NE GÖRÜYORSUNUZ... - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ÖYKÜLER & HİKAYELER.::. > Öyküler & Hikayeler

Öyküler & Hikayeler Bu Bölümde Türk ve Dünya Edebiyatından Öykülere, Hikayelere Yer Verebilir, Yorum Yapabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 10 November 2006, 11:14   Mesaj No:1

CarpeDiem

Papatyam Aktif Üyesi
Durumu:CarpeDiem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 725
Üyelik T.: 03 February 2006
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart NE GÖRÜYORSUNUZ...

NE GÖRÜYORSUNUZ...

Ne Görüyorsunuz
Harp sırasında kocam New Mexiko'daki Mojave çölüne gönderilmişti. O,çölde tatbikata katılırken yanında olabilmek için ben de çölün yolunu tuttum.Kendimi cehennemin kucagına atmıştım. Ortalık yanıyordu. Küçük bir kulübede oturuyordum ve yanında olmak için tehlikeye atılarak geldigim kocamı unutmuş, can derdine düşmüştüm.Etrafımdakı Meksikalılar ve yerliler ,tek kelime Ingilizce bilmediginden, kimseyle konuşamıyordum. Sıcak rüzgar, bir taraftan bedenimi kavuruyor, diger taraftan yedigim yemegi de, agzımı burnumu da kumla dolduruyordu. Canıma yetmişti.Kagıda kaleme sarılıp babama bir mektup yazdım."Gelin, beni buradan alın" dedim."Burada yaşamaktansa hapishanede yaşamayı tercih ederim." Babamı beklerken cevabı geldi.Sadece iki satır yazmıştı; "Iki adam hapishane penceresinden dısarıya baktı.Biri çamuru gördü, digeri yıldızları." Bu iki satırı okuyunca utancımdan kıpkırmızı kesildim. Ben hep çamuru görmüştüm.Halbuki yıldızlar da vardı.Derhal yerlilerle dost oldum. Kilimlerine, çanak ve çömleklerine olan hayranlıgımı belirttim. Turistlere para ile vermeye yanaşmadıkları kıymetli eşyalarından bana hediyeler verdiler.Kaktüsleri, vukka ve erguvan agaçlarını inceledim.Kır köpeklerini tanıdım.Çöl gurubunu seyrettim.Çöl, yüzlerce yıl önce deniz dibi oldugundan kumun içinde denızhayvanlarının kabuklarını aradım.Ne degişmişti de, dün nefret ettigim çöle bugün baglanmıştım.Çöl mü degişmişti? Hayır.O yine kavuruyordu. Yerliler mi degişmişti?Hayır.Onlar, yine Ingilizce bilmiyorlardi.Sadece ben degişmiştim. Pencereden kafamı uzatmış ve yıldızları görmüştüm.
Alt 11 November 2006, 12:00   Mesaj No:2

mevlutgunes

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:mevlutgunes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 164
Üyelik T.: 01 March 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart NE GÖRÜYORSUNUZ...

Carpe Dime demiş ki:
Kod:
Sadece iki satır yazmıştı; "Iki adam hapishane penceresinden dısarıya baktı.Biri çamuru gördü, digeri yıldızları." Bu iki satırı okuyunca utancımdan kıpkırmızı kesildim. Ben hep çamuru görmüştüm.Halbuki yıldızlar da vardı.Derhal yerlilerle dost oldum.
sağol eline sağlık güzek bir paylaşım devamını bekliyoruz
Alt 30 May 2008, 13:09   Mesaj No:3

gozdem

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:gozdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 809
Üyelik T.: 29 March 2006
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart Ynt: NE GÖRÜYORSUNUZ...

eweettt gerçekten çok güzel bi paylaşımm

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Yeni Sayfa 1

www.papatyam.org Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Papatyam Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

Instagram         

Papatyam alemdarhost.com sunucularında barındırılmaktadır.