Dostluk Mesajları. - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ÖYKÜLER & HİKAYELER.::. > Deneme & Düz Yazılar

Deneme & Düz Yazılar Bu Bölümde Türk ve Dünya Edebiyatından Deneme ve Düz Yazılara Yer Verebilir, Yorum Yapabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 23 February 2007, 15:28   Mesaj No:1

PESTEMAL

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:PESTEMAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 145
Üyelik T.: 16 February 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Dostluk Mesajları.

Dostluk Mesajları.

Dünyada en büyük mutsuzluk Dostsuz hayat sürmektir Bundan daha kötüsüde,bu dünyadan Dostuna dostluğunu sölemeden gitmektir

1. Her güzelliğe ve dünyaya... Varsa , bir parça ekmeğim,içecek suyum....Dertleşecek,birlikte şarkılar türküler söyleyecek.... Haksızlığın üstüne sıkı bir yumruk gibi yürüyecek,Güneşi bölüştürecek bir iki dostum... Gelecek günler için umutluyum.MUTLUYUM!! MUTLULUKLAR PAYLAŞILDIKÇA GÜZELDİR!

2. Dostluklara mesken bu yürek, ,Aşka Değil ;Sevgilinin gözlerine değil ; Dostun sözlerine ,Selamına ,merhabasına muhtaç bu yürek merhaba dostum yürektesin... ,Selamına ,merhabasına muhtaç bu yürek merhaba dostum yürektesin... ,Selamına ,merhabasına muhtaç bu yürek merhaba dostum yürektesin...

3. Dost vurulunca değil unutulunca ölür ve biz sevdiklerimizi kır çiçeği gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde taşırız.

4. Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak,kendimizi coşkulu,güçlü tutkulu hissediyorsak desene arkadaş biz dostuz...

5. Hayatin sana vereceği en büyük armağan tutabileceğin bir daldır bir insana verilebilecek en güzel armağansa yürektir ve inan bana dostum sevmek yürek isidir.

6. Sevgiler geçici olabilir aşklarda ölümlü, ölümsüz olan tek şey dostluklardır...

7. Sevgim sinirsiz,ama anlayana... Askım sonsuz,ama yasayana... Dostluğum gerçek,ama paylasana...

8. Ne zaman yalnız ve umutsuzsan,ne zaman bir dosta ihtiyacın varsa ve hiçbirsek yolunda gitmiyorsa gözlerini kapat ve beni düşün her zaman yanında olurum

9. Hani gözler vardır sözleri anlatır hani sözler vardır gözleri ağlatır hani anılar vardır değeri çok güç anlaşılır bir de dostluklar vardır yalnız seni anlatır.

10. Gecelere isyan edip haykırdığında yıldızlara uzanıp tutamadığında bu kalleş dünyaya derdini kederini anlatamadığında, ey dost daima beni bulabilirsin yanında.

11. Dost dediğim sevdiği yürekten sever sermayesi sevgidir dostluğu sarf eder böyle güzel sevgiler dünyalara değer dünyalara değecek dostuma yürekten sevgiler

12. Gönüller birdir vücutlar ayrı olsa da dostluk abidesi yıkılmış olsa da umurumda değil dünya yansa da biz dostu unutmayız dost uzaklarda olsa da

13. İki dost varmış dünyanın farklı yerlerinde. Birbirlerini özlediklerinde sevgilerini rüzgara fısıldarlarmış, dışarı çık dostum gör bak rüzgar nasıl esmekte.

14. Derdime ortak neşeme ortak bir tek sen varsın ağladık güldük biz neler gördük iyi ki varsın dert ortağım unutma dostluğumuz yılları eskitebilir ama yıllar dostluğumuzu asla.

15. Eski dost düşman olur diye sitem eyleme..ayrılığın suçunu yalnız bana yükleme..ne zaman gelirsen gel başım bulursun..sen benim eski değil eskimeyen dostumsun...

16. Biz kimleriz diye sorma, biz hayata boşvermişlerdeniz. Bize hayat nedir diye sorma, biz hayat deryasında yüzenlerdeniz. Bizi arama lüks meyhanelerde ,biz dost şarabı içenlerdeniz.Bize dost, arkadaş nedir diye sorma, biz onlar için ölüme gidenlerdeniz.

17. HAYAT; yasamayı , MUTLULUK; gülümsemeyi, SEVGİ; hak etmeyi, VEFA; hatırlanmayı, DOSTLUK; paylaşmayı bilen için vardır.

18. Bizim ömrümüzde hayallerimiz vardı ırmaklarında sandallarımızı yüzdürdüğümüz,bizim ömrümüzde dostlarımız vardı bir gün görmediğimiz de üzüldüğümüz.

19. Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

20. Senle ben Doğu Batı ama dünya yuvarlak.Yollar kavuşmak için vardır. Bir gün bir yerlerde mutlaka tekrar buluşuruz arkadaş..

21. Dostluk ağlamaksa yüreğindeki acıyı paylaşmaksa üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun...

22. Her zaman yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların ama bir kez adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç mi hiç unutmadık....

23. Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağaç bir tohumla başlar en uzun yolculuklar küçük bir adımla gerçek dostluklar ise küçük bir tebessümle başlar... yazdığımız dostlarımızı hiç mi hiç unutmadık....

24. Semadaki yıldızlar sönünce gözlerinde gecenin yalnızlığını hissedince muhtaç olunca bir dost sohbetine unutma ki seni düşünen bir dost var bu şehirde...

