Metal törpü tırnağa zarar verir, kağıt olanları kullanın - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.KADININ DÜNYASI.::. > Güzellik ve Bakım

Güzellik ve Bakım Güzelik ve Bakım İle İlgili Her Konuyu Burada Bulabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 20 March 2008, 15:02   Mesaj No:1

PESTEMAL

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:PESTEMAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 145
Üyelik T.: 16 February 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Metal törpü tırnağa zarar verir, kağıt olanları kullanın

Metal törpü tırnağa zarar verir, kağıt olanları kullanın

Metal törpü tırnağa zarar verir, kağıt olanları kullanın
Jenny Wiles, 34 yıldır Londra’da Mavala Manikür Okulu’nda eğitim veriyor. Ayrıca ülke ülke dolaşarak manikürcüleri Mavala Manikürü konusunda bilgilendiriyor. Mavala da ne diyenler için kısa bir bilgi verelim: Tırnak bakım endüstrisinin en gelişmiş markaları arasında sayılıyor. Birçok ürünü, yıllardır pazar liderliğini kimselere kaptırmıyor.

Örneğin 1958 yılında piyasaya çıkan tırnak sertleştiricisi hálá sınıfının birincisi. Ürünleri 120 ülkede satılıyor. Jenny Wiles, 34 yıl önce sıradan bir manikürcü olarak işe başlamış. Bugün Mavala bünyesinde onun kadar uzman eğiten bir başka kişi yok. Ürün geliştirmeye bile katkıda bulunuyor. Geçtiğimiz hafta İstanbul’daydı. Mavala manikürünün sırrını sorduk, söyledi: "Metal araç gereç kullanmıyoruz, siz de kullanmayın."

34 yıldır aynı işi yapmak nasıl bir his?

- Fantastik! Başka bir iş yapmayı hiç hayal etmedim. Bir gün bile pişman olmadım.

Tırnaklara olan bu tutkunuzun kaynağı ne?

- Benimkine tırnak tutkusu demek yanlış olur. Ben öğretmeyi seviyorum. Bakımlı ve sağlıklı tırnaklar yaratmanın sırlarını öğretiyorum.

Çocukken ne olmak istiyordunuz?

- Hemşire. Ama olmadı. Fransa’da güzellik uzmanlığı üzerine eğitim aldım. Dr. Payot adında bir cilt bakım grubu ile çalışmaya başladım. Sonra da Mavala’ya transfer oldum.

Nasıl?

- Mavala, Dr. Payot’un olduğu binaya taşındı. Kısa sürede çalışanlarla dost oldum. Beni tanıdılar ve birlikte çalışmayı teklif ettiler.

İlk başladığınızda ne iş yapıyordunuz?

- Manikür, pedikür. Eğitmenlik işi zamanla gelişti. Yöneticilerim öğretme becerimi keşfettiler. Bir süre yalnızca Londra’da eğitim verdim. Sonra seyahat etmeye başladım. 20 yıldır o ülkeden bu ülkeye seyahat ediyorum.

Mavala manikürü denilen şey nedir? Bilinen manikürden ne farkı vardır?

- Kullanılan ürünler farklı. Mavala maniküründe, Mavala ürünleri kullanılır. Mavala ürünlerinin hepsi Mavala laboratuvarlarında geliştirilir. Biz önce sorunu tespit ederiz, sonra o soruna göre ürün geliştiririz. Mavala manikürünü farklı kılan bir diğer unsur malzemeler. Deneye yanıla metal araç gereçlerin tırnağa çok zarar verdiğini bulduk mesela. Bu yüzden asla metal enstrüman kullanmıyoruz.

Peki neden hálá metal törpü, metal pens gibi aletlerin kullanımı çok yaygın?

- Çünkü tüketici onudoğru biliyor ve alışkanlıklarını terk etmiyor. Hiç kimse yeni bir şeyi öğrenmeye açık değil.

Mavala markası manikürcülük mesleğine ne kazandırdı?

- Saygınlık kazandırdı. Sıradan bir işi, profesyonel bir meslek yaptı. Ve belkide en önemlisi manikürcülere daha çok para kazandırdı.

İstanbul ve İzmir isimli ojeleri var

Mavala markası Türkiye’de beş yıldan fazla bir süredir satılıyor. Yalnızca eczane ve kuaförlerde 600’den fazla noktada alıcı ile buluşuyor. Faaliyet gösterdiği her ülkenin önemli şehir isimlerini ojelere veren marka, beş yılda üç ürün tasarladı. Ankara bordo, İstanbul turuncu, İzmir rakı beyazı.

KENDİ KENDİNİZE MANİKÜR YAPMAK İÇİN

1. Tırnağınızdaki eski ojeyi çıkartın.

2. Tırnakları istediğiniz şekli vermek için törpüyü, tırnak kenarının altından ve hafif bir açı ile tutarak tırnak kenarlarından ortaya doğru törpüleyin. Kenarlar tamamen düzgün hale gelene kadar işleme devam edin ve herhangi bir pürüz kalıp kalmadığını kontrol edin. Tırnaklarınızı köşelerden çok derin törpülemekten kaçının.

3. Tırnak çevresindeki etleri belirginleştirmek için tırnak eti çıkarıcı sürün. Düzgün bir tırnak çevresi oluşturmak için Mavala lastik itme çubuğu ile deriyi geriye itin.

4. Ellerinizi yıkayın ve tırnaklarınızı yumuşak bir manikür fırçası ile fırçalayın. Tırnak üzerinde yağlı bir tabaka kalırsa oje tırnağa gerektiği gibi yapışmayacaktır. Bunun için devam etmeden önce ellerinizi kurulayın.

5. Tırnaklar yumuşak ve kolay kırılmaya meyilli ise bu durumu tırnak sertleştirici ile ortadan kaldırabilirsiniz. Kullanırken tırnak etine veya cilde değdirmemeye dikkat ederek, tırnak uçlarına az bir miktar tırnak sertleştirici sürün ve maniküre devam etmeden önce kurumasını bekleyin. Eğer ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız koruyucu tırnak kalkanı veya tırnak çukur dolgusu ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

6. Koruyucu cilayı tırnak etine gelmemesine dikkat ederek tüm tırnak yüzeyine sürün. Kurumasını bekleyin. Tırnaklarınız ojenin daha iyi yapışmasını sağlayacak şekilde, hafif yapışkan kalacaktır. Tırnaklarınız kolay kırılıyorsa, koruyucu ön cila yerine destekleyici alt taban kullanabilirsiniz. Her iki ürün de tırnakların ojeden dolayı sararmasını önler ve manikürünüzün ömrünü uzatır.

7. Ojenizi seçin.

8. Ojeyi kullanmadan önce şişeyi iki elinizin arasında yuvarlayarak iyice karıştırın. Eğer doğru sonuca ulaşmak istiyorsanız fırçayı ilk olarak tırnağın tam ortasından aşağıya doğru ardından da yanlarına sürerek bu işlemi bitirin.

9. Ojenizin dayanıklılığını arttırmak ve mükemmel bir parlaklık kazandırmak istiyorsanız bir kat Colorfix (renk sabitleyici) sürün.

10. Son olarak, tırnaklarınızın hemen kurumasını istiyorsanız bir kat oje kurutucu kullanın. Bir dakika içerisinde alacağınız sonuca inanamayacaksınız.

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)