ROSE - Böyle bir eş - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ÖYKÜLER & HİKAYELER.::. > Deneme & Düz Yazılar

Deneme & Düz Yazılar Bu Bölümde Türk ve Dünya Edebiyatından Deneme ve Düz Yazılara Yer Verebilir, Yorum Yapabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 21 November 2006, 17:27   Mesaj No:1

mirim61

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:mirim61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 127
Üyelik T.: 17 January 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart ROSE - Böyle bir eş

ROSE - Böyle bir eş

ROSE

Kan rengi kıpkırmızı güllere bayılırdı. Zaten onlarla adaştı da.

Rose....
Gül....

Kocasının sevgili Rose'u.. Her yıl Sevgililer gününü kapının önünde bulduğu enfes fiyonklarla süslü kucak dolusu kırmızı güllerle kutlardı. Hiç aksamadan. Hatta eşini kaybettiği yıl dahi kapısı çalınmış gülleri kucağına bırakılmıştı. Tıpkı geçmişte olduğu gibi. Küçük bir kartla birlikte. Her yıl güllere iliştirdiği karta aynı cümleleri yazardı. "seni, geçen her sene bugünkünden daha çok seviyorum." Birden bunların son güller olduğunu düşündü. Önceden ısmarlamış olmalıydı. Öleceğini nasıl bilebilirdi? Zaten her şeyi önceden planlamayı ve yapmayı severdi. Gülleri özenle içeri taşıdı saplarını kesti vazoya yerleştirdi. Vazoyu da konsolun üzerine eşinin kendisine gülümseyen fotoğrafının yanına koydu. Orada kocasının koltuğuna oturup saatlerce gülleri ve fotoğrafı seyretti. Sessizce...
Bitmek bilmeyen bir yıl geçti. Yapayalnız ve hüzün dolu bir yıl...
Sonra bir sabah kapı çalındı. Tıpkı eski günlerde olduğu gibi kırmızı gülleri, üzerinde kartıyla birlikte eşikteydi. Sevgililer gününü kutluyordu. Gülleri içeri aldı. Şaşkınlık içinde doğru telefona gitti. Çiçekçi dükkanını aradı.... Onu bu kadar üzmeye kimin hakkı vardı. "Biliyorum" dedi çiçekçi...Eşinizi geçen yıl kaybettiniz. Telefon edeceğinizi de biliyordum. Bugün size yolladığım gülleri çok önceden ısmarlamış parasını da ödemişti. Hep öyle yapardı zaten...Hiç şansa bırakmazdı. Dosyamda talimat var. Bu çiçekleri size her yıl yollayacağım. Bir de özel kart verdi, kendi el yazısıyla. Bilmeniz gerekir diye düşünüyorum...Ölümünden sonra çiçeklere iliştirmemi istediği kart.
Rose hıçkırıklar arasında teşekkür ederek telefonu kapattı. Parmakları titreyerek zarfı açtı.
"Merhaba sevgilim" diye başlıyordu kart.
Bir yıldır ayrıyız. Umarım senin için çok zor olmamıştır. Yalnızlığın ve acılarını hissedebiliyorum; giden sen kalan ben olsaydım neler çekerdim kim bilir? Sevgi paylaşıldığında yaşamın tadına doyum olmuyor. Seni kelimelerle anlatılamayacak kadar çok sevdim. Harika bir eştin. .
Dostum benim. Sadece bir yıldır ayrıyız. Kendini bırakma ağlarken bile mutlu olmanı istiyorum. Onun için bundan sonraki yıllarda güller hep kapımızda olacak. Onları kucağına aldığında paylaştığımız mutluluğu ve kutsandığımızı düşün. Seni hep sevdim her zamanda seveceğim ama yaşamalısın. Devam etmelisin, kolay değil mutluluğu yakalamak. Güller, senin kapıyı açmadığın güne kadar gelmeye devam edecek. O gün çiçekçi beş ayrı zamanda gelip kapıyı çalacak, eve dönüp dönmediğini kontrol edecek. Beşinciden sonra emin olarak gülleri ona verdiğim yeni adrese getirip seninle yeniden ve ebediyen kavuştuğumuz yere bırakacak.
"

Alt 23 November 2006, 13:50   Mesaj No:2

nihale

Papatyam Kıdemli Üyesi
Durumu:nihale isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 543
Üyelik T.: 21 September 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:

[size=18px]AN ROOZA... FARİD FARJAD EZGİSİNİ ANIMSATTI BANA... ÇOK GÜZEL.[/size]
Alt 23 November 2006, 15:11   Mesaj No:3

mirim61

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:mirim61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 127
Üyelik T.: 17 January 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

teşekkürler............
güzel ama çok acı bir durum
[size=24px][/size]

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler