Başbakan'ı Başbakanlığa Şikayet Eden Trabzonsporlu! - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Trabzonspor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 15 September 2012, 13:50   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Başbakan'ı Başbakanlığa Şikayet Eden Trabzonsporlu!

Başbakan'ı Başbakanlığa Şikayet Eden Trabzonsporlu!

Başbakan'ı Başbakanlığa Şikayet Eden Trabzonsporlu!

Tarsus'ta yaşayan Mersinli Trabzonspor taraftarı Musa Turan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasının Trabzonspor'a verilmemesinden dolayı Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) şikayet etti.
İlkhaber'i Twiterda Takip Etmek İçin Tıklayın. İlkhaber'i Facebookta Takip etmek İçin

Musa Turan

Tarsus’da yaşayan Mersinli bir Trabzonspor taraftarı…

Hem de hayatında bir kez bile Trabzon’u görmeyen bir bordo-mavi yürek…

2010-2011 sezonunda, taraftarı olduğu takıma şampiyonluk yolunda şike ve teşvik ile çelme takılmasını her Trabzonsporlu gibi içine sindirememiş…

3 Temmuz ve sonrasında yaşananlardan dolayı her Trabzonsporlu gibi üzgün, kırgın, muzdarip…

Yaşanan süreçte Trabzonspor’a hak ettiği kupanın hala daha Fenerbahçe’de olmasından dolayı hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı da haksızlık yapmakla suçluyor.

Ne yapabilirim diye düşünürken BİMER’e (Başbakanlık İletişim Merkezi) Başbakan ile ilgili şikayetini iletiyor…

Yani Başbakan’ı Başbakanlığa şikayet ediyor.

İşte Mersinli o taraftarın BİMER’e gönderdiği şikayet metni:

“Bimer’e de Başbakan şikâyet edilir miymiş diyebilirsiniz. Ben de öyle diyorum ama Sayın Başbakan’ı, yine Sayın Başbakan’ın vicdanına şikâyet ediyorum.

Ben ki, Sayın Başbakanın iktidar olmasında karınca kararınca eşimin, dostumun, annemin babamın verdiği oylarla katkı sağlamış biriyim. Ben ki, 2 referandumda evet diyerek Başbakan’ın daha rahat başbakanlık yapmasına katkı yapmış birisiyim.

Şikâyet Konusu: Türkiye’de Şike

Aziz Yıldırım isimli bir şahıs 6 maçta şike yapmaktan 3 maçta teşvik vermekten ve örgüt suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Sayın Başbakan kişilerle kurumları ayıralım derken; Aziz Yıldırım’ın ne için şike yaptığını, ne için teşvik verdiğini, ne için hapis cezası aldığını düşünmemiş olabilir mi? Sayın Başbakanın Aziz Yıldırım’a 2010-2011 sezonunda Buca-Fenerbahçe maçı öncesi bir kaza olmaz değil mi diye sorması? Platini’ye “Kişilerle kurumları ayırın” (özetle çok sevdiğim Fenerbahçe’me dokunmayın) demesi hükümetin bakanlarının şike hükümlüsü Aziz Yıldırım ile görüşmesi bizi üzmüştür. Aziz Yıldırım şike kanunu çıkmadan önce şike yaptığı ve ceza almadığı maçlar varken acaba Sayın Başbakan’ın vicdanında Fenerbahçe şampiyon mu?

Ben Trabzon’u hiç görmemiş bir Trabzonspor taraftarı olarak Sayın Başbakan’a olan sevgimi tamamen kaybettim. Destek derseniz Trabzonspor hak ettiği kupasını almadığı sürece benim için ülkeyi kimin yönettiğinin bir önemi yok. Futbol gibi basit bir konuda bile adaleti sağlayamıyorsak başka alanlarda adalet beklemek hayal olsa gerek.

Ben Trabzonspor taraftarıyla Twitter, Facebook ve çeşitli forumlar aracılığı ile etkileşim halindeyim. Trabzonspor taraftarlarının tamamına yakını; (sayın Başbakan’ın partisine oy verenler de dahil) Trabzonspor’un kupasını alabilecekse Başbakan’ın OLURU ile alabileceğini, alamayacaksa da Başbakan’ın İZİN VERMEMESİ sebebiyle alamayacağını düşünüyor ve biliyor.

Sayın Başbakanım; sizin en çok şikâyet ettiğiniz taraflı medya ve kartel ayan beyan ortada. Şikenin ve Şikecilerin Yanında. Şike suçlularını aklamak için hatta kahraman göstermek için yoğun bir çaba içersinde. Hürriyet, Milliyet, Vatan, Show Tv, Star, Ntv, Ntvspor, Akşam, Lig Tv, Demirören, Koç, Ferit Şahenk, Kığılı ve daha adı şuan aklıma gelmeyen güç odakları.

Sayın Başbakan sizin yeriniz bu adamların yanı değil. Siz paraya ve güce karşı emeğin mücadelesini veren zenginlerin değil halkın takımı, ‘Türkiye’nin Zencileri’ Trabzonspor’un ve taraftarının yanında olmak zorundasınız. Kartelin ve şikecilerin yanında olmak benim gözümde İsrail ile ABD ile aynı safta olmak demek. Biz masumuz; tabiri caiz ise; Biz Filistin isek onlar İsrail; Biz Suriye halkı isek onlar Esad ve acımasız ordusu.

Sayın Başbakan; bu hesap öbür dünyaya kalmasın. Fenerbahçe taraftarlığınıza saygı duymakla beraber Başbakanlık makamınızı, taraftarı olduğunuz takımınızın hak ettiği cezayı almasına engel olma da kullanmanızı kabul etmiyoruz. Ezilenlerin desteği ile iktidar olan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonspor’un ezilmesine göz yummasını, seyirci kalmasını anlamlandıramıyoruz.

Sayın Başbakan; 2010-2011 Süper Ligi’nin şampiyonunun, paraya ve güce, özetle haramilere karşı emeğin mücadelesini veren TRABZONSPOR olduğunu hatırlatır saygılar sunarım.”

MUSA TURAN
Trabzonspor Taraftarı

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)