SEN AĞLAMA FENERBAHÇELİ ÇOCUK - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Fenerbahçe

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 14 July 2013, 19:26   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart SEN AĞLAMA FENERBAHÇELİ ÇOCUK

SEN AĞLAMA FENERBAHÇELİ ÇOCUK

SEN AĞLAMA FENERBAHÇELİ ÇOCUK

14 Temmuz 2013, 17:56

Emre VURAL
[email protected]

Bu hafta ki yazımda, yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum… Futbolseverler için maç ayrımı diye bir şey yoktur. İster stadyumda, ister halı sahada, isterse mahalle arasında maç olsun; top döndükten sonra izlenilmesi kaçınılmazdır. Dönelim konumuza…

Bende bizim mahallede bir maç izliyordum… 10 tane 6-7 yaşlarında çocuklar 5’erli 2 guruba ayrılıp başladılar maça. Çocuklar öyle bir hırslı oynuyorlar ki sanırsınız Dünya Kupası finalinde boy gösteriyorlar. Her birinin üzerinde formaları var… Colman, Kuyt, Arda, Messi, Figo hepsi orada… Biranda tartışma çıkıyor. Tartışmanın konusunu anlayamıyorum ama çocukların suratı sinirden pancar kıvamında. Trabzonspor formalı çocuk, Fenerbahçe formalı çocuğa hiddetli bir şekilde “Şikecisiniz oğlum! Hepiniz şikecisiniz işte!” diye bağırdı. Fenerbahçe formalı çocuk bir müddet durdu ve ağlayarak oradan şu sözlerle uzaklaştı “Ben şikeci değilim! Ben bir şey yapmadım!...” (Çocukların ismini bilmediğimden bundan sonra bu iki çocuk için Colman ve Kuyt diye bahsedeceğim)

Kuyt, kendi ayıbı olmadığı halde; tuttuğu takımın yöneticilerinin yapmış olduğu ayıp yüzünden “şikeci” damgası yiyordu. Sahi ya Kuyt şikeci miydi? Bence Hayır! Yöneticileri “Kazanalım da nasıl olursa olsun, her yol mubahtır…” derken, Kuyt sadece kazanılan maçlara seviniyordu… Sorsak Kuyt’a “Şikeyle maç kazanmak ister misin?” diye, vereceği cevap kesinlikle şöyle olurdu “Hayır! Oyunbozancılık yapmayalım…” Bu yüzden sen şikeci değilsin Kuyt… Sen ağlama! Şikeyi yapanlar kıs kıs gülerken, sana ağlamak yakışmaz…

Gelelim Colman’a… Colman kırmıştı belki arkadaşının kalbini ama yukarıda ALLAH var Colman’da haklı… Çünkü o çocukta 2010-2011 yılında ağlamıştı “Yine şampiyon olamadık…” diye… Ama sonradan öğrendi ki şampiyon olmuştu fakat buna kirli eller müsaade etmemişti. Demem o ki yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal; Colman’da haklı, Kuyt’da…

Kim bu çocukları, cepleri uğruna ağlatıp, sinirlendirip, hayal kırıklığına uğratıyorsa bir gün cezalarını çekecekler… Ya burada ya orada ama bir gün çekecekler. “Adın çıkacağına canın çıksın” sözünü bilmeyeniniz yoktur. Fenerbahçe’nin de adı çıkmıştır artık, canının çıkmaması için kirlerinden arınması şart…

Bu olayı 4 gün önce yaşamıştım… Ama bu sabah baktım ki bizim Colman’la-Kuyt oturmuşlar bir ağacın altına çekirdek çitletiyorlar… Galiba 6-7 yaşında ki çocuklar futbolun ne demek olduğunu bizden daha iyi biliyorlar…

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)