HASRETİM KAR TANESİDİR BENİM - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ÖYKÜLER & HİKAYELER.::. > Deneme & Düz Yazılar

Deneme & Düz Yazılar Bu Bölümde Türk ve Dünya Edebiyatından Deneme ve Düz Yazılara Yer Verebilir, Yorum Yapabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 06 March 2006, 08:19   Mesaj No:1

mevlutgunes

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:mevlutgunes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 164
Üyelik T.: 01 March 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart HASRETİM KAR TANESİDİR BENİM

HASRETİM KAR TANESİDİR BENİM

Her sene ilk karla,beni hatırla” demiştim, ayrılırken. Her kar tanesi sana olan hasretim olacaktı. İlk kar düştü toprağa ve yüreğime ince sızısı hasretin...
Bu yıl da,hatırladın mı beni bilmiyorum.

İlk karı gördüğünde sokağa fırlayacak ve kollarını iki yana açacaktın. “Hoş geldin” der gibi hasretimi, gönlüne yağdıracaktın. Gönlüne düşen her bir hasret tanesi, farklı duygularımı anlatacaktı sana. Zarflanmış birer mektup gibi ve anlayacaktın, sen yokken hissettiklerimi...
Islanmaktan çekinmeden siper ettiğin gönlün, ıslanacaktı bir zaman sonra kar damlacıklarıyla. Ve sen, o zaman anlayacaktın hasretimin gözyaşına dönüştüğünü.

Ben her yıl kar yağdığında, penceremin önünden ayrılmak istemem ve geceleri hiç uyumam. Çünkü yere düştüğünü gördüğüm her kar tanesi, daha fazla haykırıyor hasretimi dünyaya. Sen yoksun karşımda, evet ama,hasretini de seyretmeyi seviyorum.

Sokağımızın başındaki koca çınar bir gecede yüklendi yine karları.Belli ki o da hasret benim gibi. Kim bilir hangi yerdeki hangi koca çınara ... Haberler bu yıl,kışın çok çetin geçeceğini söylüyor. Anlaşılan bir o kadar daha yükleneceğiz hasreti.

Ne tuhaftı, geceleri sadece sokak lambasının altında yağardı kar. Sevenler,sevilenleri daha mı az özlerdi ki geceleri ? Unutma ! Ben her gece, bir gök dolusu hasretim sana.
Hatırlıyor musun ? Bazen, “dışarı çık ve tutmaya çalış kar tanelerini, tutamadıkların, sana olan hasretimdir” derdim. Ve ancak tutamadıkların kadar özleyeceğim seni.

Bu yıl inatla, hiç tutmaya çalışma kar tanelerini ! Üşümesin ellerin ... Ben her yıl, bir önceki yılda tutamadıklarınla birlikte gönderiyorum hasret tanelerini sana. Ve sen her yıl daha çok tutamıyorsun.
Son bir şey daha ; bu yıl, ben de hiç kar tanesi tutmaya çalışmadım. Senin de bana her zamankinden daha çok hasret olacağını umarak ......

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)