Galatasaray Maçında Kesinlikle Galibiyet İçin Oynayacağız - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Diğer Futbol Haberleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 17 March 2009, 23:47   Mesaj No:1

YakupEMİR

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:YakupEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1251
Üyelik T.: 08 March 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Galatasaray Maçında Kesinlikle Galibiyet İçin Oynayacağız

Galatasaray Maçında Kesinlikle Galibiyet İçin Oynayacağız

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray maçında kesinlikle galibiyet için oynayacaklarını söyledi.

Kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Rıza Çalımbay, Eskişehirspor kadar şanssız bir takım görmediğini söyledi. Emre Toraman'ın geçen hafta Bursaspor maçında kendi kalesine iki gol attığını hatırlatan Çalımbay, "Böyle şanssız bir maç hayatım boyunca oynamadım. Dün öğrendim, o da bir tarihmiş. Bir futbolcunun kendi kalesine attığı iki gol, hem de arka arkaya kısa süre içinde. O da bizim için büyük bir talihsizlik oldu. Tabii ki, Emre için üzüldük. Eskişehirspor camiası Türk
futboluna çok şey verebilecek bir camia. Ama maalesef Eskişehirspor camiası hiçbir yerden, hiçbir desteği görmüyor. Tek destek gördüğü yer, taraftarı. Eskişehirspor kulübü maddi açıdan çok zor durumda. Gördüğümüz kadarıyla kimsenin kılı kıpırdamıyor" diye konuştu.

Türkiye liglerinde bu sene yapılmayan bütün hataların Eskişehirspor için yapıldığını savunan Çalımbay, "Son oynadığımız maçta da bize göre bazı hatalar yapıldı. Bizim artık hiç kimseye sözümüz yok. Herkese saygımız var. Biz bu ligde herşeyimizi ortaya koyup, mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz. Biz artık herşeyi kabullendik. Bütün herşeyin sahada biteceğine inanıyoruz. Bu iş fikstürle olsaydı, biz şimdiden ligi bitirmiştik. Demek ki, bu işlerin hepsi sahada oluyor. Sahada elimizden gelenin çok üstünde mücadele edeceğiz. Dün toplantıda arkadaşlarımla konuştum. Bu işi yapamayacak, kendine güvenmeyen, parayı problem eden varsa, 'Hemen ayrılsın, çıkıp gitsin' dedik. Kiralık arkadaşlara kendini vermedikleri takdirde gidebileceklerini söyledik. Biz dünden itibaren kendi kendimize olağanüstü hal uyguladık. Bizim için lig, bundan sonra bambaşka bir şekilde başlıyor. Tek korkumuz, maçın içinde, dışında yaşadığımız talihsizlikler. İnşallah, bundan sonra talihsizlik yaşamayız. Ligi, iyi bir yerde bitireceğimize inanıyoruz. Hep böyle şansız gitmeyeceğiz. Güneş, bir gün bizim tarafta da doğacak. Hep başka taraflara doğmayacak. Biz hiçbir zaman şansına maç kazanmadık. Kendi bileğimizin hakkıyla bütün puanlarımızı 'çatır çatır' aldık. Bundan sonra da almaya devam edeceğiz. Gereksiz kart gören, gereksiz işlerle uğraşan futbolcuları, bundan sonra iyi niyetimizi kullanmayıp cezalandıracağız" diye konuştu.

Galatasaray maçında sahaya mutlak galibiyet için çıkacaklarını kaydeden Çalımbay, "Zor maçlar oynayacağız. Bana göre, Türkiye'de hiç kolay maç yok. Bütün maçların hepsi zor. 4 büyükler, diğer maçlar olsun, hepsi çok zor. Biz tamamen Galatasaray maçına konsantre olduk. Çıkacağız ve orada da kesinlikle galibiyete, 3 puana oynayacağız. Galatasaray'a saygımız sonsuz. Bütün kalbimiz Perşembe günü Galatasaray ile beraber. Ben Türk teknik direktör olarak Galatasaray ile gurur duyuyorum. Türkiye'yi, Avrupa'da temsil ediyorlar. Perşembe günü yürekten canı gönülden hepimiz Galatasaray'ı destekliyoruz. Ama tabii ki, Pazar günü gerekli mücadeleyi Galatasaray'a karşı göstereceğiz, oradan bize layık olan bir şekilde ayrılacağız. Kendi kalemize attığımız goller, sakatlıklar, hakemlerin yaptığı basit hatalar. Bunlar bizi korkutuyor. Onun dışında bizim kimseden korkumuz yok" dedi.

Çalımbay, izin günlerinde futbolcularına karışmayacağını, isteyenin istediğini yapabileceğini dile getirerek, "Bizim yaptığımız en büyük hatalar, bireysel hatalar. Yani, onu da engelleme şansımız olmuyor. Mesela, Emre bilerek mi attı o golleri ? Mümkün değil. Ama baktığınız zaman biri o, diğeri o köşeye muhteşem iki gol atıyor. Oluyor, yapacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler