FENERBAHÇE GÖRÜNÜMLÜ GALATASARAY ! - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Galatasaray

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 23 December 2013, 00:49   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart FENERBAHÇE GÖRÜNÜMLÜ GALATASARAY !

FENERBAHÇE GÖRÜNÜMLÜ GALATASARAY !

FENERBAHÇE GÖRÜNÜMLÜ GALATASARAY !
22 Aralık 2013, 23:20

Hakan ER
[email protected]
Mücadele seviyesi yüksek bir karşılaşmada, performans olarak beklenenin üzerinde futbol sergileyen bir Trabzonspor izledik. Kazanabilirdik, olmadı…
Asıl konu bu değil. İlk kez mağlup olmuyoruz, İstanbul’un şımarık çocuklarına…

Dostane bir havayla başlayan karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında, Galatasaraylı oyuncuların
''başarıya giden her yol mübah'' anlayışında duruş sergilemeleri çok fazlada şaşırtmadı beni.
Sonuçta bir İstanbul takımıyla oynuyorsun. İstanbul takımlarının karakterlerine uygun bir yapı sergilemeleri gayet normaldi.
Lakin beni şaşırtan, Galatasaraylı oyuncuların Fenerbahçeli ruhuyla sahaya çıkmasıydı…
Bana göre oynamış olduğumuz takımın sadece ismi Galatasaraydı. Ruh ve karakter olarak hepsi birer Fenerbahçeli gibiydiler…
Maç içinde çirkef bir yapıda duruş sergileyen Galatasaraylı oyuncuların maç sonunda tekrar dostane görüntüler verme gayretleri gerçekten beni çok şaşırttı.

Farketmiş olacaksınız ki, yazıma başladığımdan beri ''Galatasaraylı oyuncular'' telaffuzunu kullandım. Galatasaraylı futbolcular diyemedim. Evet, hepsi gerçekten çok kaliteli oyunculardı. Harika oynadılar.
Maç öncesi, maç esnası ve maç sonunda sergiledikleri duruşla,
''Gerçek bir İstanbul takımı oyuncularıyız biz'' dediler… Helal olsun ! Sizden daha iyi oynayan zor çıkar bu ülkede….

Velhasıl kelam ;
Her yönüyle, tepeden tırnağa, gerçek bir İstanbul takımına karşı mücadele ettik. Karakteri bozuk, güçsüz insanların kafalarında çirkin bir düşünce vardır her zaman ;
''Eğer rakibiniz Karadenizli ise, önce sinirleriyle oynayıp onu yarıştan uzaklaştırın ve sonra da kolayca hedefe ulaşın''…
Galatasaray-Trabzonspor maçında tam anlamıyla bu çirkin düşünceye tanıklık ettik ve yenildik.
Son olarak Galatasaraylı oyunculara hitaben bir iki satır doldurmak istiyorum ;
Bu yapıda bir duruşla oynamaya devam edin. Bu karakteriniz sizi başarılı yapacaktır. Lakin, sadece başarılı yapacaktır. Ötesi yok.
Benim gözümde her zaman, Fenerbahçe karakteri taşıyan, Galatasaraylı oyuncular olarak kalacaksınız…

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler