Hacıosmanoğlu: Layık oldukları yere göndereceğiz! - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Trabzonspor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 03 August 2013, 01:53   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Hacıosmanoğlu: Layık oldukları yere göndereceğiz!

Hacıosmanoğlu: Layık oldukları yere göndereceğiz!

Hacıosmanoğlu: Layık oldukları yere göndereceğiz!

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kendisini eleştiren CHP'lilere sert göndermelerde bulundu, Spor Bakanı Suat Kılıç'a seslendi: "Federasyon Başkanı ile ne konuştu açıklasın"

Trabzonpor’un 46’ıncı kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Beşirli sahilinde düzenlenen 1 Meşale de sen yak etkinliğine büyük ilgi oldu. Burada konuşan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, dikkat çeken açıklamalar yaptı. CHP'lilere sert eleştirilerde bulunan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, aslen Trabzonlu olan Spor Bakanı Suat Kılıç'a da seslendi.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, "Benim söylemediğim ağır sözler kalmadı. Sayın Başbakanım kurumlarla kişileri ayıralım diyor ama kupayı vermeyelim demiyor. Veyahut Trabzonspor’a vermeyin demiyor. Muhalefet liderleri Trabzonspor’u Trabzon şehrini yok sayıyor. Oy kaygısı ile emek hırsızlarının avukatlığını yapıyorlar. Bizim hiçbir siyasi parti ve genel başkan ile bir münasebetimiz yok. Onlar susan Trabzonspor başkanlarına alışık olduğu için. Hal bu ki biz Trabzonspor’un söylemleri ve duruşunu değiştik. UEFA’ya diyorlar ki yargı tuzak kurdu. Yani devletin savcıları ve hakimleri emek hırsızlarına tuzak kurdu. Sen bunlara dayanarak nasıl ceza verebilirsin diyor. Yani şimdi kim var onun karşısında. Bu ülkeyi yönetmeyi talip olan liderlere. Ben bir siyasi biri olarak konuşmuyorum. Kimin hakkını savunuyorsunuz. Bir Rum takımı mı var Trabzonspor’un karşısında. Yoksa Ermeni takımı mı İsrail takımı mı?. Sizin kimliğinizde Halk yazıyor. Cumhuriyet Halk Partisi yazıyor. Halkın partisi olduğunuzu söylüyorsunuz. Trabzonspor bu halkın partisi değil mi. Biz Türk futbolunda devrim yaptıkk" dedi.

CHP'lilere sert eleştirilerde bulunmaya devam eden Hacıosmanoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:
"Temiz Türk futbolunun temsilcisiyiz. Siz gidip hırsızların avukatlığını yaparsanız Trabzonspor’un başkanı da size söyleyecek. Grup Başkanı çıkıyor konuşuyor. Bize mertlikten yiğitlikten bahsediyor. O mertliğin yiğitliğin ana vatanı burası. İz bilmezsiniz. Trabzonspor’u ağzına alırsanız dikkatli olacaksınız. İnşallah şaşırıp da cevap verirler onlara neler söyleyeceğimi onlar da tahmin edebiliyor. Hırsızların avukatlığını yaparsınız. Bizim gücümüz bize yeter. Biz sizleri o hırsızlarla beraber layık olduğunuz yere göndereceğiz. Onlarda doğru yolu bulma noktasında adım atmaya başladılar. Bizi yok sayanlar açıklama yaparken bir yerde kendilerine paye çıkarmaya başladılar.
Sorsan ben Trabzon halkını temsil etmiyorum. Etmiyor muyum arkadaşlar. Anadolu’nun bağrından çıkmış, devrim yapmış kulübün başkanı Trabzon halkını temsil etmiyor. Sonucunda şunu kabul ettirmişiz. Anadolu’da devrim yapmış Anadolu beyiyiz. O zaman niye Anadolu’da devim yapan Anadolu beyinin hakkını korumuyorsunuz. Sizin adaletsiz düzenin temsilcisi olarak davrandığınız yerde futbolun patronu diyor ki Türkiye’de şike var 2011’in Şampiyonu Trabzonspor’dur kupasını ona verin. Siz bu ülkeyi adaletli bir şekilde temsil etmeye talipseniz, oy kaygısı ile değil sadece Fenerbahçeli taraftarlar değil Trabzonsporlu taraftarlar da var bu ülkede"

Aslen Trabzonlu olan Spor Bakanı Suat Kılıç'a da seslenen Başkan Hacıosmanoğlu, "Buradan Spor Bakanın da sesleniyorum. Federasyon Başkanı ile ne konuştu çıkıp onu ne konuşturuyor. Trabzonlu olarak bizi yasalarla tehdit edip susturmak kimsenin gücü değil. Biz namuslu bir şekilde Türk futboluna hizmet etmek istiyoruz. Biz hakkımıza alana kadar hukuk içerisinde her türlü demei vereceğiz, hakkımızı alana da hakkını bildireceğiz” dedi.

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)