FİNAL MAÇI ÖZÜRLÜ TRABZON! - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Trabzonspor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 26 April 2009, 23:28   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart FİNAL MAÇI ÖZÜRLÜ TRABZON!

FİNAL MAÇI ÖZÜRLÜ TRABZON!

Final maçı özürlü Trabzon!

Maçtan evvel, 7. şampiyonluğa ulaşmak için Sivasspor’u yenmek şart dedik. Demez olaydık. Demez olaydık ta galip geleydik. Yöneticiliğin, hocalığın ve futbolculuğun ispat edileceği maç dedik, dilimiz tutulsaydı da söylemeseydik.

Maçın henüz 6. dakikasında Musa Aydın ile Sivasspor 1-0 öne geçti. Daha sonra, ilk golde de hatası olan Serkan Balcı’nın kanadında gerçekleşen atakla 61 sırt numaralı Abdurrahman Dereli skoru 2-0 yaptı. Yani Trabzonspor’un ilk 20 dakikada yapacağı işi, Bülent Uygun’un futbolcuları yaptı. Yazık hem de çok yazık! “Bize Her Yer Trabzon” sloganı maalesef Sivas’ta gerçekleşmedi.
İkinci yarı Hayrettin’le üç farklı skora ulaşılınca Trabzonspor’lu futbolcular maçı bıraktılar, dağıldılar. Takımın taktisyeni bu maçta sahne aldı yaptığı oyuncu değişiklikleriyle! Takımın taktisyeni dar alanda etkili, özel yetenekleri olan, ayağa topu iyi yapabilen Alanzinho’yu ilk yarım saat henüz dolmamıştı ki, sahanın kenarına aldı.

Oyuna kim mi girdi? Büyük golcümüz Umut Bulut. Umut da Yüce Allah’ın kendine bahşettiği yetenekler ölçüsünde, elinden geleni yapmaya çalıştı. Fakat yetenekleri çok sınırlı ve bunun herkes farkında! Hoca bu değişiklikle “Ben Trabzon’da misyonumu tamamladım” der gibiydi. Zaten, İ.B.Belediyespor maçından sonra, hocaya tamamen inancımı yitirmiştim. İstikrara çok bağlı olan ve buna azami inanan biri olarak, Trabzonspor’un bekası açısından Ersun Yanal’ın hemen gönderilmesini söylemiştim.
İnananların kazanabileceği bir maçtı. İnanan taraf kazandı. Hakem Cüneyt Çakır olmalı dedik, MHK de onu atayıverdi. O da, müsabakada muhteşem yönetim gösterdi.

Kaybeden taraf çok şey kaybetti. Bu müsabaka, bordo mavi taraf açısından maddi ve manevi yıkım sebebi oldu! Trabzonspor sabırlı ,cesur ve akıllı oynamalıydı. Oynayamadılar.

Bu müsabayla ilgili çok şey yazmak gelmiyor içimden o yüzdende kısa tutacağım. Bana bu makaleyi kısa yazdırmama sebep herkese yazıklar olsun. Taraftarın üzülmesine sebep olan herkese yazıklar olsun. Kulübün aleyhinde çalışan, kulübe bilerek yada bilmeyerek ihanet eden herkese yazıklar olsun!!!

Büyük kulüpler, büyük maçları kazanan kulüplerdir! Trabzonspor final maçlarını kazanamıyor. En son Bursaspor kupa finali hafızamda. 5-1 bitmişti. Ondan sonraki tüm finaller kaybedildi. Artık herkes şapkasını önüne koyup hesabını yapmalı. İlk eylem ise, Ersun Yanal’ın derhal gönderilmesi olmalıdır. Ardından da, iki metreye pas atamayan oyuncuların takımdan tasfiye edilmesi olmalıdır. Trabzonspor, Sivasspor’u zorla beşinci büyük yapmak istiyor. Onlar da bizi kırmasınlar… Olsunlar bari…Herkese geçmiş olsun!

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)