"İstinye'de Türkiye'nin İSYANI OLDUK" - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Trabzonspor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 19 October 2013, 01:36   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart "İstinye'de Türkiye'nin İSYANI OLDUK"

"İstinye'de Türkiye'nin İSYANI OLDUK"

"İstinye'de Türkiye'nin İSYANI OLDUK"

"Hiçbir yere molotof atmadık, polise saldırmadık, devlet malına zarar vermedik. TFF'nin Bayram diye astıkları anlamsız bez parçalarının yerine Trabzonspor'umuzun bayrağını astık. Zaten Türk bayrağının yanına hırsızların bayrağı yakışmıyordu!" ifadelerinin yer aldığı o ilanı niye verdiler… Yayın Danışmanımız Levent Ustabaşı'nın sorularını yanıtladılar.

61SAAT RÖPORTAJ - LEVENT USTABAŞI

İstinye eylemine katılan Trabzonsporlu taraftarlar Vedat Emre Çakır ve Soner Yazıcı "TFF'nin astığı anlamsız bez parçalarının yerine Trabzonspor bayrağı astık" mesajının yer aldığı gazete ilanıyla gündeme geldiler.
61saat.com da da haber oldular.
Herkes gibi benimde dikkatimi çekti.
Mesaj çok anlamlıydı çünkü..

Mutlaka o iki Trabzonsporlu'yu bulmalıyım diye düşündüm..
Kısa bir uğraş sonucu kendilerine ulaştım!
Boztepe'de kapısında dev "TRABZONSPOR" yazılı bir kıraathaneye girdim.
Masaya otururuz oturmaz çayımız geldi.
Ve Trabzonspor'un derinden gelen sesini duydum.

Röportajımın sonunda şunu söyleyebilirim: "Bordo mavililer herşeyin farkında!"
Mesela;
Soner, "Ben başkanımın bir siyasi otobüse çıkmasını yadırgadım. Bizim takımımızı seven Ateisti de Müslümanı da Hıristiyan ve Ermenisi de var. Hiç bu davranışa gerek yoktu. Bordo mavi renklere gönül vermiş her türlü insan var. AK Partili ve diğer partilier de..! Ama buna rağmen başkanımızın misafir gittiği Kadıköy'de kendisine yapılan terbiyesizce saldırıyı da kınadım! Hatta arkadaşlarla havaalanına gidip takımımızı karşıladık. Biz doğrunun peşindeyiz" diyerek ince bir tahlil yaptı.

Neyse uzatmaya gerek yok!
Onlar cevaplasın.
İlk soruya Vedatla başladım.

TELEFONDA BİLE TİTREYEN ÖDLEKLER

İstinye'de canını sıkan birşey oldu mu?

Orada yürürken internete fotoğraflar yükledim. Her adımda fotoğraf yükledim. Hiçbir tane taşlı saldırı, yada Türk bayrağı indirilmesine dair birşey de atmadım. Ama İstanbul medyası "bizi Türk bayrağı indirdiler" diye verdi. Beni Trabzon'dan arayan arkadaşlarım bile "Olm napıyorsunuz. Türk bayrağı indirilir mi? Çabuk yerine koyun onu…" demeye başladılar. her telefon açana "Biz Türk bayrağı indirmek" dedim. Yalan haber yaptılar. Endişe duydum.

Ne gibi endişe yaşadın?

Başımıza birşey gelebilirdi! Yada Türk bayrağını savunmaya gelen grupla bizi çatıştırabilirlerdi! Şikeciler herşeyi yapar. Ama dikkat etsinler Trabzonsporlularla uğraşmaları en büyük hataları olur. "Türk bayrağını indirdiler" diyenler ve bunu medyada yayınlayanlar bu vatanı Trabzonlu kadar seviyor mu? Karşımıza çıkmaya bile korkan ödlekler! Telefonda bile titreyen korkak onlar…

HER YIL KAYIP BİR YIL OLUR

Nasıl yani?

Şöyleki; Türk bayrağı indirdiler diye insanlar balkonlardan bize taş yada başka şeyler atabilirlerdi.

Sonra ne yaptınız?

Yürüyüşü tamamladık. Binlerce kişi vardı ama bizi yazmadılar. Yazmıyorlar yazamıyorlar. Korkuyorlar! Güçlü olmamız onları korkutuyor.

İlan verme ihtiyacı neden duydunuz?

Bir yerlere bu not edilmeliydi.

Zaten her yerde yayınlandınız.

Olsun.

O BİZİM ŞEREF VE ONUR MESELEMİZDİR

Trabzon'a 2010-2011 sezonunun kupasının verileceğine inanıyor musun?

O kupa değil. O benim için ve tüm diğer renktaşlarım için onur, şeref meselesidir! Bu böyle bilinsin. O kupa Trabzon'a her verilmediği yıl Türkiye'de futbol adına kayıp yıl olacaktır. Başbakanımız da bunu bilsin.

Vedat sorularıma cevap verirken bazen güldü bazende sinirlenip sesini yükseltti.
2 çayı bitirdikten sonra son sözünü söyledi ve Sonerle devam ettik.

TRABZONLU'NUN OLDUĞU YERDE SAYGISIZLIK OLMAZ

İlana neden böyle birşey yazdınız?

Facebook duvarımızda ilk paylaştık çok beğenildi. Arkadaşlar da yayınlamalıyız bunu dediler.
Bizde böyle bir karar aldık.

İstinye eylemini nasıl buldun?

Aslında İstinye'de Türkiye'nin isyanı olduk.. Bütün Anadolu takımlarının...

Vedat gibi Türk bayrağı konusunda sende öfkelimisin?

Hayır ben öfkeli yada o konuda sinirli değilim. Çünkü Trabzonlu'nun olduğu yerde Türk bayrağına saygısızlık yapılmaz. Bunun aksini düşünenler aptaldır.

BU YAPTIĞI ÇOK YANLIŞ

Yürüyüş başarılı oldu mu sence?

Bu yürüyüş bir başlangıçtı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetimini başarılı buluyor musun?

Çok hata yaptılar. Başkanımız bazen her kesime hitap etmesi gerekirken yapamıyor. En basiti siyasi partinin mitingine ve otobüsüne gidiyor. Bende AK Partiliyim ama bu yaptığı çok yanlış… Ben başkanımın bir siyasi otobüse çıkmasını yadırgarım. Hiç bu davranışa gerek yoktu. Bordo mavi renklere gönül vermiş her düşünceden insan var. AK Partili ve diğer partilier de..

Derbi maçta yapılan saldırı sonrası ne düşündünüz?

Orada başkanımızı savunacağız tabiki… Trabzon'da eleştirir yerden yere vururuz ama Kadıköy'de Trabzonspor başkanına yapılan hepimize yapılmıştır. İlk NTV alt yazı geçerken gördüm. Hemen Havalanına takımı karşılamaya gittik.

Trabzonspor yönetimine son bir sözün var mı?

Bir karar verirken iyi düşünsünler. Yaptıkları hatalar Avni Aker'e yansıyor.

İŞTE O İLAN;

Vedat Emre Çakır ve Soner Yazıcı

YÖNETİMLERİN GEÇİCİ TARAFTARLARIN KALICI OLDUĞU BU DÜNYADA;

"Hiçbir yere molotof atmadık, polise saldırmadık, devlet malına zarar vermedik. TFF'nin Bayram diye astıkları anlamsız bez parçalarının yerine Trabzonspor'umuzun bayrağını astık. Zaten Türk bayrağının yanına hırsızların bayrağı yakışmıyordu!"

Gerçek Trabzonspor taraftarları Vedat Emre Çakır ve Soner Yazıcı

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler