AKLI BAŞINDA VERGİ - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ÖYKÜLER & HİKAYELER.::. > Deneme & Düz Yazılar

Deneme & Düz Yazılar Bu Bölümde Türk ve Dünya Edebiyatından Deneme ve Düz Yazılara Yer Verebilir, Yorum Yapabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 30 May 2006, 12:23   Mesaj No:1

REHA

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:REHA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 553
Üyelik T.: 07 October 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart AKLI BAŞINDA VERGİ

AKLI BAŞINDA VERGİ

AKLI BAŞINDA VERGİ İÇİN BİR DAKİKA KORNA KAMPANYASI

İlk kez radyodan "haydi toplanalım, tepki verelim, sesimizi çıkaralım" çağrısı yaptığımda çok gençtim.

Nerden bilirdim ki yanın hemen ardından polisin beni gözaltına alacağını, 1,5 yıl süren mahkeme sürecinin başlayacağını.

Halkı ilk kez o zaman tahrik ettim. Böyle bir tahrik gücümün olduğunun farkına varmam da köprü zamlarına verdiğim o tepki yüzünden olmuştur.

Oradaki amaç belli bir gün ve saate köprü gişelerinde kontak kapatmaktı.

İşte bu çağrı halkımızı fena halde tahrik etmişti. Halkımızın fena halde tahrik olduğunu gören ve bu durumdan korkan yöneticeler ise her türlü tahrik engelleyici önlemi alıp beni mahkemeye vermişlerdi. Allahtan beni yargılayan hakimde köprüden geçiyordu da ucuz yırtmıştım.

Şimdi durum biraz daha farklı. Artık halkımızın benim tahrik gücüme ihtiyacı yok. Zaten fena halde gaza gelmiş durumdalar.

Öyle olmasa niye dünyanın en büyük petrol üreticisi ülkelerinin burnunun dibinde dünyanın en pahalı benzinini tüketmeye razı olsunlar ki?

Bu durumda benim yapmam gereken biraz daha aklı başında bir tepki zinciri oluşturmaya çalışmak olmalı diye düşündüm ve bir kampanya başlattım.

Bundan böyle Alem FM'de her sabah saat tam 8'de bir dakika korna kampanyası başlatıyorum.

Bununlada kalmayıp korna bizi bozar diyebilecek olanlar için ayrıca arabaların antenlerine siyah kurdele asma tavsiyesinde bulunuyorum.

Peki bunu niye yapıyorum?

Çünkü ben eşşek değilim.

Çünkü ben kaz değilim.

Çünkü ben salak değilim.

Devletin bana her ödeyeceksin dediği vergiyi ödememeli, önce o verginin mantığını sorgulamalıyım.

Eğer bu vergi tıpkı benzinden alınan dünyanın en yüksek vergisi gibi saçma sapan bir deli dumrul vergisi ise o zaman isyan etmeliyim.

Devlet benim bu isyanımı ciddiye almalı.

Çünkü devlet benim için var.

Ben devlet için yaşamıyorum.

Bu nedenle benim bu isyanımı devlet yetkilileri duyana kadar bu kampanyayı sürdüreceğim.

Akaryakıt ürünlerinden alınan bu deli dumrul vergisi düşürülene, devlet bizi aptalm yerine koymaktan vazgeçene kadar bu kampanyayı sürdüreceğim.

Sizden ricam bu isyana katılın. Sizde tepki verin.

Çok zor değil.

Sabahları 8'de 30 saniye kornaya basacaksınız.

Birde arabanızın antenine siyah bir kurdele bağlayacaksınız.

Herhalde bir yerleriniz eskimez.

Ama belki biryerlerinizin aşınmasını böylelikle engelleyebilirsiniz.

Arkadaşlarınıza haber verin.

Onlarda korya basıp siyah kurdele taksınlar.

Kemal Abi duyup sesini çıkarana, durumdan rahatsız olana kadar susmak yok.

NİHAT SIRDAR

BİRDE HASTAHANE KÖŞELERİNDE
[/size]

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler