekçi Spor Salonu'nda çok güzel bir atmosferde ringe çıktığını belirten Aydın, "Bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Başta Başbakanımız, Spor Bakanımız, Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyorum. Zor bir müsabakaydı. Uzun bir ara vermiştim. Yaklaşık 11 ay sonra ringe çıktım. Bu ara benden çok şey alıp götürdü. Çok eksiklerimiz vardı. Önemli olan kazanmaktı. Çok şükür kazandık" dedi.
" RAKİBİN ÖMRÜ UZUN SÜRMEZDİ"
Bir hafta istirahat edip, Pazartesi gününden itibaren antrenmanlara başlayacağını kaydeden Selçuk Aydın, "Yaklaşık 3- 4 ay içinde tekrar ringe çıkmayı düşünüyoruz. Sevenlerim, benim nakavtlı galibiyetlerime alıştılar. Ama bütün maçlar 3-0, 5-0 bitmiyor. Romen rakibim, çok kaliteli boksördü. Maç kıran kırana geçti ama bu benim eksikliğimden kaynaklandı. Maça tam manasıyla hazırlanabilseydim rakibimin ömrü uzun olmazdı. Maç, 12 raunt sürmezdi. Bir sonraki maçımda gerçek Selçuk Aydın'ı herkes daha iyi görecek" dedi.
ANDRE BERTO'YA MEYDAN OKUDU
Gözünü artık altın kemere diktiğini söyleyen Aydın, altın kemer sahibi Haitili boksör Andre Berto'nun karşısına çıkmasını istedi. Haiti'deki deprem sebebiyle maçtan çekilen Berto'nun ringe çıkmak zorunda olduğunu belirten Selçuk Aydın, "Berto, bana 3 ay içinde maç tarihi vermek zorunda. Vermezse hükmen kaybetmiş olacak. Böylece gümüş kemerim, altın kemer olacak. Berto'nun benimle dövüşme mecburiyeti var. Bana maç tarihi vermesini bekliyorum" ifadelerini kullandı.
"İSRAİLLİLER ŞANSLI"
Son kazandığı maçın ardından galibiyeti İskenderun'da şehit düşen askerlere ve Gazze'ye yardım götüren gemilerde hayatını kaybeden Türk vatandaşlarına hediye ettiğini hatırlatan Selçuk Aydın, "Hepimizin canı yandı. Savaş olmayan bir dünya istiyoruz. Güçlünün zayıfı ezdiği bir dünyada yaşamak bizi rahatsız ediyor. İsrail, belki politikada güçlü olabilir ama spor aktivitelerinde bize rakip olacak sporcuları yok. Karşımızda durma şansları bulunmuyor. Karşıma çıkabilecek İsrailli boksör yok. Bu yüzden şanslılar" şeklinde konuştu.
Selçuk Aydın, ayrıca Ionut Dan Ion ile yaptığı maçtan dönen bazı hayranlarının trafik kazası geçirdiğini yeni öğrendiğini belirterek, "Haberi öğrenince çok üzüldüm. Hepsine geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. En yakında ziyaretlerine gideceğim" dedi.

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler