sevgi üzerine... - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ÖYKÜLER & HİKAYELER.::. > Deneme & Düz Yazılar

Deneme & Düz Yazılar Bu Bölümde Türk ve Dünya Edebiyatından Deneme ve Düz Yazılara Yer Verebilir, Yorum Yapabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 03 May 2006, 21:56   Mesaj No:1

artemis

Papatyam Üyesi
Durumu:artemis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 797
Üyelik T.: 26 March 2006
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart sevgi üzerine...

sevgi üzerine...

…::: sevgi üzerine :::…
bir yüreğin başka bir yüreğe akmasıdır sevgi. Bir bebek anne karnına düştüğünde babanın anne adayının karnına elini koymasıdır, annenin bebeğini ilk kez gördüğü andır… Bebeğin, annenin elini sıkıca tutmasıdır, minnet dolu bir bakıştır büyükannemizden gelen. Öğretmeninizin sırtınızı sıvazlamasıdır. Evinizde her gün özenle suladığınız bitkinizin çiçek açarak size teşekkür ettiği andır. Tutkuyu da aşan bir şeydir sevmek… Sevmek her şeyin ötesindedir, gerçek sevgilerde zamansızdır, koşulsuzdur, mekansızdır, bir kez sevmeye layık bulmuşsanız, güven, zaman, emek vermişseniz, koşullar her ne olursa olsun sürer sevginiz… SEVMENİN TEK KOŞULU SEVGİ DOLU BİR YÜREĞE SAHİP OLMAKTIR… Diğer tüm koşullardan bağımsızdır… Varsın sevdiğiniz UZAKTA olsun, ONA DOKUNAMASANIZ BİLE, onun için her gün yeni bir çiçek açacaktır… SEVGİNİN ULAŞAMAYACAĞI UZAKLIK YOKTUR ve benzersiz bir gücü vardır… ZAMANA MEYDAN OKUYAN, ZAMANSIZ ŞEYLERİN BAŞINDA GELİR… Yüreğinizde tomurcuk veren çiçekleri sulayın, gerisi kendiliğinden gelecektir…
Alt 04 May 2006, 01:14   Mesaj No:2

beliz

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:beliz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 792
Üyelik T.: 24 March 2006
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:

Uzaktaki Sevgiliye (Unutma)

Sensizliğin bilmem ki kaçıncı saatine giriyorum, şimdi bu rutubetli şehirde hasrete katlan, can reçeteleri yazıyorum. Seni benden Allah’tan başka hiçbir kuvvet tüketemez . Ölüm bile ayıramaz .
Her şey çok komik ve anlamsız . Hayat manasını yitirmiş durumda, karşımda maymundan öte, padişahın soytarısı gibi, ama ben kuduruyorum . Sen yoksun!.. Anlıyor musun?...
Yokluğun öyle belli ki ruhumdaki açlığı anlatamam, bazen bir nefes can gibi, bazen bir yudum hayat gibi, ihtiyacım diz çöküyor tebessümüne. Bilirim bir sonu var bunun...
İçimin aynası sen, gönlümün davası sen, yiğit olsan çözemezsin akla zarardır, kurutulmuş bir sesim kulaklarında, duya gel...
Dağ ceylanım, gecenin derinliği, ay ışığı, yıldızlar ve hatta kainattaki her şey bir araya gelse sana olan sevgimi ifade edemezler. Her an her salise yüreğim sen diyor...
Suskunluğum, içimde açmadan soluşum, ya bezginliğim, ya nerede yitirdiğimi bilmediğim yaşam sevincim, artık sebep aramıyorum. Özleminin yansımaları, bezginlik her şeye...
Umut, umutlar, umutçuklar, bir pula satmak için, yarınlar bir şizofrenin kıl fırçasındaki kara lekelerde, düşündüm de, her şeye eyvallah....
Uşak makamında göz yaşlarım kayıyor Ah!... bebeğim bağışla, yokluğunda ağlamak, dağıtmak yoktu. Nihavent makamlar şimdi çok uzak, ellerim ellerinde değil ki...
Bir şizofren gibi, unutma!.. başarırsam toprağımın üstünü papatyalarla süsle, göz yaşlarınla değil, unutma ilk kez sevmiştim... Allah’a emanetimsin papatyam bağışla ...
Alt 04 May 2006, 11:08   Mesaj No:3

mevlutgunes

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:mevlutgunes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 164
Üyelik T.: 01 March 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:

