SEVDİKLERİNİZİ UNUTMAYIN - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ÖYKÜLER & HİKAYELER.::. > Deneme & Düz Yazılar

Deneme & Düz Yazılar Bu Bölümde Türk ve Dünya Edebiyatından Deneme ve Düz Yazılara Yer Verebilir, Yorum Yapabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 26 July 2006, 13:20   Mesaj No:1

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:Papatyam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1546
Üyelik T.: 11 March 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart SEVDİKLERİNİZİ UNUTMAYIN

SEVDİKLERİNİZİ UNUTMAYIN

Yasli bir bey, sabah erken evinden çikmis; yolda ilerlerken, bir bisikletlinin kendisine çarpmasi ile yere yuvarlanmis ve hafif yaralanmis.
Sokaktan geçenler yasli beyi hemen en yakin saglik birimine ulastirmislar.
Hemsireler, adamcagizin yarasina pansuman yapmislar, ama 'biraz beklemesini ve röntgen çekerek her hangi bir kirik veya çatlak olup olmadigini inceleyeceklerini' söylemisler.

Yasli bey huzursuzlanmis, 'acelesi oldugunu' söylemis.
Hemsireler merakla acelesinin sebebini sormus.
Adamcagiz da, 'karim huzur evinde kaliyor her sabah onunla kahvalti etmeye giderim, geç kalmak istemiyorum' demis.

'Karinizin, siz gecikince merak edecegini düsünüyorsunuz herhalde' demis hemsire.

Adam üzgün bir ifade ile 'ne yazik ki karim Alzheimer hastasi ve benim kim oldugumu bilmiyor' demis.

Hemsireler hayretle 'madem sizin kim oldugunuzu bilmiyor neden hergün onunla kahvalti yapmak için kosusturuyorsunuz' demisler.

Adam buruk bir sesle

'ama ben onun kim oldugunu biliyorum'

demis.

SEVDİKLERİNİZİN KİM OLDUĞUNU ASLA UNUTMAMANIZ DİLEĞİYLE
Alt 26 July 2006, 15:42   Mesaj No:2

pamukKALE

Durumu:pamukKALE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 882
Üyelik T.: 23 May 2006
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart :)

ELİNE YÜREĞİNE SAĞLIK AYESER

...
'ama ben onun kim oldugunu biliyorum'

demis.

SEVDİKLERİNİZİN KİM OLDUĞUNU ASLA UNUTMAMANIZ DİLEĞİYLE
...

EVET GERÇEKTEN BAŞKASININ BİLMESİNE GEREK YOK BİZ BİLİYORSAK BU YETERLİ.

Bugün çok güzel bir mail geçti elime, sunu olduğu için aktaramıyorum, ama aşağı yukarı benzer şeylerden bahsediyordu.

İyi niyetli ol, bunu değiştirme, başarılı ol engel olmak isteselerde, yaptığını yıksalarda yine yapmaya devam et mutluluğunu engel olmak isteselerde mutlu olmaya devam et SEN BİLİYORSAN GÜZELİ, İYİYİ, MÜKEMMELİ BAŞKASININ BİLMESİNE GEREK YOK SEN ELİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAP

YALNIZLIK ALLAHA MAHSUSTUR
HER CANLI BİR DOST ARAR
TAŞIN KALBİ YOK AMA
ONU DA YOSUNLAR SARAR
Alt 31 July 2006, 08:45   Mesaj No:3

mevlutgunes

Durumu:mevlutgunes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 164
Üyelik T.: 01 March 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:

ELİNE YÜREĞİNE SAĞLIK RABBİM UNUTTURMASIN
Alt 31 July 2006, 11:51   Mesaj No:4

igzuma

Papatyam Kıdemli Üyesi
Durumu:igzuma isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 778
Üyelik T.: 16 March 2006
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:

Ihanetin adi gocmen bir kusa verilmis, Sadakatin adi ise; bir serceye. Gocmen kus butun bahar ve yaz boyunca.

Kucuk koyun ustunde ucmus serceyle beraber kucuk sinekleri, kurtlari yemisler, kis yagmurlariyla saha kalkmis, derelerden su icmisler. Masmavi gokyuzunde dans etmisler, Cicek acan agaclara konup, papatya tarlalarinda gezmisler...

Birbirlerine soz vermis kuslar; Ayrilmayacagiz diye.

Ama kis gelmis, Gocmen kus adina yakisani yapmaya kararliymis, Serce ise her zamanki gibi sadik Ama sevgi de yabana atilmaz bir gercek. Ayrilik aci, ihanet kotuymus serce icin Yasamaksa onemli imis gocmen icin.

O, baharlarin tatli eglencesiymis sadece Gel demis serceye benle beraber... Baska bir bahara ucalim. Serce ise burda bekleyelim demis yeni bahari Ama kis acimasizdir. demis gocmen, Yasayamayiz burda, ac kalir usuruz Serce hayir demis korunuruz kotuluklerinden kisin beraber Gocmen inanmamis serceye hayir demis gidelim.

Serce icin gitmek nasil bir ihanetse yasadigi yere Kalmakta ayni sekilde ihanetmis sevgiliye ve karar vermis sevgiyi secmis Ucacakmis yeni bir bahara...

Gocmen ve serce cikmislar yola, Ama serce zayifmis, onun kanatlari uzun ucuslar icin degil.

Dayanamayacakmis bu yola Oysa gocmenin kanatlari gucluymus Cunku o hep kacarmis kislardan Hep gidermis zorluklarindan kisin yeni baharlara Bir firtina yaklasiyormus. Gocmen hizli gidiyormus firtinadan, yakalanmayacakmis Ama serce iyice zayif kalmis, yavaslamaya baslamis Gocmene duralim demis artik.

Biraz dinlenelim Gocmen itiraz etmis, firtina demis, oluruz.Serce cok firtina gormus, kurtuluruz demis. Ama gocmen yuru demis serceye birazdan okyanuslara varacagiz

Serce sevgisine uymus ve pesinden son bir gayretle gitmis gocmenin Birazdan varmislar okyanusa Kurtulusuymus bu buyuk deniz Gocmen icin cok iyi bilirmis buralari Ama serce ilk kez goruyormus ve sanki Gokyuzunden daha buyukmus bu yeni mavi

Serce artik dayanamiyormus, Son bir sevgi sesiyle seslenmis gocmene Artik gidemiyorum.... Gocmen serceye bakmis,
Bakmis ve devam etmis........

Okyanus cok buyukmus, serce ise cok kucuk Sercenin sevgisi de cok buyukmus ama gocmen cok kucuk... Mavi sularinda okyanusun bir minik SADAKAT ... Yeni bir baharin koynunda koca bir IHANET...

HAYATIMIZDA VARDIR DEĞİLMİ SERCE OLUPTA DEGERİ BİLİNMEYENLER?

http://img208.imageshack.us/img208/2...msultanub8.gif

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)