Sabah Neşesi... - Sayfa 6 - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.EĞLENCE.::. > Gülmece

Gülmece Arkadaşlar Şimdi Gülmek, Neşelenmek ve Stres Atmak Zamanıdır...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 04 April 2006, 16:01   Mesaj No:51

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:Papatyam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1546
Üyelik T.: 11 March 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sabah Neşesi...

[size=18px]Hepsi gerçek olaylardan alınmıştır.[/size]

1. Exxon'a ait bir petrol tankeri Kanada açıklarında battıktan sonra, iki tane deniz ayisi 80.000 dolar harcanarak temizlenmiş ve büyük bir törenle denize bırakılmışlar. Tam 2 dakika sonra herkesin gözleri önünde bir mavi balina deniz ayılarını yemiş (neymiiiş : doğaya asla müdahale etmeyeceksiiiin)

2. New York'ta yaşayan bir psikoloji öğrencisi (kız) boş odasını bir marangoza kıralar. Amacı onunla konuşup, adamın davranışlarını incelemek. Ama iki hafta sonra marangoz kızı bir balta ile parçalar (neymiiiiş : insanın başına ne gelirse ya meraktan ya meraktan gelirmiş)

3. Bonn'da iki gösterici, domuzların kesimevi'ne barbarca götürülüp orada kesilmelerini protesto ederken, domuzların bulunduğu yerin kapıları kırılır ve 2000 domuz kaçışırken, iki göstericiyi ezerek öldürürler (neymiiiiş : demek ki domuz domuzluğunu yapar)

4. Amerika'da kadının biri evine gelir ve kocasını mutfakta titrerken görür. Belinden su-kaynatıcı'ya doğru bir kablo gitmektedir. Kadın hemen kalın bir tahta parçası bulur ve adamın koluna vurarak onu elektrik şokundan ayırmaya çalışır. Adamın kolu iki yerinden kırılır. Sonradan anlaşılır ki, kocası orada mutlu bir şekilde wallkman dinliyordur (neymiiiii ş : kadın milleti her zaman erkek milletinin mutluluğuna engeldir)

[size=18px]VE SONUNCUSU[/size]

5. Iraklı bir terorist postaya bombalı-mektup verir. Posta ücreti eksik ödendiği için mektup kendisine geri postalanır. Herşeyi unutan terörist mektubu açınca parçalanarak olur (neymiiiiş : unutkansan terörist olmayacan)
Alt 04 April 2006, 16:22   Mesaj No:52

ihsan034

Papatyam Kıdemli Üyesi
Durumu:ihsan034 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 523
Üyelik T.: 24 August 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart xl

Üç sarışın, detektif olmak üzere polis teşkilatına müracaat etmişler. Yapılması icap eden bir sürü imtihandan birini idare etmek işi Komiser Kâzım'a düşmüş. Komiser Kâzım birinci kıza beş saniye müddetle bir dosyadan çıkarttığı bir resmi göstermiş ve;
- ''Söyle kızım bu bir suçlunun resmi, bu adamın bariz ne özelliği var? Bunu ileride nasıl tanırsın?''.
Kız şöyle bir durmuş ve;
- ''Çok kolay adam tek gözlü''.
Komiser Kâzım resme bakmış ve;
- ''kızım bu resim profilden, yani yandan çekilmiş, tabii tek göz göreceksin''.
aynı resmi ikinci kıza gösterip aynı suali sormuş ve;
- ''Bana bak'' diye ilave etmiş, ''Doğru dürüst bir cevap ver''. İkinci kız;
- ''Bu adamı tanımak çok kolay çünkü adamın tek kulağı var''.
Komiser Kâzım "kızım" diye bağırmış.
- ''Bu resim profilden dedik ya adamın suratının öbür yanını göremiyoruz, Onun için kaç gözü, kaç kulağı olduğunu bilemeyiz''. Kâzım üçüncü kıza;
- ''kızım lütfen akıllı bir cevap vermeye çalış, beni çıldırtma bu adamın bariz özelliği nedir, bu adamı ileride nasıl tanırsın?'' diye sormuş.
Kız;
- ''Bu adam lens takıyor'' diye cevap vermiş.
Komiser Kâzım şaşkın şaşkın resme bakmış, ama adamın lens takıp takmadığını bir türlü anlayamamış. Merak etmiş, adamın dosyasını açıp okumuş, dosyadaki bilğiye göre hakikaten adam lens takıyormuş. Komiser Kâzım üçüncü kıza hayranlık içinde;
- ''Aferin be kızım doğru bilmişsin, şimdi söyle bakalım bu adamın lens taktığını resimden nasıl anlayabildin?''.
Kız;
- ''Çok kolay tek gözlü, tek kulaklı bir adamın gözlük takacak hali yok ya''...
Alt 26 April 2006, 08:28   Mesaj No:53

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sabah Neşesi...

Kapi Açmak

Arizona da demiryolu yapimi sirasinda mühendis, yasli adami ikna etmeye
çalisiyordu :
- Tom Baba, baska çözüm bulamadik. Demiryolunu sizin evden geçirmek
zorundayiz.
Tom Baba öfkelendi :
- Demek evimden! Olur mu öyle sey! Yani trenin her geçisinde gelip kapiyi
açacagim, öyle mi?
:lol: :lol:
Alt 27 April 2006, 08:40   Mesaj No:54

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sabah Neşesi...

Mahallenin iki afacan kardesi tüm mahalleliyi biktirmis. Sürekli ana-babalarina sikayet geliyor mahalleliden. Kirilan camlarin, kuyruguna teneke baglanan kedilerin,lastigi indirilen arabalarin sorumlusu hep afacan kardesler.
Ana-babasi usanip bu durumdan kilisenin papazina anlatirlar durumu ve yardim isterler. Papaz "gönderin çocuklari konusayim" der.
Çocuklari gönderirler. Papaz önce büyük oglani çagirir. "Söyle bakiim evladim,Tanri nerede?". Çocuk susar. Papaz tekrar sorar:"evladim söylesene Tanrimiz nerede?". Çocuk susmaya devam eder. Papaz israrla sormaya devam eder, çocuk susmaya.. Sinirlenir Papaz,"konussana be çocuk nerde Tanri?".
Çocuk aniden firlar,kiliseden kosarak kaçiyorken seslenir kardesine "kaçalim çabuk!". Eve giderler,odalarina çikip kapiyi iyice kapatirlar,küçük oglan sorar büyügüne "neden kaçiyoruz?" Büyük yanitlar:
"iste simdi hapi yuttuk, Tanri kaybolmus bizden biliyorlar!!!"
Alt 04 May 2006, 08:26   Mesaj No:55

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sabah Neşesi...

Canlı Yayında...
Trabzon'da yerel Akça Televizyonu'nda haftada bir yayınlanan ‘‘Müzik Ziyafeti' programını hazırlayan mahalli sanatçı İsa İlhan, geçen haftaki programında Temel fıkralarını aratmayan bir sürprizle karşılaştı. Her programında olduğu gibi izleyici istekleri almaya başlayan İlhan, canlı telefon bağlantıları yapmaya başladı. Bir kaç telefondan sonra bir bağlantı daha yapan ve türkü isteği almayı bekleyen İlhan, ‘‘İsa abi, ben sizin mahalledeki tüpçü Rıfat. İstediğin tüpü eve götürdük fakat patron, ‘veresiye olmaz, parasını alın' dedi. Şimdi dükkándayız. Televizyonda seni görünce bunu söylemek için aradım’’ sözlerini duyunca şoke oldu. Neye uğradığını şaşıran İsa İlhan programa beş dakika reklam arası verdi. Kaynak:hurriyetim.com
Alt 12 May 2006, 08:34   Mesaj No:56

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sabah Neşesi...

çizgi film yasaları

yasa 1

Havada askıda kalan bir kimse bu durumun farkına varıncaya kadar asılı kalmaya devam eder.
Daffy Duck ilerdeki çayıra koşarken uçurumun kenarından geçerek boşluğa gelir. Bir süre havada kalır, bu arada kendi kendine de konuşmaktadır. Derken ansızın aşağıya bakıverir. İşte o an olanlar olur ve bildiğimiz ½ gt2 prensibi işe karışır.

yasa 2

Hareket halindeki bir kimse yoluna birdenbire katı bir madde çıkıncaya kadar hareketine devam eder.
İster bir toptan atılsınlar ister koşarak sıcak takipte olsunlar, çizgi film karakterlerinin momentumları o kadar mutlaktır ki onları ancak yollarına çıkan bir telefon direği ya da iri bir kaya yavaşlatabilir. Sir Isaac Newton hareketin bu ani sona ermesini komedyen yardımcısının durması olarak adlandırmıştı.

yasa 3

Katı bir maddenin içinden geçen bir kimse arkasında vücudunun kesit ölçülerine uygun bir gedik bırakır.
Geçiş silueti de denen bu olgu yönlendirilmiş basınç patlamalarına kurban gidenlerin ve doğruca evin duvarından çıkacak kadar kaçmaya çok hevesli korkudan ödü patlamış dikkatsizlerin özelliğidir. Arkalarında pastadan kesilip alınmış gibi mükemmel bir delik bırakırlar. Kokarca veya evlenme tehdidi bu reaksiyonu hızlandırır.

yasa 4

Bir cismin 20. kattan düşmesi için gereken zaman, onu iten veya düşüren kimsenin onu kırılmadan yakalamak için 20 katı koşarak inmesi için geçen zamandan büyük ya da ona eşittir. Tabii ki böyle bir cisim hem değersiz hem de onu yakalama girişimi başarısızdır.

yasa 5

Korku anında bütün çekim kanunları etkisiz hale gelir.
Bir çok kimsenin bulunduğu yerden doğruca yeryüzünden yukarı doğru fırlaması için ruhsal kuvvetlerin verdiği şok yeterlidir. Bir hayaletin veya düşmanın karakteristik sesi dimdik havaya sıçrama hareketini başlatır ve bu hareket genellikle bir avizenin kordonunda, bir ağacın tepesinde ya da bayrak direğinin ucunda son bulur. Koşmakta olan bir karakterin ayakları veya hızla giden bir aracın tekerlekleri, özellikle de uçarken, yere asla değmez.

yasa 6

Hız arttıkça nesneler aynı anda birden fazla yerde bulunabilir.
Bu, bir karakterin başının, özellikle yumruk yumruğa dövüşme sırasındaki kavga bulutunun çeşitli yerlerinden aynı anda görünmesidir. Bu etki dönmekte veya fırlatılmış olan cisimler arasında da yaygındır. Eksantrik karakterlerin sadece manyakça yüksek hızlarda birden fazla kopyaya sahip olma hakları vardır ve bunlar gerekli hıza ulaşabilmek için duvarlardan sıçrayabilirler.

yasa 7

Tünel girişine benzeyecek şekilde boyanmış katı duvarlardan bazı kahramanlar geçebilirken diğerleri geçemez.
Bu göz yanılgısı çelişkisi kuşakların kafasını karıştıra geldi, ancak en azından bir duvar yüzeyinde düşmanını aldatmak için giriş resmi çizen karakterin düşmanını o teorik uzayda izleyemeyeceğini biliyoruz. Resmi çizen, düşmanını resmin içinde izlemek istediğinde duvara dümdüz yapışıp kalır. Neticede bu bir sanat sorunudur, bilim sorunu değil.

yasa 8

Kedisel maddenin hiç bir şiddetli biçim değişikliği sürekli değildir.
Çizgi kedilerin başına, geleneksel 9 canlı kedilerin dayanabileceğinden çok daha fazla sayıda ölüm çeşidi gelebilir. Bir çizgi kedinin başı kesilebilir, o dilim dilim doğranabilir, oklavadan geçirilmiş gibi yayılabilir, akordeon şekli alabilir, örgü gibi örülebilir, donmuş haldeyken yere düşerek tuz-buz olabilir, demonte olabilir, ama asla yok edilemez. Gözlerini kırpıp kendisine acıyarak geçirdiği bir kaç saniyeden sonra yeniden balon gibi şişer, uzar, silkinir ve eski biçimini alır.

Mantıksal sonuç: Bir kedi içinde bulunduğu kabın şeklini alır.

yasa 9

Her şey bir örsten daha hızlı düşer.

yasa 10

Ispanak sadece bedensel kuvveti değil, zekayı da artırır. Ayrıca etkisini göstermek için hazmedilmesi gerekmez, derhal gösterir.
Alt 24 May 2006, 08:26   Mesaj No:57

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sabah Neşesi...

[size=18px]Temel ile Dursun yolda yürürlerken Temel yolda bir muz kabuğu görür ve Dursuna seslenir;"Ula Tursun tikkatli ol biraz sonra düşeceğuz"[/size]
Alt 05 March 2008, 11:25   Mesaj No:58

divaneasik

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:divaneasik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1031
Üyelik T.: 28 November 2006
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart Sabah Neşesi...

Gerçek bir mektup - fikra gibi>>
Trabzonlu Temel Aga'nin sevgili torunu Eda'ya verilen odev ile >basi>derttedir...Eskisehir'e goç eden arkadasi Niyazi'ye basina >gelenleriyazar: ' Niyazicugum. Hani benim kucuk torun var ya. Geçen aksam, >geturdi Ödevini onume koydi. Bi yandan da aglay. Zaten dertlerini hep baga >acar. Dedi ki; -'Habunlari anliyamadum. O yuzden da yapamadum. Yarin >ogretmen beni dovecek.' Dedum ki; 'Aglama usagum, bunun icun ogretmen adam >dovmez. Simdi oni cozeruk.' Ne mumkun Niyazi kardasum:>Bi tirenlan, bi otobos ayni istasyondan kalkmislar. Tiren otobostan ucte >bir daha hizli gidiy. Otobos iki yerde onbeser dakka istirahat vermis. >Tiren da bi yerde durmis, 20dakka su almis. Otobos saatte 60 kilometro >gidiymis. Tiren 5 saat sonra gidecegi yere varmis. Otobos ise ne vakit >sonra oraya varacakmis.>Ograstum yapamadum. Usak aglay. Derken bubasi geldi. O da cozemedi. Diyrum >oga ki, damat, senun tanidugun tahsilli bi otobos sofori var ise oga >soralim, belki o bilebilur. Yahutta sabah olsun ben usagi soforler >cemiyetine gotureyum. Onlar arasinda belki tirenle yaris etmis bi sofor >vardur da bize nasihat verur.' Ha, biz bi yandan da usaga tireni tarif >ediyruk. Tiren gormemis ki... Ne anasi gormis, ne bubasi. Ben da bi tek >askerlukte Erzurum'dan Sivas'a gittiydum. Neysa kardasum, o gece çok >kizdum.Diyeceksun ki niye? Usak daha incir agacindan duti ayiramay; mezgiti >gosteriyrum, hamsi diy; efendum, yumurtanun fabrikada yapilduguni sanay. >Biz gelduk araba yaristiriyruk. Yani efendi, otobos saatinda varsa ne olur, >geç varsa ne olur? Gurbetten yolci mi bekliysun? Eger varacagi saat >onemliysa, edersun yazihaneye bi telefon, derler saga otobosun inecegi >zamani.. Bu kadarluk mesele içun sabiyi subyani niye telef >edersun?Usacuklarda sarki yok, turki yok, oyun yok; dayamis matamatigi. >Ayuptur.
Alt 10 March 2008, 18:21   Mesaj No:59

YakupEMİR

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:YakupEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1251
Üyelik T.: 08 March 2008
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart ALDATMA

Uluslararasi ölçekte bir kadin arastirmasi yapan sosyolog, dünyanin çesitli ülkelerinde kadinlara bir soru sormus.Kocanizi baska bir kadinla yakalarsaniz ne yaparsiniz??? Soruya ülkelere göre verilen yanitlar ise söyle olmus: Isveçli : Neyimi begenmedigini sorarim.Rus : Evi terk ederim.Fransiz : Sesimi çikarmam, sevgilime gider beni teselli etmesini isterim.Italyan : Kadini vururum.Ispanyol: Kocami vururum.Yunanli : Her ikisini de vururum.Türk : Benim kocam yapmaz!

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)