AŞKI YAZMAK KOLAY MI? - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ATIŞ SERBEST.::. > İlanı Aşk Edin

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 03 July 2008, 11:58   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart AŞKI YAZMAK KOLAY MI?

AŞKI YAZMAK KOLAY MI?

AŞK HAKKINDA

“Her aşığım diyen aşık olmaz.her sevgiden bahseden sadık olmaz. İlahi herkes merd bir aşık olmaz. Sıradan kalplerde aşk derdi bulunmaz!..

AŞKI YAZMAK KOLAY MI?

Kış güneşi İdanın ardından yükselip Edremit körfezinin eteklerine ulaştığında muhteşem bir tablo izlenir,adeta. Usul usul gümüşten bir örtü gibi kıyıya vuran dalgaların sesi, uyandırmıştır huysuz beyaz martıları. Sıcak bir tebessüm yayılır yüzüme. Yüreğim coşar sevgiyle. İşte bu anlarım kalem tutan anlarım olur, genellikle. Aklıma gelen sözcükleri kalemin ucundan damıtırım bir,bir…
Bugün, sizlere aşkı yazmak istedim. Çünkü aşk modası geçmeyen, her yaşta yaşanan ve onsuz olamadığımız bir duygudur. Peki nedir aşk? Biyolojik bir güdü mü, yoksa duygusal bir güvenlik arayışı mı? Belki de, bulduğumuz müthiş bir imaja aşık oluruz. Aşkın gözü gerçekten kör mü? Ama tuhaftır, ilk aşk unutulmaz! Etkisi ise uzun sürelidir. Aldığımız o büyük haz,karşılığı alınmasa bile, unutulacak gibi değildir.Yaşadığımız ve yaşamak istediğimiz bir yoğun tutkudur aşk!
Aşkın o kadar çok çeşitleri ve bir o kadar da hikayeleri vardır. Ya sözleri! Ya şiirleri ve türküleri! Dedim ya aşka doyum olmaz. Aşk tarif bile edilemiyor çoğu kez. Aşk iki kişiliktir. Bazen üçüncü kişi devreye girer. İşte o zaman aşkın içinden çıkılmaz. Adı ihanet olur, çıkar! Bir de Tanrı aşkı vardır. Öyle değil mi?
Aşkın içinde tüm güzel duyguların yanı sıra, bir çok karşıt duyguları da vardır. Acı bekleyişler, paranoyalar, umutsuz ve sabırsız geceler ise aşka hüzünle eşlik ederler. Hüzün ise pusuda bekleyen bir avcı gibidir sanki. Ya sevgiliye duyulan acılı baharat kokan yalnız ve tekinsiz geceler!..O anlarda, hasretin acı lezzeti aşkın alevini daha da, körükler…
AKM de çalıştığım yıllarda sanatçı ve yazarlarla masa sohbetlerimiz çok olurdu. Aklıma o sohbetlerden kalan, damak tadında bir aşk öyküsünü sizlere anlatmak isterim…” Ünlü Alman besteci, iş adamı olan arkadaşının evine konuk olur. İşleri nedeniyle uzun bir süre kalmak zorunda kalır. Ev sahibinin kızı dünyalar güzelidir. İlk anda aşık olur. Ama güzel kız bestecinin yüzüne bakmadığı gibi bakışlarını hep başka yöne çevirir. Aynı evde kaçar göçer başlar adeta. Yemek masasında yalnız kaldıkları ve evden gitmesine bir gün kala, ünlü besteci genç kıza sorar.’Size bir soru sorabilir miyim?’ Genç kız yine başını çevirmede,’evet,tabi ki!’ yanıtını veriri. ‘Evliliğin kutsallığına inanır mısınız?’ Aldığı yanıt,’evet,inanırım.’olunca sözlerine devam eder.
‘Biliyor musunuz?Tanrı biz erkekleri yaratırken, eşlerimizi de bize gösterir. Sıra bana geldiğinde…Gördüm ki,benim eşim; kambur,bir gözü sakat,kısa boylu ve çok çirkindi. Tanrı’ya yalvardım. Ne olur eşimin bu çirkinliğini bana ver. Çünkü bir kadının bu kadar çirkinliği trajedi!’dedim.’
Güzel kız bu konuşmayı ilgiyle dinlerken ilk kez başını kaldırır,bakar. Kambur,kısa boylu ve çirkin besteciye şaşkınlıkla sorar!’Sonra?!’ Besteci ise,’Tanrı bu dileğimi kabul etti!’ dedikten sonra genç kız gülümser ve ellerini karşısında aşkla bekleyen adama uzatır. Ve o tarihten itibaren , onun sevgili eşi olmuş. Bu alman besteci ise, ünlü Mendelson’un babasıymış…”
Sözlerimi değerli şairimiz Özdemir Asaf’ın sözleriyle noktalıyacağım…
“Aşka gönül ile düşersen yanarsın,duygu ile düşersen kavrulursun,akıl ile düşersen çıldırırsın. Aşka düşmez isen,kalabalığa karışır ezilirsin. Sersem sersem durma öyle bir yol seç!..Ö.Asaf”

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler