Başkaldırıyorum??? - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ATIŞ SERBEST.::. > Serbest Atış

Serbest Atış Gönül Ne Çay İster Ne Kahvehane, Gönül Muhabbet İster İçmek Bahane...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 13 August 2009, 14:17   Mesaj No:1

PESTEMAL

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:PESTEMAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 145
Üyelik T.: 16 February 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Başkaldırıyorum???

Başkaldırıyorum???

Başkaldırıyorum, sabah okuduğu gazetedeki onlarca habere küfredip, "Yazık !" çekip te kahvaltı için bir saatini harcayanlara, konuştukları şahıslardan öteye geçmeyenlere, düşünceler hakkında yalan yanlış beyanları aşamayanlara, vaktini hali düzeltmek için kullanmayıp, hali yaşamaya bakanlara, zevkten zevke koşanlara.

Kurulu düzene itiraz ettiklerini iddia edip, lanet okuyup hayatı bir koyun gibi yaşayanlara, zihin yönlendirenlerin kumandasını hissedemeyecek kadar acze düşüp, akıntıya kendini bırakanlara başkaldırıyorum.

Gündüz zenginlerin dolaştığı, milletin parasını hortumlayanların, vergi kaçıranların, Grand Cheeroke jeeplerini "Park Yapılmaz" levhasının önüne park edip ceza kesmeye kalkan polisi aşağılayan, bir çizmeye o polisin bir aylık maaşını gözünü kırpmadan veren, sokakta gördüğü düşkün bir adama tiksinen gözlerle bakıp, evdeki köpeğine milyonlarca liralık mama alan gecede aynı sokaklarda dolaşıp atık kağıt toplayan bakkaldan aldığı yoğurt vs. için aldığı fişle dahi olsa devlete vergisini veren namuslu fakir insanları görüpte kalbi burkulmayanlara, birşeyler yapmaya çalışmayanlara, akıntıya karşı kürek çekmekten korkanlara başkaldırıyorum.

Ülkesini çok sevdiğini iddia edipte ülkeyi mankenlerden, futbolculardan, şarkıcılardan ve onların aşklarından, arabalarından, terzilerinden, tenis meraklarından ibaretmiş gibi gösteren medyatörlere ateşe uçan kelebekler gibi uçuşan vatanseverlere başkaldırıyorum.

Evlatlarını başarılı olmaya şartlandıran, başarıyı zengin olmaktan, iyi bir işe, güzel bir eşe sahip olmaktan ibaret gören, aç komşusunu çoktaan unutmuş olan, bir de müslümanlıktan dem vuranlara başkaldırıyorum.

Evdeki anasının başörtüsüne dil uzatıp, inançlarıyla dalga geçen, her kurban bayramında dinindeki ayrı bir problemi! çözmeye çalışan, kendisinin dinden haberi olmayan -aydınların- gazetelerini okuyup, televizyonlarını seyreden mankurtlaştırılmış insanımıza başkaldırıyorum.

Üniversitede, iki gram olsun akademik düzeyde bilgi sunamayan, öğrenciyi müşteri olarak gören, insani münasebetleri bir yana bırakmış, nasıl olurda ders kaynar diye fırsat kollayan -ortaokuldayken biz öyle yapardık- , anlattığı konudan kendisi de bihaber olan, torpille -belkide füzeyle- koltuk kapmış öğretim üyelerini görüpte isyan etmeyen öğrencilere başkaldırıyorum.

Bir kavak ağacından, rüzgarla savrularak yere düşen bir tüyden farklı davranmayan -gerçektende davranmayan- ama eşref-i mahlukat olarak yaratılmış olan, bütün nimetler kendisine sunulmuş , hepsinden önemlisi akıl nimeti bahşedilmiş -fakat Allah'tan bunca uzaklaşmışlığın cezası olsa gerektir- en az kullandığı nimet haline çevirdiği nimet akıl olan, bunca zulüm altında yaşayıpta harekete geçmeyen bildiğiniz yurdum insanına başkaldırıyorum.

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler

Yeni Sayfa 1

www.papatyam.org Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Papatyam Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

Instagram         

Papatyam alemdarhost.com sunucularında barındırılmaktadır.