Aslan maçın tekrarını istedi - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Galatasaray

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 25 January 2009, 21:10   Mesaj No:1

PESTEMAL

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:PESTEMAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 145
Üyelik T.: 16 February 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Aslan maçın tekrarını istedi

Aslan maçın tekrarını istedi

Aslan, Sivas yenilgisini aklından silemedi! Federasyona başvuruda bulunacak olan yönetim karşılaşmanın tekrarı istiyor. Galatasaray, Sivasspor maçında kural hatası yapıldığı ve maçın tekrar oynanması gerektiğini öne sürerek Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunacağı öğrenildi.

Galatasaray Futbol Şubesi Üyesi Haldun Üstünel, Sivasspor karşısında Ümit Karan'ın oyundan atılmasını sağlayan yan hakem Erdinç Sezertam'a ateş püskürdü.

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Üstünel, ligin ikinci bölümüne iyi bir başlangıç yapmak istediklerini dile getirerek, ''Öncelikle Sivasspor'u aldığı galibiyetten dolayı tebrik etmek istiyorum. Oyuna iyi başladık ve oyunun kontrolü tamamen elimizdeydi, ta ki oyundan Ümit Karan atılana kadar. Hep isteyen hep arzulayan hep pozisyon bulan, maçı kazanma arzusuyla mücadele eden bir takım vardı sahada'' dedi.

Üstünel, kırmızı kart pozisyonunu çözemediklerini kaydederek, şöyle devam etti:

''Soyunma odasında oyuncularla da konuştum. Özellikle Ümit Karan ile konuştum. Kesinlikle küfür etmediğini, üzerine basa basa dile getirdi. Hatta saha içinde diğer oyuncuların itirazı sırasında bile, yan hakemin kendisine karı tekmeleyip üzerine kar geldiğini söylediğini dile getirdi.''

Bu kadar yanlı tutum içinde olunmasının kendilerini düşünceye ittiğini dile getiren Haldun Üstünel, yan hakem Sezertam'ı isim vermeden eleştirerek, şunları söyledi:

''Fakat burada maçtan sonraki açıklamada bizi hayrete düşüren bir olay ise Ümit'in kendisine küfürlü bir şekilde yaklaşımda bulunduğunu söylemesi. Sahada ayrı, dışarıda ayrı konuşuluyor. Bu kadar çarpık açıklamalar tabi ki bizleri düşüncelere sürüklüyor. Bunlar için gerekli önlemlerin alınması gerekiyor. Bizler sezon başından beri hiçbir şekilde hakemler hakkında konuşma yapmadık. Hakemlerin yaptığı davranışlar verdiği kararlar üzerinde, hiçbir tavır göstermedik. Ama bugün baktığınız zaman, ayakta durulması zor bir müsabakada, bu kadar kolay kırmızı kart çıkartıp oyununun kontrolünün kaybedilmesi, izlenme zevkinden çıkmasına sebebiyet veren bir hakemin, gözlemciler tarafından da kontrol edilmesi ve bu maçın tekrar izlenilmesi gerekiyor. Bugün bize iletilen ve tekrarlarında da izlediğimiz pozisyonda yüzde yüz ofsayt pozisyonu var. Sivasspor'un ilk golü ofsayt. Bunu da göz ardı ediyor. Oyunun geneline baktığınız zamanki aynı hakemin önünde cereyan eden pozisyonlarda hep aleyhimize kararlar verdi. O karardan sonra, ben özellikle yan hakemin verdiği kararları takip ettim. Bir çok pozisyonda lehimize çalması gereken hareketlerde hep aleyhimize kararlar verdi. Hayrete düştüm, hatta bazı pozisyonlar da dikkatimizi çekti. Orta hakem Yunus Yıldırım'ın bile yan hakemin verdiği kararları iki üç kez bozduğunu gördük. Ayrı bir niyetle sahaya çıkmış gibiydi.''

''TEMASLARIMIZI BAŞLATTIK''

Haldun Üstünel, bu konuda gereken önlemi almak için gerekli temasları şu andan itibaren başlattıklarını vurguladı. ''Bu işin takipçisi olacağız'' diyen Üstünel, sözlerini şöyle tamamladı: ''Bu kadar artniyetle sahaya çıkmış bir hakem, bu kadar artniyet içinde bulunan bir hakemin kayıtsız şartsız cezasız kalmaması gerekiyor. Bu nedenle biz bütün girişimlerimizi başlattık. Sonuna kadar takipçisi olacağız. Zemin iki takım oyuncuları için de aynı şarttaydı bahane aramamamız gerekiyor. Ama bizi hayrete düşüren, oyunun özellikle ikinci yarısında sonuna kadar takip ettiğimiz yan hakemin tutumu oldu. Bu kadar taraflı maç yönetmemesi gerekiyordu. Bir yan hakem maçın önüne bu kadar çıkar mı? Sonuna kadar takipçisi olacağız.''

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler