Aziz Yıldırım'ın örgüt şeması - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Fenerbahçe

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 18 December 2011, 01:03   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Aziz Yıldırım'ın örgüt şeması

Aziz Yıldırım'ın örgüt şeması

İşte Aziz Yıldırım'ın örgüt şeması

Fenerbahçe Spor Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında polis tarafından hazırlanan fezlekede ilginç iddialar yer alıyor.

827 sayfalık fezlekede Aziz Yıldırım hakkındaki tespitlerden bazıları şöyle:

-NATO İhalelerine katılan MAKTAŞ Makine ve Elektrik Ticaret A.Ş'nin sahibi Peker ile bağlantılı ancak kendi suç örgütünü kurdu. Örgütü Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu ile birlikte yönetiyor.

- Son maçta kaybedilen şampiyonluk nedeniyle huzursuz oldu. FB başkanlığını bırakmak istemiyor.

- FB 2010 yılında 315 milyon TL gelir elde etti. Yıldırım ve yöneticiler bu sosyal ve ticari etkinliği kaybetmek istemiyor.

- Aziz Yıldırım kimi zaman örgüt üyelerini azarlıyor.

- Şike faaliyetlerinde başarısız olan örgüt üyelerini örgütten dışlıyor.

PEKER İLE BAĞLANTILI; KENDİ ÖRGÜTÜNÜ KURDU

Aziz Yıldırım'ın Olgun Peker liderliğindeki suç örgütü ile ilişkili olduğu ancak Yıldırım'ın Olgun Peker ile irtibat halinde olmasına rağmen suç örgütü bünyesinde yer almadığı, etrafına topladığı şahıslarla birlikte kendi liderliğinde bir yapılanma içerisine girdiği belirtildi. Fezlekede Yıldırım'ın kendi kurduğu suç örgütünü Fenerbahçeli yöneticiler İlhan Yüksel Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu ile birlikte yönettiği ve bu yapılanma ile birlikte Fenerbahçe takımının oynayacağı veya Fenerbahçe takımının ligdeki sıralamasını olumsuz etkileyebilecek müsabakalarla ilgili olarak şike ve teşvik faaliyetlerini yürüttüğü iddia edildi.
Alt 18 December 2011, 01:05   Mesaj No:2

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

EKŞİOĞLU VE MOSTUROĞLU TALİMATLARINI YERİNE GETİRDİ

İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun Aziz Yıldırım'ın legal ve illegal her türlü talimatını yerine getirdiğinin belirtildiği fezlekede, Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütünün Türkiye Futbol Federasyonu üzerinde de etkinliğinin bulunduğu, eski Federasyon Başkanı Mahmut Özgener'in Aziz Yıldırım'ın futbol camiası içerisindeki gücünden faydalanabilme adına şahsa illegal her türlü desteği verdiği anlatıldı.

SON MAÇTA KAÇAN ŞAMPİYONLUK HUZURSUZLUK YARATTI

Yıldırım'ın başkanlığı süresince Fenerbahçe'nin son maçta şampiyonluğu kaybettiği ve Bursasporun şampiyon olduğu, bu durumun camia içerisinde huzursuzluğa neden olduğunun vurgulandığı fezlekede, Fenehbahçe'de 2010-2011 sezonunda mutlak şampiyonluk beklentisinin oluştuğu, hatta bu sezon şampiyon olunamaması durumunda yönetimin değişebileceği yolunda söylentilerin çıktığı, Aziz Yıldırım ve ekibinin ise Fenerbahçe Spor Kulübünün yönetimini bırakmak istemedikleri anlatıldı.

YÖNETİCİLERİNE KONUM KAZANDIRIYOR

Fenerbahçe Spor Kulübünün gelirlerine bakıldığında; sadece 2010 yılında 315 milyon TL gelir elde ettiğinin vurgulandığı fezlekede, Fenerbahçe'nin 2010-2011 sezonu Süper Lig Naklen Yayın Gelirlerine bakıldığında, şampiyon olması sonucunda diğer kulüplerin alacağı paydan fazlasını almaya hak kazandığı ve bu gelirlerin 64.1 milyon TL olduğu belirtildi. Fezlekede, Fenerbahçe Spor Kulübünün büyük bir ekonomik değere sahip olduğu, bu değerle birlikte Fenerbahçe Spor Kulübünün yöneticilerinin de sosyal ve ticari hayat içerisinde etkin bir konum kazandıkları belirtildi.

AZİZ YILDIRIM ETKİNLİĞİNİ KAYBETMEK İSTEMİYOR

Kulübün maddi ve manevi gücünün anlatıldığı fezlekede Aziz Yıldırım'ın kurduğu suç örgütünün amacına da değinilerek; "Fenerbahçe kulübünün yönetimini uzun yıllardır elinde bulunduran Aziz Yıldırım ve şahsın talimatı ile hareket eden örgüt üyelerinin kulüp yönetimini bırakmak ve elde ettikleri etkinliği kaybetmek istemedikleri, bu doğrultuda Aziz Yıldırım liderliğindeki çıkar amaçlı suç örgütünün sürekliliği adına nihai amacın bu olduğu anlaşılmıştır.
Alt 18 December 2011, 01:06   Mesaj No:3

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ŞİKEDE BAŞARISIZ OLAN DIŞLANIYOR

Örgütün kendi içerisinde bir yaptırım mekanizmasının bulunduğunun belirtildiği fezlekede, Aziz Yıldırım'ın kimi zaman örgüt üyelerini azarladığı, şike faaliyetlerinde başarısız olan örgüt üyelerinin örgütten dışlandığı, örneğin örgüt üyesi Doğan Ercan'ın şike faaliyetlerinde başarısız olması üzerine tekrar şike faaliyetlerinde görevlendirilmediği ve para dağıtımından pay alamadığı anlatılıyor.

Deniz'in kararını 1 hafta erteleyin

17 Mart tarihinde Fenerbahçe yönetisi Şekip Mosturoğlu ile Federasyon eski Başkanı Mahmut Özgener'in telefon konuşması dikkat çekiyor. Özgener'i arayan Mosturoğlu'nun Deniz Barış'ın Tahkim Kurulu'ndaki kararının 1 hafta ertelenmesini istediği kayıtlara yansıyor. Özgener ise "Keşke daha önce söyleseydin Tahkim Kurulu bugündü" ifadesini kullanıyor. Ardından Mahmut Özgener, Mosturoğlu'nu telefonla arayarak, "Karar çıkmış, gündüz arasaydın" diyor.

Aynı telefon konuşmasında Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşması öncesinde ilginç diyaloglar yaşanıyor. Mosturoğlu yarın güvenlik toplantısına gideceklerini söylüyor. Mahmut Özgener, "Temsilciler Kurulu Başkan Vekiline dedim. Galatasaray kulübü ben o biletleri sattım diyormuş. Kardeşim ne olacak o camları kırıp atarlarsa. Biz sorumluluk almayız deyip ısrarla söyledim" demesi dikkat çekiyor. Mosturoğlu, "Tamam abi" yanıtını verirken, Özgener "Başkan da emniyet kanalına biraz baskı yaptırırsa iyi olur" demesi şeklinde konuşuyor.

"Bilerek oynamadım diyeceğim!"

Beşiktaş ile oynanan kupa finalinde kötü oynaması halinde Siyah-Beyazlı kulübe transfer edileceği iddia edilen İskender Alın, menajer Yusuf Turanlı ile yaptığı telefon görüşmesinde konu Abdullah Avcı'dan açılıyor. Alın, "İmzayı attıktan sonra diyeceğim ki kupa maçında bilerek oynamadım, oyundan çıktım" ifadelerini kullanıyor. Öte yandan menajer Yusuf Turanlı, İbrahim Akın'a şike parası önermekle suçlanırken İstanbul Büyükşehir Belediyeli oyuncu İskender Alın geçtiğimiz günlerde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
Alt 19 December 2011, 20:48   Mesaj No:4

rainman

Papatyam Kıdemli Üyesi
Durumu:rainman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 269
Üyelik T.: 01 April 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart Ynt: Aziz Yıldırım'ın örgüt şeması

dikkat et yakında aziz başkan çıkarsa bu yazdıklarını iletirim kendisine site hakkında pek iyi şeyler olmaz
Alt 20 December 2011, 08:48   Mesaj No:5

agasar

Guest
Durumu:
Papatyam No :
Arkadaşları:
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:
Takdir Et:

rainman, beni güldürdün valla Allah'da seni güldürsün Aziz Başkan'a ilet sen siteye bişi olmaz. Umut bu kadar şeyleri kafasından uydurup yazmıyor sonuçta yapılan girilen haberleri paylaşıyor. Bu kadar şeyler akıldan uydurulmaz zaten
Alt 20 December 2011, 09:01   Mesaj No:6

umut

Papatyam Editörü
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

adminim ben daha rainman cvp vermiyorum o bu yazıları okuyunca kendini kaybediyor sizinde dediğiniz gibi ben hiç bir şey eklemeden aktarıyorum hepsinin yorumcuları belli zaten gerçekleri görebilseler insanlar bu kadarmı kör olurlar bilemiyorum ben aynisini trabzon spor içinde diyorum onunda bi suçu varsa çeksin cezasını onuda atsınlar içeri neden suçlu insanların peşinden kahramanmış gibi koşturup yaptıkları işleri sanki doğruymuş gibi göstterelim benim savunduğum sadece herkesin dürüst olmaları
Alt 20 December 2011, 14:24   Mesaj No:7

agasar

Guest
Durumu:
Papatyam No :
Arkadaşları:
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:
Takdir Et:

umut sana katılıyorum kimin suçu varsa cezasını çekmeli bu A takım B takım farketmez. Önemli olan temiz bir futbol ortamının olmasıdır. Herkes çekecek cezasını ve çekmelide.
Alt 28 December 2011, 12:16   Mesaj No:8

rainman

Papatyam Kıdemli Üyesi
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:

[quote author=umut link=topic=9919.msg33693#msg33693 date=1324364496]
adminim ben daha rainman cvp vermiyorum o bu yazıları okuyunca kendini kaybediyor sizinde dediğiniz gibi ben hiç bir şey eklemeden aktarıyorum hepsinin yorumcuları belli zaten gerçekleri görebilseler insanlar bu kadarmı kör olurlar bilemiyorum ben aynisini trabzon spor içinde diyorum onunda bi suçu varsa çeksin cezasını onuda atsınlar içeri neden suçlu insanların peşinden kahramanmış gibi koşturup yaptıkları işleri sanki doğruymuş gibi göstterelim benim savunduğum sadece herkesin dürüst olmaları
[/quote]

kendini kaybeden sensin bir kere yazdığım yazıları cevapları silecek kadar kaybediyorsun hemde verecek cevabın yok ondan cevap vermiyorsun oda başka bir mevzu tabiki kimin sucu varsa ceksin tabi ama öyle ak kaşık gibi kenarda durmakta olmaz beşiktaşın hocasına 12 yıl isteniyormuş adam 5 ay içerde yattı sizin başkanınıza 18 yıl isteniyor dışarlarda geziyor ne ayak işte ne mantık bu bile başlı başına bir komplo olduunu gösteriyor
Alt 28 December 2011, 12:17   Mesaj No:9

rainman

Papatyam Kıdemli Üyesi
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Fu...aldigi-mac-yok

Eski Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in şike iddianamesinin eklerinde yer alan telefon konuşmalarında, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in her istediğini yaptığını söylüyor. Özgener, "Sadri Şener'e 'ligin ikinci yarısı Fenerbahçe'nin hakem hatasıyla aldığı maç var mı? dedim. 'Yok' dedi." ifadesini kullanıyor.

