1 DOLAR 11 CENT'E SATILIK MUCİZE - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.EĞLENCE.::. > Gülmece

Gülmece Arkadaşlar Şimdi Gülmek, Neşelenmek ve Stres Atmak Zamanıdır...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 25 March 2008, 23:29   Mesaj No:1

tamerr89

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:tamerr89 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1196
Üyelik T.: 09 December 2007
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 1 DOLAR 11 CENT'E SATILIK MUCİZE

1 DOLAR 11 CENT'E SATILIK MUCİZE

"En olmayacak yerde
En olmayacak zamanda
En olmayacak olay
Her zaman ve her yerde olabilir."
Mucize

*Bonita L. Anticola - Kat & Chris*

Sally, küçük kardesi George hakkinda anne ve babasinin
konusmalarini duydugu zaman yalnizca sekiz yasindaydi. Kardesi çok hastaydi ve onu kurtarabilmek için ellerinden gelen herseyi yapmislardi. Georgi'nin yalnizca çok pahaliya malolacak bir ameliyatla kurtulma sansi vardi fakat bunun için yeterli paralari yoktu. Babasinin, umutsuz bir biçimde annesine söyle fisildadigini duymustu Sally:
"Yalnizca bir mucize onu kurtarabilir." Bu sözleri duyar duymaz, usulca kendi odasina yürüdü Sally. Domuz biçimindeki kumbarasini gizledigi yerden çikartarak içindeki
paralari yavasça yere dökerek saymaya basladi. Yanilgiya düsmemek için tam üç kez saydi kumbaradan çikardigi bozuk paralari. Sonra hepsini cebine koyarak aceleyle evden çikip, kösedeki eczaneye gitti. Eczacinin dikkatini çekebilmek için büyük bir sabirla bekledi. Eczaci çok yogundu ve bir adama ilaçlarini nasil kullanacagini anlatiyordu. Bu yogun çalismanin arasinda sekiz yasindaki bir çocukla ilgilenmeye hiç niyeti yoktu ama Sally'nin bekledigini görünce "Evet, ne istiyorsun söyle bakalim" dedi. "Biraz acele et,gördügün gibi beyefendiyle ilgileniyorum" diyerek yanindaki şık giyimli adami gösterdi. Sally "Kardesim" dedi. Sessizce yutkunduktan sonra devam etti:
"Kardesim çok hasta, bir mucize almak istiyorum."
Eczaci Sally'e bakarak "Anlayamadim" dedi. "Seyy, babam 'Onu ancak bir mucize kurtarabilir' dedi, bir mucize kaç
paradir, bayim?" Eczaci Sally'e sevgi ve acimayla bakti bu kez: "Üzgünüm küçük kiz, biz burada mucize satmiyoruz, sana yardimci olamayacagim" dedi. Sally o kadar kolay vazgeçmek istemedi. Eczacinin gözlerinin içine bakarak "Karsiligini ödemek için param var benim, bana yalnizca
fiyatini söylemeniz yeterli" dedi. Bu arada Sally ve eczacinin yaninda bekleyen iyi giyimli bey Sally'e dönerek "Ne tür bir mucize gerekiyor kardesin için küçük hanim? diye sordu.
"Bilmiyorum" dedi Sally. Sonra gözlerinden asagi süzülen yaslara aldirmaksizin devam etti: "Tek bildigim, o çok hasta ve annem ameliyat olmazsa kurtulamayacagini söyledi ve ailemin de ameliyat için ödeyebilecekleri paralari yok.
Ama babam 'Onu ancak bir mucize kurtarabilir' deyince ben de parami alip buraya geldim." "Ne kadar paran var?" diye sordu iyi giyimli adam. "Bir dolar ve onbir sent" dedi Sally. "Ve dünyadaki tüm param bu!" "Bu iyi bir sans, küçük kardesini kurtarmak için gerekli olan mucizeiçin yeterli bu para" dedi, iyi giyimli adam. Adam bir eline parayi aldi, öteki eliyle de Sally'nin elini tutarak "Beni yasadigin yere götürür müsün lütfen?" diye sordu. "Küçük kardesini ve aileni tanimak istiyorum" dedi. Iyi giyimli adam Dr. Carlton Armstrong'du ve George için gerekli olan ameliyati yapabilecek taninmis bir cerrahti. Ameliyat basariyla sonuçlanmis ve aile hiçbir ödeme yapmamisti. Hep birlikte mutluluk içinde evlerine döndükleri zaman hâlâ yasadiklari
olaylarin etkisinden kurtulamamislardi. Anne "Hâlâ inanamiyorum. Bu ameliyat bir mucize! Dogrusu maliyeti ne
kadardir merak ediyorum" dedi. Sally kendi kendine gülümsedi. O bir mucizenin kaça maloldugunu çok iyi
biliyordu. Tam tamina bir dolar ve onbir sent!*

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler