Sadri Şener hedef mi şaşırtıyor? - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Trabzonspor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 11 March 2010, 10:03   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sadri Şener hedef mi şaşırtıyor?

Sadri Şener hedef mi şaşırtıyor?

Sadri Şener hedef mi şaşırtıyor?

“Altyapıya inanmıyorum” “Sezon sonunda operasyon yapacağım” “Altyapıya neşter vuracağım”…

Bunlar Başkan Şener"in son günlerde altyapıyı bombaladığı sözler..

Yapma be başkan..

Bu söylemlerinle kendinle çelişiyorsun.

Bu taraftar, bu camia sizi seviyor ve güveniyor..

Ama zaman zaman öyle söylemlerde bulunuyorsunuz ki, sanki muhalif başkansınız.

Alt yapıyı bu derece gündem yapmak hedef şaşırtmaktan başka bir şey olmasa gerek.

Siz altyapıyı sorgulayana kadar golcü diye çok uzaklardan bizzat gidip aldığınız Teofilo"nun neden oynayamadığını sorgulayınız.

Siz, gönderdiğiniz Hüseyin ve Mustafa Keçeli"yi kadrosuna katan Bursaspor ile Trabzonspor arasındaki 10 puanlık farkı sorgulayın.

Siz, iki sezonda 32 transfer yapılmasına rağmen başarının neden gelmediğini sorgulayın.

Bütün bunları sorgularsanız inanıyorum ki, doğruyu da bulacaksınız.

Sayın Başkan…

Siz, altyapı sorumlusunun kim olduğunu biliyormusunuz?

Özkan Sümer mi?

Sadi Tekelioğlu mu?

Bu iki ismin de birbirleriyle konuşmadığından, aralarının soğuk olduğundan haberiniz var mı?

Altyapıyı yetki karmaşası içerisine sokarak kavga ortamı yaratanların şimdi sorgulamaya hakkı olmasa gerek.

Bakınız; Şenol Güneş, Hayrettin Hacisalihoğlu ve diğer yöneticiler, birbirleriyle ne güzel anlaşıp uyumlu bir şekilde çalışıyorlar.

Onların bu uyumu takıma da olumlu bir şekilde yansıyor.

Onlar sadece işini yapmak, daha güçlü ve başarılı Trabzonspor"u ortaya çıkarmak için gece gündüz çalışıyorlar. Ama siz; “Ben” merkezli konuşmalarınızla hem onların onarımlarını yıkıyorsunuz, hem de sizi sevip güvenenleri üzüyorsunuz.

Lütfen sayın başkan..

Lütfen; “Ben” merkezli söylemlerinizden vazgeçip kulüple ilgili sorunları kamuoyuna şikayet edeceğinize yönetim kurulu içinde çözüme kavuşturup öyle konuşunuz.

Sizi sevenlerin, size güvenenlerin beklentisi budur..

Yönetime Teşekkür

Bu arada yönetimin Elaziğ depremi için yardım başlatmasını da örnek bir davranış olarak değerlendirip teşekkür ediyorum. Trabzonspor"un kurumsal gücünün göstergesidir. Öncülük etmiştir. Belki bundan sonra diğer kulüplerde bu kampanyaya katılırlar. Böylece Trabzonspor sevgisi bütün bölgelerde daha güçlü bir şekilde fışkırır.

Ancak, Elazığ da, Diyarbakır"da bu sevgi tohumları ekilirken Bursaspor"u da karşına alıp düşman yaratma mantığı doğru olmasa gerek.

Mehmet Atalay"ın istifası

Mehmet Atalay Trabzon sporu için çok önemli bir isimdi. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü döneminde Trabzon ve ilçelerine çok önemli tesisler kazandırdı. 2011 Olimpiyatlarının Trabzon"a alınmasının baş mimarı.

Olimpiyatları çok daha fazla hak eden birçok şehir varken o memleketi Trabzon"u aday gösterdi.

Bundan dolayı belki de birçok kentin ve birçok milletvekilinin düşmanlığını kazanmıştır.

Atalay"ın, 2011 Olimpiyatlar baş koordinatörü olarak da görevlendirilmişken sesiz sedasız istifa etmesi Trabzon için çok büyük bir kayıptır.

Asıl üzüldüğüm bu istifanın normalmiş gibi algılanması..Bir tek TÜFAD Başkanı Nurettin Balaban"ın Atalay"a sahip çıkıp geri dönmesi için açıklamasını okudum.

Başka kimseden ses çıkmadı.

Oysa Mehmet Atalay Trabzon sporu için çok önemli bir değerdir.

Tıpki Bakan Faruk Özak gibi..

Bu şehir neden kendi değerlerine sahip çıkamıyor?

Sonuç;

Şenol Güneş dönemindeki Trabzonspor en kötü futbolunu Gençlerbirliği maçında oynadı.

Orta saha ve defans adeta çöktü.

Kaleci Onur"un kalesini iyi koruması, Serkan Balcı"nın müthiş mücadelesi, biraz da Umut"un gollerdeki etkinliği Trabzonspor"a üç puan kazandırdı.

Bu maç ayrıca Trabzonspor"un en az pozisyon bulduğu ve kalesinde en çok pozisyon verdiği bir maç olarak da dikkat çekiciydi.

Bu görüntüdeki Trabzonspor"un Antep de gerçekten işi zor olur. Gaziantep deplasmanı Trabzonspor için her zaman zor olmuştur. Bordo Mavililer Antep"de son galibiyetini 4 yıl önce 19 Şubat 2006 tarihinde 2-0 ile elde etmiş.

Trabzonspor"un üç büyükler dışında deplasmanda hangi takımı “Zor yener” diye sorarsanız ilk vereceğim takım ismi Antep olur. (Tahmin:%55:0 %45:2)

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)