Şike iddianamesinin ek klasörlerinde Mahmut Özgener'in 25 Mayıs tarihinde İzmir'de oturan Hamdi isimli bir kişiyle yaptığı telefon görüşmelerinde, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'le ilgili çarpıcı açıklamaları dikkat çekiyor. Özgener'in sözleri şöyle:

"……
H – Ya benim aklımın almadığı bir şey var; bu şeyde bizim bilmediğimiz bir şey mi var? Bu Trabzon'un niye bu kadar… ben maçların ikisini de seyrettim. Haydi Trabzon maçında zaten bir şey yoktu ama Fenerbahçe maçında da bir şey yoktu ki ya.
M.Ö – Yav Hamdi abi, bunlar terbiyesiz adam. Bak 3 hafta önce Sadri Şener geldi bana. Her pazartesi gelir o bana. 'Sadri abi, Trabzon şampiyon olursa ben kupayı vermeye geldiğimde bir sürü küfür yiyeceğim' dedim.
H – Hı hım
M.Ö – Sonra 'yemezsin' dedi. Şimdi sana iki tane soru soracağım dedim. Bir, 'ligin ikinci yarısı başladığından beri Fenerbahçe'nin hakem hatasıyla kazandığı maç var mı?' dedim, 'yok' dedi. Peki dedim. 'Trabzon'un hakem hatası ile kaybettiği maç var mı?' dedim, 'yok' dedi. 'Abi o zaman ben ne yaptım? Sen buraya her geldiğinde para istedin sana avans verdim, şunu istedin yaptık, bunu istedin yaptık. Ben niye hak ettim bunları?' dedim. 'Anasını satayım dedim Fenerbahçe'nin dedim, ben başkan olduğumdan beri bir tane kupası yok dedim. İlk defa işte bu sene şampiyon oldu' dedim.
H – Doğru
M.Ö – Ben ne yaptım abi? dedim
Alt 29 December 2011, 19:14   Mesaj No:10

rainman

Papatyam Kıdemli Üyesi
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:

'Oraya Çakır'ı, bize de Aydınus'u atayın'
29.12.2011 - 12:23 Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in hakemlerle ilgili sözleri, şike iddianamesinin ek klasörlerinde yer alıyor. Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar ile görüşen Şener, "...işte dedim oraya Cüneyt Çakır'ı, bize de Fırat Aydınus'u atayın. Öbür haftaya bize Barış Şimşek, Fenerbahçe'ye Abdullah..." diyor.Şike iddianamesinin ek klasörlerinde yer alan 10 Mayıs tarihli Sadri Şener-Nevzat Şakar görüşmesinde hakemlerle ilgili görüşler dile getiriliyor. Kayıtlara geçen görüşmede şu sözler sarf ediliyor:

".........

N.Ş - .....Başkan bak, şeylen ilgili önümüzdeki atanacak hakemlerlen ilgili önden kestirme yaptırıyorum, haberin olsun. Atanacak olan hakemleri artık mercek altına alacağız, falan öyle bir şey düşünüyorum.

S.Ş - Kim mesela?

N.Ş - ...önden kestirelim biraz

S.Ş - Şunu söyleyeyim; mesela Bülent Yıldırım'ın göstermediği kırmızı kart Mahmut'a aynısını söyledim, gazetelere tık yok bizimki bir hafta sürdü dedim.

N.Ş - ...başkan bir de şey Fenerbahçe stadındaki şeyi o baskıyı soyunma odalarını falan filan dedim ona....lan çalışın biraz dedim ona göre çık onları konuş dedim. Oradaki baskıyı hakem şeyini...

S.Ş - Tamam tamam

N.Ş - Senin aklına gelen bir şey varsa şey yaptıralım

S.Ş - Başka bir şey yok. İşte dedim oraya Cüneyt Çakır'ı atayın bize de Fırat Aydınus'u

N.Ş - Aynen öyle, aynen öyle doğru

S.Ş - Öbür haftaya ne yapacağız abi? dedi. Dedim şeyi bize atama

N.Ş - Yani gırgır geçerek mi dedi?

S.Ş - Yok, ciddi söyledim ya yok ki kalmadı ki

N.Ş - Haftaya bir şey yapsınlar başkan....Cüneyt

S.Ş - Öbür haftaya dedim bize Barış Şimşek, Fenerbahçe'ye Abdullah

N.Ş - Doğru

..............."

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)