Sevgi İle... - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ŞİİR BAHÇESİ.::. > Şiir Bahçesi

Şiir Bahçesi Bu Bölümde Türk ve Dünya Edebiyatından Şiirlere Yer Verebilir, Yorum Yapabilirsiniz...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 17 February 2006, 17:21   Mesaj No:1

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:Papatyam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1546
Üyelik T.: 11 March 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sevgi İle...

Sevgi İle...

[size=18px]Sevgi İle...[/size]

Şimdi daha iyi anlıyorum ruhunun derinliklerinden yüzüme vuran öksüzlüğünü.. İçimizdeki karanlıkta ellerimizle yoklaya yoklaya tanıdığımız hayatın bizi yeniden var edişini, her geçen gün anlam kazanan ruhumuzun hoyratlığımızla körelişini...

Görüyorum ayrılık pusuya yatmış sevgili.. İçimde açılan boşluğun bana verdiği acıyı, yabancılaşan bakışlarında tükenen beni anlatabilseydim sana, gitmemen adına bu denli yalvarır mıydım sevgili.. Kararlılığında ezilir yüreğim, intiharın eşiğinde kendinden geçmiş ruhumun içini gıcıklayan çığlığıyla belki yeniden seversin umuduna sımsıkı bağlanışım bundandır sevgili...

İlk defa bakamıyorum gözlerine.. İçimde korkak bir çocuğun tecrübesiz yaklaşımıyla dudaklarını okuyorum yalnızca.. Her kelimende bin defa ölüp suskunluğunda avuntular yaratıyorum kendime.. Uzaklaşıyor sesin sevgili... Karşımda duran bedenine inatla uzaklaşıyor.. Bir kez daha yüzümde patlıyor bu aşkın hazin kaderi.. Silkelenip uyanmak istedikçe bu kabustan, gerçeğin kucağında buluyorum kendimi...

Nasıl başlamıştı bu hikaye.. Ya da nasıl kaptırmıştık kendimizi habersizce.. Umarsızca yaşıyorken birbirimizi, neydi bir anda birbirimizi tanınmaz kılan.. Hatırlıyorum bana ilk merhaba deyişini ve o merhabanın ardından değişen kaderimizi.. Soluğunu duyuyorum sevgili, beni ilk öptüğünde hızlanan soluğunu.. Teninde kaybolan gençliğimin bir kadın edasıyla yeniden varoluşunu, kadının oluşumu.. Utançla karışık bir gururun ruhumu okşayışını anımsıyorum, ne kadar coşkuluyduk hayata... Başıboş düşler kurar, sabırsızca gerçekleştirmeye çabalardık.. Günleri kovalardık yeni umutlarla.. Sensiz geçmek bilmeyen zaman, seninle nasıl da tükenirdi..

Aldığın çiçekler çoktan soldu sevgili.. Yüzümde çizgilerin var, saçlarımda da gölgen.. Ne zaman aynaya baksam yorgun yüzümde seni buluyorum.. Kalbimde bir sızı boğazımı düğümlüyor..

Yanımdasın sevgili, bana uzak düşen yakınımda.. Bilmediğim kararsızlıklar içinde pişmanlıklardasın... Bana ait olmayan başka bir hayatta kavgalardasın.. İzmariti dudağını yakan sigaranın o son dumanındasın.. Kulağımı çınlatan sessizliğinde kaderimizin bizi nereye sürüklediğini düşünüyorum.. İçinde bulunduğumuz bu son'un ne zaman son bulacağını anlamaya çalışmak, bizi bekleyen ayrılığa daha bir düşman ediyor beni..

Ellerimi tutuyorsun sevgili...
Ellerin titriyor..
Sarıyorsun beni, kalbin çok hızlı atıyor sevgili...
Gözlerin gözlerimde..

"Yeniden gelseydim hayata,en başa dönebilseydim bir kez daha yaşamak için tüm ömrümü.."
Gözlerin doluyor sevgili.. Sesin çatlıyor.. İçim acıyor sevgili.. Ruhum namluya o son kurşunu takıyor..

"Yine severdim seni.. Sonunu bile bile severdim.. Müebbet bir acıya mahkum kalacağımı bile bile severdim." Ve ruhum tetiği çekiyor..
Peki neden kan akmıyor.. Neden hala kalbim çarpıyor, soluk alıyor..! Ellerini tutuyorum..
Ellerim titriyor..

Sarılıyorum, kalbim yavaşlıyor..
Gözlerim acıyla gözlerinde..
"Gözlerine baktığım o ilk an anlamıştım yazgımı.. Tüm ömrümün senin yoluna adandığını.. Seninle ikinci kez doğduğumu, seninle yaşlanacağımı ve sen gidince.. Gözlerim doluyor.. Sesim çatlıyor.. Ruhum kanamaya başlıyor..."

"Ve sen gidince bu hayatta zamanımı dolduracağımı.. Zamanım dolmak üzere hissediyorum.. Bir masalın sonundayız şimdi.. Bir kaderin sonunda.. Seninle paylaşmaksa bir ömrü, bu masalın dilden dile anlatılacak tek hatırasıdır sevgili. Seni ne kadar sevdiğimi anlaman için harcamalıydım tüm ömrümü sevgine..Oysa sen hala hayattasın bak sevgili.."

Gözlerim kararıyor..
Gözlerimdeki karanlıkta kaybolmaya başlıyorsun sevgili..
Son defa sesleniyorum sana:
"Tenimde bırak izlerini giderken. İzlerinle dağılsın bedenim.."
"Tenin ateşten bir kor, küllenir dokunuşum. Pişmanlığına hüküm giydim. Bilemedi kalbim hala seni sevdiğini..."

Netten alıntı...

Sevgiyle BadLove...
Alt 18 February 2006, 10:33   Mesaj No:2

nihale

Papatyam Kıdemli Üyesi
Durumu:nihale isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 543
Üyelik T.: 21 September 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart Sevgi İle...

[size=18px]Vazgeç direnme kalbim
Vazgeç bekleme
Sesini duyan yok
Boşa sitem etme
Unut onun gibi unut sen de

Kaç kez denedim seni silmeyi bir kalemde
Ne çare
Kaç kez öldüm o uykusuz gecelerde
Anılarla avundum senelerce

Hep başucumda hala saklarım her sözü vurgun o satırları
Yok Yırtıp atamadım
Hayır yakamadım
O mektubu bırakıp gitti gideli

Ne aradı ne sordu
Vefasız uyuttu beni
Buralarda zaman durdu
Ah dönmedi unuttu beni

Bir sabah alıp seni benden gittin bu diyardan
Hazin bir mektup yadigar kalan
Senden bana son hatıran
[/size]

[size=18px]TARKAN-GİTTİ GİDELİ[/size]
Alt 18 February 2006, 14:36   Mesaj No:3

nihale

Papatyam Kıdemli Üyesi
Durumu:nihale isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 543
Üyelik T.: 21 September 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart Sevgi İle...

[size=18px]Bir şarkının en orta yerinde

ağlayışını unutmayacağım

Çocuk gözlerini gözlerime dikişini

Ve bir şarkının en ortayerinde

Bir şarkının bitişini

Andım olsun seni unutmayacağım

Şarkılar yaşadıkca.
[/size]
Alt 18 February 2006, 22:58   Mesaj No:4

erce169

Papatyam Aktif Üyesi
Durumu:erce169 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 325
Üyelik T.: 21 April 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart Sevgi İle...

Şarkında hep hüzün hep keder.
Tam da kalbe isabet eden sözler.
Sana kıyamam derdin
Sözlerinlen vurdun beni.
Alt 20 February 2006, 08:12   Mesaj No:5

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Hep Seninle Yaşadım...

[size=18px]HEP SENİNLE YAŞADIM[/size]

YÜREYİME YAZDIM SENİN ADINI
HER HARFİNE BİNBİR UMUT BAĞLADIM
MUTLULUĞUN DOYULMAYAN TADINI
HAYELLERDE HEP SENİNLE YAŞADIM

BAHARIMI HAZANLARA ÇEVİREN
YÜREYİMİ YAPRAK GİBİ SAVURAN
BENİ HASRET ÇÖLLERİNDE KAVURAN
SEVDALARDA HEP SENİNLE YAŞADIM

HASRETİME ÇARE DİYE BİLDİYİM
DERTLERİME DERMAN DİYE SEVDİYİM
GECELERİ GERÇEK GİBİ GÖRDÜYÜM
RÜYALARDA HEP SENİNLE YAŞADIM
Alt 20 February 2006, 08:26   Mesaj No:6

erce169

Papatyam Aktif Üyesi
Durumu:erce169 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 325
Üyelik T.: 21 April 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart Sevgi İle...

Vay be nazar değmesin ya kalemine kuvvet sibel şiir harika
Alt 20 February 2006, 09:07   Mesaj No:7

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sevgi İle...

[size=18px]Dudaklarımı Kurutuyor, Islaklığı Dudaklarının[/size]

Esiyor camdan içeri sessizlik, dudaklarımı kurutuyor, ıslaklığı dudaklarının, tülün göğsüne dolunca nefes, nefessiz kalıyorum ışığın sade akarlığı, beni karanlık sokağa götürüyor, usulca içiyorum ellerinden geceyi...

Sus pus olup oturuyor balkonun ucunda, gece karanlığında yakarak mumunu, kokusunu duyuyor özgürlüğünün, yaprakları şakıyor dut ağacının ve dibinde uyumaya imreniyor balkonunun ucunda oturan genç kız, gözlerinden okunuyor, nasıl da sevdalı yaşama.

Betonun soğuğundan ayaklarım çekiliyor, sırtımın ağrısına yoruyorum uykusuzluğumu, sokaktan geçen kafası kıyak kedi parlak gözleriyle çatıyor, dimdik dikleniyor, odanın köşeside, şişelerin içinde bana ait mi bilmediğim bir yüz, kimsenin istemediği, istenmeyen yüz.
Alt 20 February 2006, 10:14   Mesaj No:8

ihsan034

Papatyam Kıdemli Üyesi
Durumu:ihsan034 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 523
Üyelik T.: 24 August 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart xl

Seni Öyle Çok Seviyorumki...

Şu anda cok uzaktasın, beni düşünüyor musun, bilmiyorum? Ama ben hep seni düşündüm bugün, hiç aklımdan çıkmadın, attığım her adımda, yaktığım her sigaramdaydın....
Seni öyle cok özlüyorum ki, zaten cok uzaklardaydın, bugün klevyeme dokunan parmaklarım bile sana kavuşamadı...Bugün bir başka hüzün çöktü yüreğime, ne yapsam ,ne etsem silinip atılamadı.

Seni şimdiden öyle çok özledim ki...İçim acıyor, sanki anlamsız bir keder çöreklendi yüreğime, gitmek bilmiyor...

Seni öyle çok seviyorum ki, istersen sor bugün benimle olan yüreğime akan gözyaşlarıma sor istersen, yüreğime sor, giderken yanına aldığın yüreğime sor, anlatsın seni ne çok sevdiğimi....ne cok özlediğimi...

Seni öyle çok özledim ki, sanki bugün yine ankara benimle ağladı...Gözyaşlarım yağmurun kilere karıştı....hava kasvetli, ben bir büyük acı.. senden başka kim bilebilir, çektiğim bu sancıyı?

Yürüdüm yağmur da, ellerim üşüdü yine....

Gözyaşlarım, yağmura karıştı....Yüreğim ise sıcaktı, Giderken yanında götürdüğün için o hep ılık bir sevda sıcaklığındaydı.....

Biliyor musun? ne zaman biri bana canım dese, senin seslenişin kulaklarımda çınlıyor, irkiliyorum, mutsuz musun gene? Gene yüreğin mi acıyor diye düşünüyorum...Ne zaman yalnız birini görsem, senin suliyetin sanıyorum, ne zaman bir ayak izine takılsa gözlerim, yüreğime geldiğin günler de bıraktığın ayak izleri aklıma geliyor, ürperiyorum.....

Yokluğunda neleri yitirdim... sen yoksan, gül güzel kokmuyor eskisi gibi, ne de güneş içimi isitiyor, ne de yağmurdan sonra toprak kokusu geliyor burnuma, buram buram...
Yokluğunda neleri yitirdim, sen yoksan artık gülüşüm bile içten değil, şen kahkahalar atanlara imreniyorum hanidir...sen yoksan, ipekler bile dalıyor bedenimi, sakin yanlış anlama.. sitemin sana değil bebeğim, sitemim aşka...

Sana aşık olmasam, sensiz günlerde böyle mutsuz olmazdım, sen, sen diye yakarıp, sabahlara kadar yıldızları saymazdım...Görüyor musun yokluğunda neleri yitirdim..ama sitemim sana degil...sitemim AŞKA!!!

SANA NASIL SiTEM EDEBİLİRİM? BEN SADECE SENİ SEVMESİNİ BİLİRİM....

Sevda.TK
Alt 20 February 2006, 12:06   Mesaj No:9

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sevgi İle...

Bazen öyle bir ilişkiye tutulursunuz ki, ne sevebilir, ne terk edebilirsiniz. Kör kütük bağlanmışsınızdır aslında... En güzel yıllarınızın, acı tatlı hatıralarınızın ortağıdır; iç çekişmelerinizin müsebbibi, yazılarınızın ilhamı, sohbetlerinizin konusudur. Göz yaşlarınız da, bilinçaltınızda, kahkahanızdadır. Korkunca saklandığınız bir sığınak, coşunca öptüğünüz bir bayrak... Sevdanız riyasız, çıkarsız, karşılıksızdır. Sınırsız ve nihayetsiz; "Ölmek var, dönmek yok"tur. Lakin gün gelir anlarsınız; içten içe bir şeylerin kanadığını... Tutkulu sevdaların gizli hançerleri başlar parıldamaya... Şurasından, burasından eleştirmeye koyulursunuz: "Şöyle görünse, öyle demese, değişse biraz ya da eskisi gibi olsa..." Başkalarını örnek göstermeye, "bak onlar nasıl yaşıyor" demeye başlarsınız. Hem birlikte yaşayıp, hem özgür olmanın yollarını ararsınız. Aşkınızın gözü kör değildir artık, yanlışını görür düzeltmek istersiniz. "Eskiden böyle miydi ya..." diye başlayan sohbetlerde açılır eleştirinin kapısı; açıldıkça, bastırılmış itirazlar yükselir bilinçaltından... Böyle süremeyeceğini bilirsiniz. Değişsin istersiniz. O, sevgisizliğinize yorar bunu... İhanete sayar. Tutkulu ilişkilerde ihanetin bedeli ölümdür. "Ya sev böyle ya da terk et" diye gürler...Bir zamanlar bir gülücüğüyle alacakaranlığı ışıtan o rüya, bir kabusa dönüşür birden... Kapatır gönlünün kapılarını, yasaklar kendini size... Hoyrattır, bakmaz yüzünüze... Zehir akar dilinden, konuşturmaz, suçlar, yargılar mahkum eder. Mühürler dudaklarınızı, yırtar atar yazdıklarınızı, siler sizi defterden... "İyiliğin içindi hepsi, seni sevdiğim için..." dersiniz, dinletemezsiniz. Ayrılırsanız yaşamayacağınızı bilirsiniz, lakin böyle de sevemezsiniz. İhanetten kırılmıştır kaleminiz; severek, terk edersiniz... "Madem öyle..." nin çağı başlar ondan sonra... Madem ki siz böylesine tutkunken, o hep başkalarını seçmiştir, madem ki kıymetinizi bilmemiştir, o halde "günah sizden gitmistir". Lanet ederek bu karşılıksız aşka, çekip gitmeleri denersiniz. Aşkın göçmenlik çağı başlar böylece... Daha özgür olacağınız limanlara demirlerseniz bir süre... Ne var ki unutamaz, uzaktan uzağa izlersiniz olup biteni... Etrafı bir sürü uğursuzla dolmuş, kurda kuşa yem olmuştur. Deli kanlılar, eli kanlılar, uğruna ölenler, sırtına binenler sarmıştır çevresini... Gurur duyar onlarla, koynunda besler, gözünü oysunlar diye...Uğruna kan dökenleri sever, yoluna gül dökenlerden fazla... "Bana ne... kendi seçimi" diye omuz silkmeye çabalarsınız bir süre...

Ama sonra... ansızın kulağımıza çalınan bir şarkı ya da kapı aralığından süzülüp gelen bir koku, hatırlatır onu yeniden... Yaban ellerde, başka kollarda ondan bahseder ağlarsınız. Kokusunu özlersiniz; türküsünü söylemeyi, şarkısını dinlemeyi, yemeğini yemeyi, elinden bir kadeh rakı içmeyi... Karşı nehrin kenarından hasret şiirleri haykırırsınız, sular kulağına fısıldasın diye... Dönüp "seni hala seviyorum" diye bağırmak geçer içinizden... Dönemezsiniz. Göremedikçe bağlanır, uzaklaştıkça yakınlaşırsınız. Anlarsınız ki bir çaresiz aşktır bu, ne onunla olur, ne onsuz... Hem kollarında ölmek, kucağına gömülmek arzusu, hem "ne olacak sonunda" kuşkusu... Böyle sevemezsiniz, terk de edemezsiniz. Sürünür gidersiniz...
Alt 20 February 2006, 16:28   Mesaj No:10

ihsan034

Papatyam Kıdemli Üyesi
Durumu:ihsan034 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 523
Üyelik T.: 24 August 2005
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdir Et:
Standart xl

YA SEN NASILSIN

Beni sorarmışsın duydumki beni
Eski günlerdeki gülümsememi
Üzmeyecek isem eğer ki seni
Ağlar durumdayım ya sen nasılsın

Kelamım iş yapmaz biçare dilde
Neye yarar, yoksa yıldız hilalde
Kısacası şu an bulanık halde
Çağlar durumdayım ya sen nasılsın

O eski halimin şekli biçimi
Değişti gönlümün çemeni çimi
Şimdi ateşlerde kendi içimi
Dağlar durumdayım ya sen nasılsın

Yalnızlığım zehir etti aşımı
Temelinden söktü sevda taşımı
Artık dağlar gibi dertli başımı
Karlar durumdayım ya sen nasılsın

Akşamdan sabaha geçmiyor gecem
Duvarlardan döner kelimem hecem
İpini inceltmiş hayat bilmecem
Bağlar durumdayım ya sen nasılsın

Acılar içinde katettim arşı
Bana hep dert verdi bu fani çarşı
İşte bundandır ki feleye karşı
Parlar durumdayım ya sen nasılsın?

MURAT DEMİR

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)