25. Yıldızlar bazen görünmezler , dostlarda bazen yıldızlara benzerler görünmeseler de onlar hep yerlerindedir .

26. Dostluk uçurumun dibindeki çiçeğe hayat veren yağmur damlalarıdır.

27. Merhaba sevgi denizindeki dostluk feneri, biliyor musun bu gece de bana yine sen sevgi ışığını yansıttın, şu an içim sımsıcak ve dostumlayım...

28. Bir dost yüzüne ihtiyaç duyduğunda başını kaldır ve Gökyüzüne bak.. Gündüzleri bulutların , geceleri yıldızların arkasından gülümsüyor olacağım...

29. Gün gelir güller elinde kurursa, yollarına karlar yağar,etrafını hüzün bulutları sararsa,ne zaman bir dosta ihtiyacın varsa dost olabildiğim kadar yanındayım ..

30. -Dostları özlemle kucaklamayı unutma, Çocuk sevmeyi, Çiçek koklamayı unutma! En zorlu anındayken bile kavganın Gökyüzüne bakmayı unutma!

31. Bir tutsağın kurtuluşu bir mültecinin vatanı ve bir kölenin özgürlüğü kadar uzak olsan da dostluğu sende yaşayacağım yeter ki yüreğinden beni sürgün etme..

32. -Dünyada dost denilen kelime yalan.Benim en iyi dostum içkim sigaram.Onlarda terk ederdi olmasa param...

33. GUNESE BAGLANDI KORKUYLA ONCE INSAN. SONRA ATESE, SUYA ... AY BATTI SU KURUDU GUN BITTI.. SEVGI KARDEŞLİK DOSTLUKTU SONSUZ OLAN..CAN DOSTUMA

34. Şerefle bitirilmesi gereken en ağır görev hayattır Bir anlık zevkin için namusunu lekelemeye Bir zamanlık mevki için ayak öpmeye Günlük menfaatlerin için faziletlerini karartmaya DEGMEZ ARKADAS.....

35. DOSTLAR ARASINA HASRET UÇURUMU GİRDİGİNDE, YILDIZLARLA VUSLAT KÖPRÜSÜ KURDUK YÜREKTEN YÜREGE. GÖNLÜMÜZÜN HASRET GÜNLÜĞÜĞNE UNUTMAYI VE UNUTULMAYI HİÇ YAZMADIK.

36. - Bir dosta ihtiyacım var!!!Sadece omuzun da ağlasam Ve oda bana nedenini hiç sormasa Öylece buluşup ayrılsak sonra Bir daha ne ben ona gitsem ne de o beni arasa Paylaşılmış en güzel şey olsa bu yaşanmış acı an Ayrılıkla beraber cesurca Ve biz hep dost kalsak her şeye rağmen Yine ihtiyacımız olduğunda, Sorgusuz sualsiz, Aynı yerde aynı saatte...

37. Hani dostlar vardır. Bunaldığınızda yanınızda hissettiğiniz ,Ve kimi zaman da bulduğunuz. Hani dostlar vardır, iki eli kanda olsa bile, ihtiyaç duyduğunuzda koşarak gelen. Hani dostlar vardır, kederinizi kederi bilen. Hani dostlar vardır, üzemezsiniz, kıramazsınız, kıyamazsınız. Hani dostlar vardır, fikre ihtiyaç duyduğunuzda, sizi sizden fazla düşünüp akıl verir. Hani dostlar vardır, beraber olduğunuzda kederiniz bitiverir. Hani dostlar vardır, Doğduğuna şükrettiğiniz..... TÜM DOSTLAR ÖZELDİR!!

38. Ne uzaklık ne de zaman ayırır dostları yağmur, rüzgar , kar tanesi birleştirir onları kapayınca gözlerini, görürler birbirlerini tıpkı şuan seni gördüğüm gibi... p>
38. Ne uzaklık ne de zaman ayırır dostları yağmur, rüzgar , kar tanesi birleştirir onları p>

38. Ne uzaklık ne de zaman ayırır dostları yağmur, rüzgar , kar tanesi birleştirir onları

39. Merhaba arkadaşım bir gün bahar olmak istersen çiçeklerin daima açık olsun bir gün çiçek olmak istersen yüzün hep güneşe dönük olsun ve bir gün birini severken kalbin hep onunla olsun

40. Evet arkadaşım!Gülmek varken surat asmak niye,güldürmek varken ağlatmak niye,güzel sözler söylemek varken,kalpleri kırmak niye?Hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiç bir şey kırılan kalplere değmez.

41. Tüm güzellikler ardında O dost kalmış tek başına Uzaklarda çok uzaklarda Hatıralar gibi eski zamanlarda O dost kim bilir şimdi nerede Belki dünyada belki ecelde Belki de tüm güzelliklerde Hatıralar gibi eskilerde

42. Dost diye yürek saldım gurbet ele, elleri boş gözü yaşlı döndü geriye. Dedi;dostluk ölmüş yarenlik unutulmuş. dedim;ya şu karşı ki dağlar onlar dost değil mi dedi;heyhat susamışsın seraptır onlar o an siliniverdi dost diye sırt verdiğim o dağlar

43. Affet beni hep güzeli analım.Anılarda tebessüm yaşatalım.Ben kırdım, ben üzdüm yaraladım.Mutluluk gölgen olsun ARKADAŞÇIM.

44. PAYLAŞMAKSA ÇIKARSIZ SEVGİYİ,HİSSETMEKSE İÇTENLİĞİ,ARAMAKSA DERTLERE ÇÖZÜM,GÜVENEBİLMEKSE NEDENSİZ SONSUZA KADAR DOSTUMSUN

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)