O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ ? - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.DİNİ KONULAR.::. > Dini Sohbetler

Dini Sohbetler Bütün Merak Ettikleriniz, Öğrenmek İstediğiniz Tüm Konuları ve Sohbetleri Bu Bölümde Bulabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 10 March 2007, 09:18   Mesaj No:1

u2s

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:u2s isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 835
Üyelik T.: 12 April 2006
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ ?

O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ ?

O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ ?
Prof.Dr. Saffet Solak anlatıyor :Amerika'da master yaptığım yıllarda,çalıştığım üniversitenin yemek salonu açık büfe şeklindeydi.Herkes dilediği yemekten istediği kadar alabiliyordu. yemekhanenin kapısında "Take what you need.Eat what you take" (Yiyeceğin kadar al, aldığını da ye) diye yazmakta idi.Bir gün aynı masada yemek yediğimiz Çinli bir arkadaşı,tabağında kalan son pirinç tanesini almaya çalışırken görünce dayanamadım ;denemek için dedim ki :"Bir pirinç tanesi için neden bu kadar uğraşıyorsun?Bırak tabakta kalsın."Çinli arkadaşın verdiği cevap çok düşündürücüydü:"Her Çinli bir pirinç tanesi israf etse,Çin nüfusu ile çarp bakalım,kaç ton pirinç yapar?Biz kalabalık bir ülkeyiz,israf etme lüksümüz yoktur."dedi. Yine denemek için dedim ki :"Şu anda Çin'de değil Amerika'dasın. Tabağında bırakacağın pirinç tanesi Çin'i değil,Amerika' yı zarara uğratacaktır". Bu sözlerim karşısında güldü ve şöyle dedi :"Yaşadığım ülke olan Amerika'yı bu şekilde zarara uğratmak onurlu bir davranış olmaz." Çinli arkadaşı bu onurlu davranışından dolayı tebrik ettim ve düşüncesini paylaştığımı söyledim. İslam dininin bu konudaki, "Yiyiniz içiniz, fakat israf etmeyiniz. Çünkü Allah israf edenleri sevmez"buyruğunu açıkladım.Çok hoşuna gitti.Tam o sırada ,Ürdünlü Müslüman bir arkadaş tabağındaki yemek artıklarını çöp sepetine boşalttı.Bunu gören Çinli arkadaş Ürdünlü'yü göstererek :"O Müslüman değil mi? dedi.O kadar üzüldüm ki ,ne diyeceğimi bilemedim.
Alt 10 March 2007, 09:52   Mesaj No:2

REHA

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:REHA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 553
Üyelik T.: 07 October 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:

Maalesef herkes müslüman olabilir lakin dinimizin vecibelirini yerine getirmekten aciz olurlar. Buda dini bilgilerin zayıflığından kaynaklanıyor. Bu yüzden çok okumalı ve çok araştırmalıyız.

BİRDE HASTAHANE KÖŞELERİNDE
[/size]
Alt 10 March 2007, 23:24   Mesaj No:3

rainman

Papatyam Kıdemli Üyesi
Durumu:rainman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 269
Üyelik T.: 01 April 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:

müslüman olmak kelimeyi şahadet getirmekle oluyor ama bilmeden yada bilerek yaptıklarımız bizi nerdeyse dinden çıkarma noktasına getiriyor yıllardır bize empoze edilen olayda bu dinden kurandan uzaklaştırmak aman ne olacak canım dedirtmek bikereyle birşey olmaz daha küçük büyüyünce yapar ALLAH affeder diye diye bi bakmışız yaş gelmiş gidiyoruz ama dünyaya geliş amacımızdan ve dinimizden imanımızdan bayağıda uzaklaşmışız artık son pişmanlıkta fayda getirmez olmuş. ALLAH CC sonumuzu böyle yapmasın. AMİN

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)