Sen bilir miydin sormadığım soruların cevaplarını.
Bir açık kapı olsaydı, güneşi de baharı da getirebilir miydin? Anlar mıydın dilimden, konuşmadan susar mıydık öylece. Yoksa yeni bir alfabe mi yazardın her harfi bir çiçekten.
Bilir miydin neden bu kadar korktuğumu. İçimdeki korkunç yalnızlığı, katran karası geceyi, düş düş sonu gelmeyen uçurumu.
Okur muydun gözlerimdeki hüznü, kendime bile kapattığım kapıları açabilir miydin?
Alt 04 May 2006, 11:55   Mesaj No:4

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:Papatyam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1546
Üyelik T.: 11 March 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:

Ellerim arasında yüzün, gözlerimi kapatmışım gözlerinin üzerine.

Canım kötü ve acı ile tüm geçmişi unutmak istercesine sana sarılmak istiyor, sımsıkı sarılmak...

Tüm gerçeklere sırtımı dönüp teninin sıcaklığını hissetmek, tek gerçek o olsun bu gece, tek gerçek sen...

Dudaklarım dudaklarında, dudaklarım senin tadında. Seni her öptüğümde bir tat yayılır ağzıma bilemezsin sen, ben olmadıkça.

Gecenin yıldızlı çarşafı korusun bizi. Herkesten gizlemek istercesine, ruhlarımız huzurla kenetlensinler birbirlerine, bilmeli mi birileri illa.

İçimizden geldiği gibi dünü ve yarını düşünmeden, hiçbir gerçeğe takılı kalmadan, tüm sorumluluklarımızı unutup sevelim birbirimizi, sevmekten yorgun düşene dek...

Başını yasla yüreğime, birbirimize gülücükler dolu sözler söyleyelim, özlemi ezelim aramızda. Ne düşündüğümüzü unutalım mı bir seferlik, ne dersin?

Birbirimizin kollarında bir bütün olalım, sabahı ertelemek, daha da biz kalabilmek adına her saniyenin içine sevgimizi sığdıralım, sadece bizi.

Bir ömür hatırlamaya yetecek kadar dolu dolu yaşayalım bu geceyi...

Saçının her telini öpmek isteyecek kadar çok sevebileyim seni, uyumak istemeyecek kadar çok seveyim, yastığa dökülen saçlarını tek tek toplayayım.

Gözlerim kilitlensin o güzelim çehrene, bir daha göremem korkusuyla yüreğime çizeyim seni. Ellerinin her ayrıntısını ezberleyeyim.

Meleklerin ve papatyaların kokusu sarsın etrafımızı, bir sevdanın iki başrol oyuncusu olalım. Bir senaryoyu değil, kendi hayatımızı oynayalım, düpedüz.

Aşk parıltısına dönüşsün gözlerimizdeki ışık. Gün batımının son solukları gibi heyecan versin bize dokunmak. Tan yeri ağarana dek ürpersin bedenimiz.

Günebakanlar açsın, güneşe ihtiyacımız kalmasın, bir aynanın içerisine tutsak edelim görüntülerimizi ve gözlerimizi kapatıp tenlerimizi buluşturalım.

Yakın duralım birbirimize, yüreğim yüreğine konsun. Sımsıkı sarıl bana ve bu gece sana üşüdüğüm yıllara inat böyle bitsin.

Şimdi söyle yar ; Bu geceyi sonsuda dek bana verirmisin?

Alıntı

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)