Suni Tatlandırıcılar ve Diet İçecekler... - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.KADININ DÜNYASI.::. > Beslenme ve Diyet

Beslenme ve Diyet Doğru Beslenmenin Kuralları, Diyet İle İlgili Bilmek İstediğiniz Herşeyi Bu Bölümde Bulabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 28 February 2006, 09:45   Mesaj No:1

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:Papatyam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1546
Üyelik T.: 11 March 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Suni Tatlandırıcılar ve Diet İçecekler...

Suni Tatlandırıcılar ve Diet İçecekler...

Kola kutularının üzerindeki "soğuk içiniz" yazısı lezzet için yazılmamış.

Aşağıda Diyet Kola hakkında bir yazı var. Olay ABD' geçiyor. Ancak bildiğiniz gibi Türkiye'de de birçok kişi diyet Pepsi ve diyet Koka Kola
içiyor.

Siz de içiyorsanız okuduktan sonra fikrinizi değiştireceğinizden eminim.

Lütfen bu yazıyı bütün tanıdıklarınıza gönderin.

2001 yılı Ekim ayında kız kardeşim çok hastalandı, mide spazmları vardı, dolaşmakta zorlanıyordu, yürümek ise başlı başına bir sorundu.

Sadece yataktan kalkması bile onu tüketiyordu, o kadar çok ağrısı vardı.

2002 yılı Mart ayında biyopsiler alındı, ve 24 değişik ilaç almaya başladı.

Doktorlar kendisinde ne olduğunu bulamıyorlardı. O kadar çok ağrısı vardı ve o kadar hastaydı ki, ölmekte olduğunu biliyordu.

Hazırlığa başladı. Evini, banka hesaplarını, yaşam sigortasını ve diğer şeylerini en büyük kızının adına kaydettirdi ve küçük çocuklarının en büyük kızı ile birlikte olmalarını sağladı..

Son bir keyif yaşamak istiyordu, böylece 22 Mart günü (tekerlekli iskemlede olmak kaydıyla) Florida'ya gitmeyi planladı. 19 Mart günü testlerinin nasıl geçtiğini öğrenmek için kendisini aradım, testlerde bir şey bulunamadığını, ama kendisinde MS (multiple skleroz) olduğunu düşündüklerini söyledi.

Çok şaşırdım, sonra bir arkadaşımın bana e-mail olarak gönderdiği bir yazıyı hatırladım ve ona sordum : "Diyet içecekler içiyor musun?"

"Evet" dedi, o anda da bir tanesini açıp içmek üzere olduğunu
söyledi, açmamasını ve diyet meşrubat içmemesini söyledim, bahsettiğim
yazıyı e-mail ile kendisine gönderdim. Telefon konuşmamızdan 32 saat sonra beni aradı, diyet meşrubat içmeyi bıraktığını ve yürüyebildiğini, merdiven çıkabildiğini ve adale spazmlarının kaybolduğunu söyledi. İyileşmemişti ama kesinlikle çok daha iyi hissediyordu kendisini. Makaleyi doktorlarına göstereceğini ve eve dönünce beni arayacağını söyledi.

Beni aradı, doktoru çok etkilenmişti ve diğer MS hastalarını arayarak suni
tatlandırıcı (Aspartam) kullanıp kullanmadıklarını soracağını söylemişti.

Bir kabuğun içinde diyet mesrubat içindeki 'aspartam' maddesiyle zehirleniyordu ve yavaş yavaş ölüyordu. 22 Mart Florida'ya giderken tek bir hap almıştı - bu da zehirlenmeye karşı olan haptı, iyileşme yolundaydı ve yürüyebiliyordu!!!

Tekerlekli iskemle olmaksızın!!! Bu makale hayatını kurtarmıştı.

Hayat kurtaran makale :

Etikette "ŞEKERSİZ" yazıyorsa ASLA KULLANMAYI DÜŞÜNMEYİN BİLE!!

'NutraSweet', 'equal' ve 'Spoonful' markaları ile pazarlanan "ASPARTAM" hakkında DÜNYA ÇEVRE KONFERANSINDA birkaç gün konuşma yaptım.

EPA'ya yönelik bir yazıda 2001 yılında Birleşik Amerika'da multiple sclerosis ve sistemik lupus salgını olduğu, hangi zehirin bunun yaygın hale
gelmesine neden olduğunun anlaşılamadığı belirtilmişti. Ben ayağa kalktım ve tam bu konuda bilgi vermek istediğimi söyledim.

Aspartam'ın neden bu kadar tehlikeli olduğunu açıklayayım : Bu suni tatlandırıcının ısısı 86?F (30?C. 1 Fahrenheit 1.8 Santigrad derece.32?F
=0?C). seviyesine ulaşınca, içindeki metil alkol, formaldehite, sonra daformik aside dönüşüyor, bu da metabolik asidosise yol açıyor. Metanol zehirlemesi diğer koşulları açısından multiple sklerosise benziyor.

Doktorlar insanlara yanlışlıkla multiple sklerosis teşhisi koyuyor. MS ölüme yol açmazken metanol zehirlemesi öldürüücü oluyor! (Siselerde, kutularda "soğuk içiniz" yazılıdır. Devamı şöyle olmalı idi : "Soğuk içmezseniz zehirlenirsiniz." Sistemik lupus da neredeyse en az multiple sklerosis kadar yaygın hale geldi, özellikle Diet Coke (Coke, CocaCola'nın tescil edilmiş ikinci adıdır) ve Diet Pepsi içenler arasında!

Kurban genellikle suçlunun aspartam olduğunu bilmiyor. Kullanmaya devam ediyor, lupus da artık yaşamı tehdit edecek düzeye ulaşıyor. Diyet
içecekleri bıraktıktan sonra sistemik lupus hastalarinin asistematik hale geldiklerini gördük.

Multiple sklerosis teşhisi konan hastalarda (aslında bunlar metanol zehirlenmesi hastaları idi) semptomları çoğu kayboldu. Görüş yeteneğinin geri kazanıldığı ve işitme duyusunun önemli ölçüde iyileştiğini gördük. Bu tinnitus vakalarında da geçerli idi. Bir konuşmamda "Aspartam" kullanıyorsanız (NutraSweet, Equal, Spoonful vs.) ve fibromalji, spazmlar, ani ağrılar, bacaklarınızda uyuşma, kramp, vertigo, bulantı, baş
ağrıları, tinnitus, eklem ağrısı, depresyon, endişe atakları, bozulan konuşma, bulanık görüş veya hafıza kaybı semptomlarından şikayetciyseniz muhtemelen aspartam hastasınızdır. Konuşma sırasında ayağa kalkan kişiler "bu semptomlardan bazıları bende de var. Bundan kurtulmak mümkün mü?" diye sordular. Evet! Diyet meşrubat içmezseniz ve gıda etiketlerinde yazılı aspartam kelimesine dikkat ederseniz, evet!

Çok ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. Bir yabancı Bay Espisto'ya (konuşmacılarımdan biri) ve bana geldi ve "neden bu kadar çok insanın MS derdi olduğunu bana söyleyebilir misiniz?" dedi. Bir hastaneye yaptığımız ziyaret esnasında bir hemşire ağır Diet Coke bağımlısı olan altı arkadaşının tümünde MS sorunu olduğunu söylemişti.

Bu tesadüfün ötesinde bir durumdu! Diet Coke ve Diet Pepsi vs. DİYET KOLA BİR DİYET ÜRÜNÜ DEĞİLDİR! Kongre Raporuna göre
karbonhidrat birikimine neden oluyor ve sizi şişmanlatıyor. Formaldehit yağ hücrelerinde depolanıyor, özellikle kalça ve basenlerde birikiyor.

Dr Roberts, bir kez bu ürünleri bırakınca ekstra spor vs. yapmaksızın
deneme süresi içinde 19 kilo kaybeden hastası olduğunu belirtiyor. "Aspartam" özellikle şeker hastaları için tehlikeli.

Hastalarında retinopati olduğunu düşünen hekimlerle konuştuk, aslında hastalarındaki semptomların nedeni aspartamdı.

Aspartam kan şekerinin kontrolden çıkmasına yol açıyor. Bu nedenle şeker hastası proteinde bulunan diğer amino asitler olmadan aspartik asit ve fenilalanin maddelerinin norotoksik hale gelmesi nedeniyle hafıza kaybından şikayet ediyor.

Aspartik asit ve fenilalanin kan beyin bariyerini aşıyor ve beyin otronlarini harap ediyor, şeker hastalarında (şeker hastası olmayan hastalarda da) çeşitli tipte beyin hasarı, nöbet hali, depresyon, manik depresyon, panik
ataklar, öfke ve şiddete neden oluyor (Körfez Savaşında savaşan kadın ve
erkeklerin tükettikleri binlerce Diet Coke ve Diet Pepsi içinde bulunan aspartam iyi bilinen Körfez Savaşı Sendromunun nedeni olabilir) (birinci Irak Savaşı).

Dr. Roberts doğum arızalarına yani gebe kalma ve ilk gebelik döneminde
tüketilmesi halinde zeka geriliğine neden olabildiği konusunda uyarıyor. Çocuklar özellikle norolojik bozukluklar açından büyük risk taşıyorlar ve
NutraSweet (yapay tatlandırıcı) kullanmamaları gerekiyor.

NutraSweet'e bağlı olarak çocuklarda görülen nöbet hali ve diğer bozukluklara ilişkin çesitli vaka bildirebilirim. Maalesef anneleri çocuklarındaki bozukluğun Aspartam'a bağlı olduğu konusunda ikna etmek her zaman kolay olmuyor.

Ancak deneme-yanılma metodu ile diğer anneleri çocuklarının sağlığını ellerinde tuttukları konusunda uyarabiliyor.

Şeker metabolizmasına (ki şeker hastaları için ideal) yardımcı olan ve SUNİ TATLANDIRICI OLMAYAN tatlı bir bitki olan "Stevia", FDA tarafından onaylanan bir diyet ürünüdür. MONSANTO (sun'i tatlandırıcı imalatçısı)'ya bağlı olduklarından FDA yıllarca bu tatlı gıdayı göz ardı etti. Bu konuda mevcut literatur : EXCITOTOXINS : THE TASTE THAT KILLS (Olduren Tad) - Dr Russell
Blayblock (Health Press) 1-800-643-2665 ve DEFENCE AGAINST ALZHEIMER'S DISEASE (Alzheimer Hastaligina Karsi Savunma - Dr H J Roberts. Dr. Roberts aynı zamanda bir diyabet uzmanıdır. Bu iki hekim aspartam'ın öldürücü etkisini gösteren vakaların yer aldığı bir çalışmayı Internette yayınlayacaklar.

American College of Physicians Konferansına göre "bu ölümcül zehrin neden olduğu norolojik hastalıklar salgınından bahsediyoruz." Sorun bu : aspartam'ın 100 farklı üründe bulunduğuna dair Kongre tezleri mevcut.

İlk tezden sonra pes peşe iki tez sunuldu, ana bir faydası olmadı.

Hiçbir şey yapılmadı. İlaç ve kimyasal madde lobilerinin cepleri çok dolu.

Bu madde halen beş binden fazla üründe bulunuyor ve "HASTALAR TÜKENİYOR"

Aspartam'ın yaratıcısı olan MONSANTO'nun bunun ne kadar öldürücü olduğunu bildiğinden eminim. Birçok kuruluşun yanı sıra Amerikan Diyabet
Derneği, Amerikan Diyetetik Derneği, Amerikan Tıp Fakültesi Konferansına
fon sağlıyorlar. Bu New York Times gazetesinde yayınlandı, ama bir faydası olmadı.

Bu dernekler herhangi bir katkı maddesini tenkit edemiyorlar veya MONSANTO ile bağlantılarını açıklayamıyorlar çünkü gıda sanayiinden para
alıyorlar ve ürünlerini desteklemek zorundalar.

Senator Howard Hetzenbaum tüm bebek, hamileler ve çocukları 'aspartam'ın tehlikeleri hakkında uyaran bir yazı yazdı.

Bu yazıda toplumda mevcut sorunlar (nöbet hali, beyin kimyasında meydana gelen değişiklikler, norolojik ve davranış bozuklukları ; semptomlar) hakkında yapılan bağımsız çalışmalar da yer alıyordu. Bu yazı güçlü ilaç ve kimya lobileri tarafından yok edildi, böylece herhangi bir şüphe taşımayan insanlar hastalık ve ölüm karşısında çaresiz kaldılar.
Alt 21 April 2006, 11:48   Mesaj No:2

ihsan034

Papatyam Kıdemli Üyesi
Durumu:ihsan034 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 523
Üyelik T.: 24 August 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart xl

Böyle sağlığı tetikleyen şeyler nasıl satılabiliyor anlamıyorum doğrusu yazık.. Arkadaşlar sağlığımız çok önemli DİKKAT!

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Yeni Sayfa 1

www.papatyam.org Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Papatyam Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

Instagram         

Papatyam alemdarhost.com sunucularında barındırılmaktadır.