Emre'nin yalanı resmi siteden ortaya çıktı! - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Fenerbahçe

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 06 November 2013, 00:53   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Emre'nin yalanı resmi siteden ortaya çıktı!

Emre'nin yalanı resmi siteden ortaya çıktı!

Emre'nin yalanı resmi siteden ortaya çıktı!
Trabzonlu avukat, Emre'nin yalanını Fenerbahçe resmi sitesinden ortaya çıkardı!

nadolu 17.Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Emre Belözoğlu, avukatı Cansu Şahin tarafından temsil edildi. Duruşmada müşteki Trabzonspor Kulübü Derneği ve Didier Zokora adına avukat Nusret Yılmaz hazır bulundu.

Duruşmada, kimlik tespiti yapılan Belözoğlu evli ve bir çocuk sahibi olduğunu ve aylık gelirinin 20 bin lira olduğunu ifade etti. Savunmasını yapan Emre Belözoğlu, 15 Nisan 2012 tarihinde Trabzonspor ile Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda maçları olduğunu belirterek, maç sırasında futbolcular arasında çeşitli tartışmalar yaşandığınI söyledi.

"IRKÇI SÖYLEMDE BULUNMADIM"

Maç sırasında bir pozizyonda Trabzonporlu futbolcu Halil Altıntop'a faul yaptığını ifade eden Belözoğlu, "Halil'den özür dilemek için yanına gittiğimde pozisyonda olmamasına rağmen Zokora da müdahil oldu. Ben Halil'in üzerine doğru eğilmişken Zokora başımı bacaklarının arasına doğru almaya çalıştı ben de onu ittirdim. Aramızda karşılıklı laflar söylendi. Zokora bana Türkçe karşılığı O... Ç. anlamına gelen İspanyolca bir hitapta bulundu. Ben de kendisine Türkçe karşılığı 'D. D.' benzeri bir anlama gelen 'F. P.' dedim" şeklinde konuştu.. İngiltere'de futbol oynadığı dönemde futbolcuların bu kelimeleri sürekli kullandığını belirten Belözoğlu, "Zokora'ya N. ve N. anlamında kelimeler kullanmadım. Zaten, Zokora ile devre arasında maçtan sonra da konuştuk tokalaştık. Bu nedenle kendisine ırkçı bir söylemde bulunmadım" diye konuştu.

"TRABZONSPOR İLE FENERBAHÇE ARASINDAKİ HUSUMETE KURBAN SEÇİLDİM"

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında bir husumet bulunduğunu iddia eden Belözoğlu, "Ben de bu husumete kurban seçildiğimi düşünüyorum. Zira futbolcular arasında zaman zaman bu olaylar gerçekleşmektedir.Bu olayda kurban seçilerek özellikle gündem yaratılmaya çalışıldığını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"AFRİKA ÜLKELERİNE YARDIMLARDA BULUNDUM"

Belözoğlu, ırçılığın çok ağır bir itham olduğunu belirterek, "Bazı kişiler bana yakıştırsa da ben kedime yakıştıramadığım bir davranıştır. Kalbimde hiç bir zaman ırkçılık yaşatmadım. Kaldı ki, söylemem çok doğru olmamakla beraber çeşitli tarihmlerde Afrika ülkelerine yardımlarda bulundum. Irkçı duygular taşısam bu tür yardımlarda bulunmazdım" dedi.

"BEYANLARI DOĞRU DEĞİL" İDDİASI

Zokora'nın avukatı Nusret Yılmaz da, "Biz de ırkçılığı hiç bir sporcuya yakıştıramadığımız için şikayette bulunduk" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, ayrıca geçen duruşmaya sağlık sorunlarını gerekçesiyle rapor alarak duruşmaya katılmayan Belözoğlu'nun, aynı gün Fenerbahçe'nin antremanına katıldığını ve bunu da Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinde yayınladıklarını bu nedenle Belözoğlu'nun beyanlarının doğru olmadığını öne sürdü. Belözoğlu'nun avukatı Cansu Şahin ise, gerekli delilleri sunmak için süre talebinde bulundu. Taraf avukatlarına delillerini sunması için süre veren mahkeme duruşmayı erteledi.

2 YILA KADAR HAPİS İSTENİYOR

15 Nisan 2012'de Spor Toto Süper Final Şampiyonluk grubu maçı oynandığı esnada Belözoğlu ile Zokora arasında sözlü tartışma yaşandı. Maç bitiminde Zokora, tartışma sırasında Emre'nin kendisine "ırkçı" söylem anlamına gelen sözler sarf ettiğini iddia etti. İddianamede Emre Belözoğlu'nun 'ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle' Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunu" nun 14/2. maddesi kapsamında altı aydan iki yıla kadar hapsi istenildi.

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler