İzlesene Beni Dışarıdan - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ŞİİR BAHÇESİ.::. > Yakılacak Şiirleriniz

Yakılacak Şiirleriniz Kendi amatör şiirlerinizi sunabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 27 April 2006, 22:03   Mesaj No:1

Mekansiz

Guest
Durumu:
Papatyam No :
Arkadaşları:
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:
Takdir Et:
Standart İzlesene Beni Dışarıdan

İzlesene Beni Dışarıdan

Yenikliğimden midir nedir, iliklerime kadar darım ben, güvensizim biraz. Alışılmış değil bu kirilganliklar , gavur eziyeti...

seni kokluyorum böyle zamanlarda, aklındaki yaraları yok sayarak yüreğine aldığın tenim hala sen kokuyor, göz yaşlarım gebe şimdi dökülmeye.
Çok mu acıttım seni, çok mu geldi piyangodan çıkan aşk. Ki bastırdıkça içine beni, kanadı teninin altındaki nefes. Geri sayım bitmeden çıktığın yollar mı suçlu, ben mi, söyle hadi...
Korkmadım hiç, ayrılığının gelebileceğini bile bile korkmadım. Çünkü senin baktığın gibi bakıyordum sana, senin gibi bakıyordum hayata.
Kader ortağım, kaçarken üzerime kilitleme gözlerini. Nereye gittiğini bilmiyor bu yollar, alıp alıp kaldırımlarını, dudak aranda titreşen filtrenin ömrü kadar vaktimiz varken, seninle ben gözü kapalı körebe bile oynardım oysa.
...

Hatırlıyor musun bilmem, sırtımıza almıştık denizi, ilk akşamdı bu seninle mavilikle buluştuğumuz, önümüzden geçenlere bakarken seni anlatıyordum sana, dünümüzden bahsettik tebessüme karışarak, sarıldık, sarıldıkça karanlığa başkaldırdık, değince tenlermiz birbirine, dudaklarımız kendilerini bulmuş gibi konuştular sessizce.
Biliyor musun, ben hala oyum, değişmedim hiç.
...

Çok mu acıttım söyle, tanrının bana verdiği yetkiye dayanarak senden ölümüne hayat isteyen yüreğim; çok mu kırdı seni?
Beklemeyecek kadar seninle doluyken, inandığım gitmene çare bul gel de. Ki sen gelince ben olmuştum, hatırla, sen sen olunca deniz mavileşti, sendin diğer yarım...
Ben değildim, dünündü benim yaptığımı sandığın, ki geleceğimsin derken, ki şimdi ellerim titrerken; aklanıncaya dek heceleneceğim içine...
Gözlerini bana verecek kadar sevmişken beni, vuramadığın hedeflerin yanılma payıyla bakıyorsun şimdi...

Aynaya bak, sana adanan bir doğruyu geçmişin yalan hayalleriyle sildiğini görebilecek kadar güçlüsün, aynaya bak; kalbimi incittigin yerde ve yüreğinin duvar arkasında bulacaksın bizi...

....... .......

Yere vurma beni,adının baş harfinin gölgesine sığınmışken bu zemheri ayında bana;

git...! deme

Ellerimde simitler var daha martılara atacaktım,daha eskiciler sokağına atacaktım kendimi eskimiş hüzünler satın alacaktım siyah beyaz fotoğraflardan.

şimdi bu simitle bu şehirde bir başıma yapayalnız ben ne yaparım...

git...!

deme ,yere vurma beni ; dudaklarının kıvrımına vurmuşken özlemlerimi.

daha cemre düşecek avuçlarıma,yüzüme çarpacaktım baharı...
Alt 12 May 2006, 20:01   Mesaj No:2

beliz

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:beliz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 792
Üyelik T.: 24 March 2006
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart İzlesene Beni Dışarıdan

Bir Dilin bütün sözcüklerini kullansam seni
tarif edemeyeceğimi biliyordum,Ulaşılmaz oldun hep.Dokunmak,Hissetmek ve doluluğu yaşamak isterken seni,
Kocaman bir yanlızlıktı payımıza düşen.Payıma düşen herşeyi erteledim
ama erteleyemediğim birsey vardı sana benziyordu.Su olsan Dokunduğumda bozulurdu Bozulmayan birseysin,
gidilecek bir yer olsan sonu olurdu sonu olmayan birseydin,uykuka görülecek bir rüya olsan uyanırdım beni rüyamdan uyandırmaYacak
birseydi bu.Simsiyah Saçların Olsun İstiyordum ama Bahtım deiLdin.Bugün seni gözlerinden,anafartadan ,Üç ırmağın Birleştiği yerinden öpsem
aklıma ırmaklar geliyor.Düşünki yılan dağından aşagı İniyoruz ve dünyada sadece iki Kişiliktürkü kalmış onu söylüyoruz
öyle birşeysin sen.Seni düşündükçe yoruluyorum desem Dünyanın en Büyük yalanı olur,Yalanım yok.Bugünden yarına Ne kalır Bilmem,ama sen Kalırsın tıpkı yatağı Değişmeyen Bir Irmak Gibi,
Yaşadıklarımız azdı zamana sığmadık yaşamak istediğimiz her şeyi.Bugün Şarkı söylüyorsam ogün şarkı deilk şarkı gibi seni yaşamak istedim.
Halkıma benziyordun Biryanın göç,biryanın yoprak kokuyordun.Gezmediğim Yerin Kalmadı Bazen YasakLandım,Bazen bir suc Gibi Boynumda Taşıdım seni.Yedi telli SazımLa Bile Anlatamadım Sen Bir Ucurumun Gülüyd'ün her Elimi uzattığımda Bin kırıkLa geri döndüm
Yasalarınm bile tanımlayamadığı birşeydin,haritalara sığmazdın Her Ülkede bir başka gülüyordun.Güzeldin,tatlıydın dokunduğumda nereli olduğumu seninle hatırladım.
Bana Kendimi hatırlatan birşeysin sen Uzaksın,Yakınsın,Özlenensinama BUGÜN DEİL YARIN GİBİ BİRŞEYSİN SEN! Bugün herşeyi değiştirmek için Çabalarken
sen Değişmeyen olarakDuruyorsun Karşımda.Kabul Ediyorum Dünyaya Bu Kalsın,ama Sen BİLME!
Dünyada Kaç İklim,Kaç Zulüm,Kaç Olüm Var,Bir seni Bunların Karşısına Koymak Nasıldır Bilemezsin,BİLME!

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)