ALMANYA: 4 - İNGİLTERE: 1(Almanya çeyrek finalde) - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Futbol > Dünya Kupası

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 28 June 2010, 23:56   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart ALMANYA: 4 - İNGİLTERE: 1(Almanya çeyrek finalde)

ALMANYA: 4 - İNGİLTERE: 1(Almanya çeyrek finalde)

ALMANYA: 4 - İNGİLTERE: 1

Stat: Free State

Hakemler: Jorge Larrionda (Uruguay), Pablo Fandino (Uruguay), Mauricio Espinosa (Uruguay)

Almanya: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Jerome Boateng, Thomas Mueller (Dk.72 Piotr Trochowski), Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Lukas Podolski, Mesut Özil (Dk.83 Stefan Kiessling), Miroslav Klose (Dk.72 Mario Gomez)

İngiltere: David James, Glen Johnson (Dk.87 Shaun Wright Phillips), Matthew Upson, John Terry, Ashley Cole, James Milner (Dk.64 Joe Cole), Steven Gerrard, Frank Lampard, Gareth Barry, Jermain Defoe (Dk.72 Emile Heskey), Wayne Rooney

Goller: Dk. 20 Klose, Dk.32 Podolski, Dk.67 ve 70 Thomas Mueller (Almanya), Dk.37 Upson (İngiltere)
Sarı kartlar: Dk. 48 Friedrich (Almanya), Dk.81 Johnson (İngiltere)

http://www.vidivodo.com/VideoPlayerS...do.com/almanya

Haziran 2010İngiltere'yi 4-1'lik farklı skorla mağlup eden Almanya Milli Takımı'nda yine muhteşem bir futbol ortaya koyan Mesut Özil, "Bu takımla gurur duyuyorum. Bu performansla yenemeyeceğimiz rakip yok" dedi.

Almanya'nın İngiltere'yi 4-1'lik skorla geçerek Dünya Kupası'nda son 8 takım arasında adını yazdırması Almanya'yı sevince boğdu. Almanya'da adeta sevinç coşkularıyla hayat durdu. Oto konvoylarıyla sadece şehirlerde değil kasaba ve en küçük köylerde bile saatlerce turlar atıldı. İçkilerin su gibi aktığı Almanya'da ellerinde bayraklar ve sarı-siyah-kırmızı renklerle süslü otomobillerden bitmek tükenmek bilmeyen korna sesleriyle büyük bir coşku yaşandı.

MESUT GURURLU

Maçta ikinci golün asistler arasında yer alan ve dördüncü golüde kendi ceza sahası önünden aldığı topla müthiş bir deparla rakibini geçip Müller'e adeta 'al da at' dercesine pas veren Mesut Özil karşılaşma sonrası, 'Bu takımla gurur duyuyorum. Kazandığımız için çok mutluyum. Önümüze kim gelirse gelsin yenmek için oynayacağız. Takımın gücüne, kapasitesine güveniyorum. Arkadaşlık ise takım içinde çok çok iyi" diye konuştu.

ACISINA YARDIMCI OLDULAR

Maçı naklen yayınlayan ARD Televizyonuna konuşan Mesut Özil, "Babaannemin ölümü beni çok üzdü. Fakat arkadaşlarım bana bu acılı günlerimde çok yardımcı oldular. Acımı hafifletmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Destek verdiler. Başta futbolcu arkadaşlarım olmak üzere teknik yönetim ve idarecilerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

"HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU"

Özil, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Takım olarak Dünya Şampiyonu olmak istiyoruz. Bu nedenle rakibimiz kim olursa olsun farketmez. İngiltere karşısında neler yapabileceğimizi gösterdiğimiz futbol ve attığımız 4 golle gösterdik. Fakat asıl şimdi çok dikkatli olmamız gerekiyor. Sadece bir maç kazandık. Bunun için şımarmamalıyız Gelecek maça daha iyi hazırlanmamız gerekir. Almanya'yı daha da sevince boğmak arzusundayız. Tüm Almanyadaki coşkuyu düşünebiliyorum."

TAKIM KAPTANI BALLACK'TAN ÖVGÜ

Almanya'nın orta sahasında oyun kurucu olarak her geçen gün dahada başarılı olan Mesut Özil için milli takımın kaptanı Ballack'tan övgüler yağdı.. Alman milli takımında sakatlığı nedeniyle Güney Afrika'da kadroda olamayan takım kaptanı Michael Ballack, "Tüm takım çok başarılı bir futbol gösterdi. Bu oyunu ve bu farklı galibiyeti doğrusu beklemiyordum. Müller ile Mesut takımın en iyileriydi. Mesut yine bu maçta da meziyetlerini sergileyip çok üstün bir performans gösterdi. Mesut'un bu futbolunu devam ettireceğine inanıyorum" dedi

"MESUT ZEVK VERİYOR"

ARD Televizyonunda maçı yorumlayan Mönchengladbach ve Real Madrid formalarını giyen Almanların eski futbol duayeni Günter Netzer de, "Mesut yine döktürdü. Sahada her yerde o vardı. Son golde attığı depar ve verdiği şık gol pasıyla ayakta alkışlanmalı. Onu seyretmekten zevk alıyorum. Yılların tecrübeli futbolcuları İngiliz takım kaptanı Gerard ve Lampard karşısında çok çok üstün oyun oynadı. Bu genç dahada bizi mesut edecek"dedi.

Golcü Müller'den Mesut'a teşekkür

Maçta iki gol kaydeden 20 yaşındaki Thomas Müller de dördüncü golün hazırlayıcısı Mesut Özil'e teşekkür ederek "Mesut topu öyle güzel çıkardıki bana sadece topu kaleye göndermek, düştü. Çok mutluyuz" diye konuştu

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler