ŞİKEYİ ÖRTENLER! - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Fenerbahçe

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 21 September 2013, 13:26   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart ŞİKEYİ ÖRTENLER!

ŞİKEYİ ÖRTENLER!

ŞİKEYİ ÖRTENLER!

Yayınlanma Tarihi : 19 Eylül 2013 / 12:02

Mehmet Ali Aydınlar’ın basın toplantısını, Trabzonsporlular, vicdanlı insanlar üzülerek izledi. Aydınlar mealen şunu dedi:

“Evet şike oldu, UEFA da biz de şike yapıldığına inandık. Ama Fenerbahçe yönetimi beni dinleseydi, şikeye rağmen, ben hem kulübü hem de kendilerini kurtaracaktım. Fener şike yaptı ama ben de üç maymunu oynadım. Türkiye yedi, UEFA yemedi.”

Böyle düşünen bir spor adamı yarın Fenerbahçe’nin potansiyel başkanı. Gazetelerin yazdığı, televizyonların gösterdiği büyük başkan!

Bir de işadamı. Ekmek verdiğin adamları düşünür insan!

Bu zihniyette bir insanın futbola vereceği ne olabilir? Bir de her ne yaptıysam Türk futbolu için yaptım diyor ya!

Şikesevicilik, parasevicilik böyle bir şey herhalde!

Futbolun tepesindeki adamın işi, futbolu şaibeden, şikeden korumakken, bizdeki durum tam Türk işi! Başka bir memlekette futbolu şikeden korumak için olmadık tedbirler alınırken Aydınlar şike yapanları korumak için duvar olmuş, şike yapmış yani!

Aydınlar Fenerbahçe taraftarına mesaj vermek istemiş, besbelli. Vicdan sahibi Fenerbahçeliler şikenin örtülmesini kabul etmez. Şikeyi kabul eder, cezası düşmekse düşmek, sineye çeker. Aydınlar düşüncesindeki bir insanın futbola yakın olması da ayrı bir tehlikedir. İlerde bunun ne anlama geldiğini anlayacaksınız.

Yanlız, Türk futbolunun gelişimi için şikeyi görmedim, duymadım, engelledim demesi de ayrı bir not olarak tarihe düşmeli. İleride çocuklarımız Hasan Polat’la, Mehmet Ali Aydınlar’ı daha iyi kıyaslasın diye!

Zaten bu büyük adamlar ne yaparsa vatan, millet, ülke adına yaparlar. Sanki bunlar olmazsa futbolumuz batacak. Asıl bu zihniyet var diye futbol kaosta. Galatasaray ile Real Madrid arasındaki futbol farkı 5 gol değil ama mantalite farkı 100 gol.

Onlar, Casillias’ı, Albero’yı, Guti’yi yetiştirirken, sizin aklınız tarlayı ekmekle, ekenleri görmemekle meşguldü.

Çünkü Avrupalı günah işleyip ‘Pazar günü nasıl olsa ayin var, papaz halleder’ demiyor.

Aydınlar, aslında şunu demek istiyor; “Türk futbolunun canı cehenneme, önemli olan FENERBAHÇEM!” Trabzonspor’un yerinde olsam, şampiyonluk gibi boş yorucu işlerle uğraşmaktansa, bu kirli düzenle savaşırım. Futbol temizlenmeden alınacak kupalar da, gelecek şampiyonluklarda kimsenin içine sinmeyecek. Ya bu düzeni değiştirmek için savaşırım ya da ‘size ve futbolunuza üstün şikeli sezonlar’ deyip, çekilirim.

Başka yol var mı? Varsa söyleyin!

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)