BİR MEGALOMANIN ANATOMİSİ - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ÖYKÜLER & HİKAYELER.::. > Deneme & Düz Yazılar

Deneme & Düz Yazılar Bu Bölümde Türk ve Dünya Edebiyatından Deneme ve Düz Yazılara Yer Verebilir, Yorum Yapabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 10 March 2012, 17:42   Mesaj No:1

PESTEMAL

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:PESTEMAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 145
Üyelik T.: 16 February 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart BİR MEGALOMANIN ANATOMİSİ

BİR MEGALOMANIN ANATOMİSİ

Her sabah kalktığımda mutlaka aynaya bakarım.Uzun süre kendimi seyreder ve uzun hayallere dalarım.Vay be benden daha önemli birisini göremiyorum.Ben mükemmelim,zaten işyerine girince hissediliyorum.Kapıdan içeri girince sanki bir kasırga misali ortalığı sarsmamdan bunu anlıyorum.Geçtiğim yerlerde herkes savruluyor.Zaten ben onlara tepeden bakar durumda geçiyorum .Konuşurken seslerini bile çıkaramazlar ;çünkü ben onları her zaman bastırırım.Doğru dürüst ve sağlam fikirleri olmadığı için benimle 2 kelime bile konuşamazlar.Onlarla yanyana bile gezmem.İşlerimi yaparken de herşeyi mükemmel yaptığım için yardımlarını istemediğim gibi bende yardımcı olmam.

Mesai saatleri dışında da mahalleye gittiğimde kimseyle yanyana gelmem.Onlar kim ki ya ben önemliyim.Evime girerim ve ilk işim tekrar aynanın karşısına geçerim.Dalarım hayallerime, aman tanrım şimdi bir ülkenin en üst yönetiminde olduğumu ya da bir şirketin sahibi gibi hayal ederim.Beni karşılama merasimleri nedeniyle gürültülü bir ortamda olduğumu görüyorum; ama bir taraftan da çok hoşuma gidiyor.Herkes buna ulaşamaz ki.Merasimlerle karşılanıyorsunuz.Herkes size saygı duyuyor.El pençe divan duruyor.Toplantılarda hürmetler en üst düzeyde.Sadece ben konuşuyorum.Saatlerce susmuyorum.Önemliliğimi her daim beyinlerine vuruyorum.Herkesin kaderi iki dudağınızın arasında düşünmeden ve hissi bir şekilde vereceğiniz bir insanın hayatını karartabilirse de,varsın kararsın arkadaş herşeyin başında ben varım .Önemli olan benim çıkarlarım ve benim fikirlerimdir.Aman tanrım şu karşıdaki adamın duruşunu beğenmedim.Bir kaç gündür benim heyetin içinde gezip duruyor.Neymiş efendim işini en iyi yapanlardan birisiymiş,bırak ya önemli olan benim düşüncelerim.O kim oluyor ya.Tamam hemen harcamalıyım ben onu.Gitsin arkadaş.İstemiyorum ben bunu.İtiraz eden beni caydırmaya çalışan olursa hemen onu da harcarım.çok ta kinciyimdir.Hiçbirşeyi unutmam.Beynim bilgisayar gibidir.Uygun bir tabirle ,belleğe kaydettiğim zaman kurtuluş yoktur.

Off bu ne gürültü ya, saat sesinden uyanmak ta gıcığıma gidiyor.İlaçlarımı almak için saatimi kuruyorum.Ne güzel hayallere dalmıştım.Uyandırdı beni.Arkadaş çevremde ve ailemde bana yakışacak kimse yok ;karımı bile bu yüzden evden uzaklaştırdım.Çocuklarım da aşırı ,narsist olmamdan rahatsız olduklarını söyleyip, çekip gittiler nerde kaldıklarını bilmiyorum.Zaten umurumda değil o çocuklar bana yakışmıyorlardı.Ben nasıl böyle çocukları dünyaya kazandırdım diye düşünürüm hep.Feleğin gözü kör olsun.

Yazıklar olsun şu kadere ya ben yalnız olmak için mi yaratılmışım? Bakıyorum iki çift laf edilecek insan yok ;adaletsiz bir dünya bu işte.Kimilerine bakıyorum çevresinde insanlar eksilmiyor bana da kimse yaklaşmıyor.Canları cehenneme.Sizi bulmuşken sizle dertleşeyim dedim ama sizde beni açmıyorsunuz.Başka bir dünya başka bir hayat varsa ben oraya gideceğim.Orada yaşayacağım.Güle güle bile demeyeceğim size sıktınız beni artık sıktınız....
Süha Özmen

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Yeni Sayfa 1

www.papatyam.org Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Papatyam Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

Instagram         

Papatyam alemdarhost.com sunucularında barındırılmaktadır.