FENERBAHÇE-TRABZONSPOR - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Trabzonspor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 26 January 2009, 13:24   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart FENERBAHÇE-TRABZONSPOR

FENERBAHÇE-TRABZONSPOR

FENERBAHÇE-TRABZONSPOR

ŞANSAL BÜYÜKA: …Golsüz ama keyifli bir maç izledik. Futbolun tadını çıkarttık. Erman hocam, sen karşılaşmanın temposundan mutlu oldun mu?

ERMAN TOROĞLU: … Kesinlikle, maçta bir tek gol yoktu. İkinci yarı aynı tempo olmadı. Daha doğrusu Trabzon'un ilk yarıdaki temposuna, Fenerbahçe ikinci yarıda cevap veremedi!

ŞANSAL BÜYÜKA:
…Az kalsın Dakika1, gol 1 olacaktı.

ERMAN TOROĞLU: … Demek ki maçın havasına tam girememişle. İlk dakikalarda, Umut’un yakaladığı pozisyonda ofsayt yok. Ofsayt değil de, Fenerbahçe defansının arkasına Trabzon en az 10 top soktu. Gökhan ile Umut, bunların ikisini, üçünü gol yapamıyorlar ise ben golcüyüm demesinler. İtalya’da bir pozisyon yakalıyorlar, atıyorlar maç 1-0 bitiyor. Bu pozisyonları size vermezler başka yerde. Bu pozisyonlar % 100 gol pozisyonu. Umut niye topa hemen vuruyor? Ya sür ya yana ver!

ŞANSAL BÜYÜKA: …Tamam verse iyi olur da fena vurmadı Umut bence topa.

ERMAN TOROĞLU: … Barcelona'da, Manchester United'ta bunları kaçıran oyuncu yer bulamaz. O zaman Gökhan Ünal da Umut Bulut da "Biz golcüyüz" demesinler.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Sen şimdi burada kaleci Volkan Demirel bir şey yapmadı mı diyorsun hocam?

ERMAN TOROĞLU: … 2’ye 1 gelmişsin, golü atacaksın. Volkan burada yapabileceğinin azamisini yaptı, çıkarttı topu. Ama Gökhan ile Umut bu pozisyonları gol yapamıyorlar ise hikaye anlatmasınlar kimseye!
ŞANSAL BÜYÜKA: …Hocam yine savunmamanın arkasına atılan toplar var. Kayseri’de Fener’e karşı böyle yapmıştı.

ERMAN TOROĞLU: … Şimdi, defans hattında şöyle bir duruş var mı abi? Fener’e bak darma duman arkada.

ŞANSAL BÜYÜKA:
…Umut topa daha yakın ama kafayla uzaklaştırdığı pozisyonda bakıyoruz kaleci Volkan Demirel topa çok daha hızlı geldi.

ERMAN TOROĞLU: …Kayserispor, yendiği halde, Kadıköy’de bu kadar fazla pozisyon yakalamadı Fenerbahçe’ye karşı.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Bir o kalede, bir bu kalede oynandı maç. Peki Roberto Carlos’a ne diyorsun hocam?

ERMAN TOROĞLU: …Volkan’dan sonra Fener’in en iyisi Roberto Carlos'tu. Volkan ise bugün belki de sahanın en iyisiydi.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Roberto Carlos'taki bu ileri-geri, git gel. Carlos inanılmaz oynadı.

ERMAN TOROĞLU: …Peki Yattara ne yaptı o kadar git-gele? Yattara, akşam yattığı zaman ne diyecek? "Ya o kadar git gel. Roberto Carlos öldürdü beni". Halbuki Yattara da biraz gitse, Roberto Carlos o kadar ileri gidemeyecek.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Song’un omuz darbesinde Carlos ceza sahasında düştü. Hocam, sen buna penaltı verir miydin?

ERMAN TOROĞLU: …Penaltı yok. Bir yüklenme var ama o kadar ağır değil.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Bu hareket ceza sahası dışında olsa düdük çalmaz mısın?

ERMAN TOROĞLU: …Çalmayacaksın. İçeride de, dışarıda da çalmayacaksın. Yalnız Trabzon’un bu kalecisi iyi bir kaleci. Kontrolsüz bir kaleci değil, iyi bir transfer. Yenmeyecek golleri yemiyor. Kaleci demek, yarım takım demek. Maç, 45 dakjika aynı tempo devam etti. Kaç pozisyon var 45 dakikada. Alamadığımız buraya ne pozisyonlar var. Başka maçta cımbızla çekerek pozisyon bulamıyorsun.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Gökhan Ünal'ın, Edu ile olan pozisyonunda penaltı var mı?

ERMAN TOROĞLU: …Topla gelen Gökhan Ünal orada arkadaşına bakıyor ama pas vermiyor, Edu ile olan pozisyonunda penaltı kesinlikle yok.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Gökhan Ünal'ın önüde kapanmış zaten o pozisyonda

ERMAN TOROĞLU: …Hocam, Trabzonspor takımında oynuyorsun. Sen büyük takımın oyuncususun. O pozisyonda sol ayağının içi ile pas atsan ne olur? Sevgili Şansal affedersin, Gökhan’ın şu yaptığı "futbol hamallığı".

ŞANSAL BÜYÜKA: …İkinci dakikada da aynısı oldu, Volkan’ın çıkardığı topta. Umut Bulut pas vermedi.

ERMAN TOROĞLU: …Sen bunları yaparsan Ersun Yanal ne yapsın? Şimdi Trabzonspor maçına gittiğin zaman güzel şeyler görüyosun değil mi Şansal?

ŞANSAL BÜYÜKA: …Kesinlikle görüyorum, Ben Ersun hocayı Trabzonspor için bir şans olarak görüyorum. Kesin 7-8 pozisyonu var Trabzon'un Fenerbahçe karşısında, birini at bari!
ERMAN TOROĞLU: …Olacak iş midir sevgili Şansal. Gökhan Ünal bir de orada penaltı istiyor. Gökhan’ın bu yüzden kaçıncı sefer konuşuyoruz. Bencillik midir, hırs mıdır nedir?

ŞANSAL BÜYÜKA: …Pası verse takımda kazanacak büyüyecek, sende kazanacak büyüyeceksin! Peki, Fenerbahçe'de oyunda kaldığı süre içerisinde Alex'i nasıl değerlendiriyorsun?

ERMAN TOROĞLU: …Alex vasattı ama Emre’den iyiydi. Güiza’dan da çok daha iyiydi.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Yanlız şunu kabul edelim, Trabzonspor orta sahası bugün araya müthiş toplar attı.

ERMAN TOROĞLU: …Tabiri caizse anaları ağladı çocukların. Daha ne yapsın Trabzonspor orta sahası. Sonra "ah mah" yapıoyorsun. Bırakın bu işleri ya!..

ŞANSAL BÜYÜKA:
…6 puanlık maç oynuyorsun bir de.

ERMAN TOROĞLU: … Fenerbahçeli Lugano’nun, Trabzonsporlu Hüseyin’i kollarından tuttuğu pozisyona bak. Hüseyin’i kımıldatmıyor. Bu pozisyona penaltı verir misin?

ŞANSAL BÜYÜKA: …Ben penatı vermem hocam. Çekmeye veririm de, burada öyle aman aman bir şey yok.

ERMAN TOROĞLU: … Trabzonspor'da, Yattara'nın biraz kımıldaması lazım. Ben büyük maçlarda oynadığını hiç görmedim Yattara'nın.

ŞANSAL BÜYÜKA:…
Trabzonspor, orta alanı resmen teslim aldı hocam bugün. Çok pozisyon verdi Fenerbahçe ya da çok pozisyon yarattı Trabzon da diyebiliriz.

ERMAN TOROĞLU: …Hele Alex oyundan çıktıktan sonra!

ŞANSAL BÜYÜKA: …Emre Belözoğlu son dakilalarda biraz ortaya çıktı gibi.

ERMAN TOROĞLU:
…Emre’yi böyle oynasın diye Fenerbahçe almadılar ki. Bu takımda "Alex var, Alex olmadığı zamanda sen varsın" diye Emre'yi aldılar. Sen Aragones’in yerinde olsan, Alex’i mi oyundan alırsın Emre’yi? Emre böyle oynarsa Fenerbahçe’nin işi zor, Emre'nin de Fenerbahçe'de işi zor.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Hocam, Güiza nasıl kaldı o kadar oyunda? Ne olacak bu Güiza’nın hali?

ERMAN TOROĞLU: …Güiza, Fenerbahçe'de torpille oynuyor. Özel hayatı da karışık galiba ama Güiza’nın yürüyecek hali yok. Semih'i biraz daha önce oyuna al, illa son 5 dakikayı mı beklyeceksin? Colin Kazım’ı santraforda oynat. Fatih Terim onu bazen öyle kullanıyor.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Luis Aragones öyle fazla şablon ile oynamayı seven bir hoca değil ama. Bu arada Trabzonsporlu Egemen'i sahanın en iyilerinden biri olarak gösterebilir miyiz?

ERMAN TOROĞLU: …Evet gösterebiliriz, Egemen zaten Bursaspor'da da iyiydi.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Trabzonspor, bugün çift santraforu hariç takım olarak iyiydi.

ERMAN TOROĞLU: …Onlar da rakibi bozdular aslında, iyi oynadılar. Doldurdular boşalttılar. Ama Umut ile Gökhan’ın birbirlerine vermediklerine, asist yapmadıklarına bakalım. Böyle yapmasalar, belki de 5 puan önde olacaklardı bugün. Isaac de aslında iyi oyuncu.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Barış Memiş iyi bir oyuncu ama onu pek kullanmıyor Trabzonspor.

ERMAN TOROĞLU: …Onu hazırlıyorlar. Herhalde ezmek istemiyorlar hazır olmadan.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Hocam, 90. dakikalarda, 90+3'lerde ne pozisyonlar oldu. Görüyorsun değil mi?

ERMAN TOROĞLU: …Maç boyunca yakaladığın pozisyonları atmazsan, son dakilarada bu kadar gerilirsin. Şimdi, bu toplarda biri dönse ve Fener maçı kazansa şunu mu diyecekler Allah aşkına, "Ersun Yanal büyüklere karşı kazanamıyor."!..

ŞANSAL BÜYÜKA:
…Ersun Yanal ne yapsın bu kadar çok gol kaçınca? Bu arada,Trabzonlu taraftarlara, maç sonrasında çay-kahve servisi yapılmış, güvenlik için bekledikleri sırada tribünde.

ERMAN TOROĞLU: …Hocam, Trabzonspor mağlup olsaydı yazık olurdu ama Fenerbahçe mağlup olsaydı yazık olmazdı. Şimdi burada bir hikaye var hocam, Alex ve Aragones birbirinden mutsuz. Alex ile sözleşme uzatıldı. O zaman bu mutsuzluk nereye kadar gidecek?

ŞANSAL BÜYÜKA: …Görünen şu ki; Alex eski Alex değil.

ERMAN TOROĞLU: …Fenerbahçe'de, Alex varken Marco Aurelio’yu veriyorsan, Alex’i topal hale getiriyorsun. Şimdi, Alex ile Emre orta sahada, yan yana "Versinler oynayalım" diyorlar. Emre ile Alex top kapmaya gitmiyorlar.

Verince herkes oynar. Marco varken Alex daha büyüktü. O zaman karar vereceksin, Alex ile mi Alex olmadan mı? Alex ile Emre yan yana oynadıkları zaman orta alan bomboş kalır. Aragones, "Alex’i daha fazla ileriye gitmek için oyundan aldık" diyor. "Hadi ordan" derler adama! Josico ile daha geriye gittin, ben rakip olsam sahada Josico olsun, 4 tane Josico olsun isterim. Belki Alex sahada olsa, son dakikalarda o karambollerde golü bulurdun. Alex ile Aragones mutsuz. Topçu ile antreör mutsuz olursa ip bir yerden kopar. Bu grip gibidir. Birbirlerini öperler diğer oyunculara da geçer, diğer Brezilyalılara da geçer. Bu arada, Trabzon, Rigobert Song’u alarak inanılmaz bir iş yaptı hem futbolcu, hem adam!

ŞANSAL BÜYÜKA: …Aragones ile Alex arasında belli ki bir uyumsuzluk var. Peki hocam, kaleci Volkan'ın maçın en başarılı oyuncusu seçilmesine ne diyorsun?

ERMAN TOROĞLU:
…Kesinlikle katılıyorum.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Ben uzun süredir, Kadıköy’teki bir maçta Fenerbahçe’nin kalecisinin en başarılı oyuncu olduğunu hatırlamıyorum. Bu arada Trabzonspor başkanı Sadri Şener, Fenerbahçe maçındaki futboldan sonrai "Alacağı sonuçlar ne olursa olsun, ben seneye yine Ersun Yanal ile çalışırım" demiş.

ERMAN TOROĞLU: …Trabzonda da millet artık maçlara gidiyor. Berabere kaldığında bile taraftar futbolcuyu tribüne çağırıyor. Çünkü Trabzonspor sahada mücadele ediyor.

ŞANSAL BÜYÜKA: …İnanılmaz bir tac atışı var Roberto Carlos’un. Millet şut atamıyor, Carlos, 35 metre tac atıyor hocam!

ERMAN TOROĞLU: …Mancınık gibi. Hocam, bu atışı yaptıran karın adalesidir. Karın adalesi iyi olan oyuncu sahada da ayakta kalır. Bu arada Kaleci Volkan’ın da bir avantajı var. Adamın vücudu "salon-salomanje", Üstüne büyük büyük geliyor rakibinin. Bu fiziğne göre yine de çabuk ayrıca Volkan.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Ama Volkan'ın kilo alması lazım, sıkı çalışması lazım.

ERMAN TOROĞLU: …Trabzonspor'da Tabata tipi bir adam olsa böyle, orta sahadan gelip ileri çıkan. Nasıl olurdu?

ŞANSAL BÜYÜKA: …Tabata şu anda Türkiye’deki en etkili orta saha oyuncusu. Hocam, bir seyirci sorusu var. Diyor ki soruda "Trabzonspor'da Umut'un yerine forvette Bobo olsaydı takım kaçıncı sırada olurdu?".

ERMAN TOROĞLU: …Halamın bıyıkları olsa amcam olurdu diyorum!

ŞANSAL BÜYÜKA: …Erman hocam, ben Güiza'ya inanamıyorum. Biz, bu adamı Haziran ayında canlı canlı seyrettik. Bu kadar kötü hale gelebilir mi?

ERMAN TOROĞLU: …İstanbul değişik bir yer, geceleri karanlıktır o yüzden olabilir. Güiza geldiğinde gol kralı olarak, Milli takım hocası ile beraber geldi uyumlu olsun diye. Aragones gelmese Güiza gelir miydi peki Fenerbahçe'ye. Bence gelmezdi. Güiza'ya ya sabredeceksin ya da Güiza’yı vitrinde tutup satmaya bakacaksın.

ŞANSAL BÜYÜKA: …O para geri dönmez hocam. Bu sene yapılan yatırımların pek geri dönüşümü yok. Ben yine de Fenerbahçe'yi bugün, ilk yarıdaki 17 maç içinde en iyi oyunlarından birini ortaya koyarken gördüm.

ERMAN TOROĞLU: …Deivid’in, CSKA Moskova ile konuşması, Alex ile Roberto Carlos’a verilen paralar, herkesi rahatsız edecektir. Bu sene kongre olmasaydı, Fenerbahçe'de başkanlık seçimleri olmasaydı, Alex ile Roberto Carlos’a Fener bu paraları verir miydi?

ŞANSAL BÜYÜKA: …: Ben başkanın bir seçim endişesi yaşayacağını sanmıyorum, yine kazanır kongrede ama bir muhalefet hareketinin başladığını da söylemek lazım. Vıdı-vıdı yükseliyor öyle bir trend var ama seçim sonucuna tesir etmez.
Alt 26 January 2009, 16:50   Mesaj No:2

agasar

Guest
Durumu:
Papatyam No :
Arkadaşları:
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:
Takdir Et:
Standart Ynt: FENERBAHÇE-TRABZONSPOR

Umut abi valla trabzon süper oynadı ama sonuca yansımadı, gerçi her iki takımıda tebrik etmek lazım süper maç oldu. Kavgasız gürültüsüz bu tür maçları özlemiştik özlem sona erdi işallah kavgasız gürültüsüz maçlar diyelim.
Alt 26 January 2009, 17:48   Mesaj No:3

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ynt: FENERBAHÇE-TRABZONSPOR

evet tek eksik olan gol dü onuda bizim forvetler olmayınca erman hocanın dediği gibi malesef 3-0 alabileceğimiz maçı 0-0 bitirdik ayrıca fenerbahçe seyircilerinide centilmenliklerinden dolayı kutluyorum

erman hocayada katılıyorum

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler