Fatih Tekke patladı! - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Trabzonspor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 20 January 2010, 20:20   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Fatih Tekke patladı!

Fatih Tekke patladı!

[b]Trabzonspor'a transferi yılan hikayesine dönen Fatih Tekke, sonunda suskunluğunu bozdu.

20 Ocak 2010, Çarşamba
TRABZONSPOR'A TEKRAR GELMEYİ İSTİYORUM
Fatih Tekke, Trabzonspor'a tekrar gelmeyi istediğini vurgulayarak, "Para mevzuu konuşulmuş diyorlar. Siz hiç duydunuz mu Fatih Tekke şu kadar para istiyor diye. 6 ay önceki mukavelemi Ünal karaman, oda ve takım arkadaşım Ünal Karaman, benim önüme getirdi. Mukavele değil de konuşmayı. Onu da ben yazdım zaten. 1.5 milyon Euro teklifi vardı onların, ben onu 1.5'a indirdim. Bunu benim önüme sürüyor. O şartları da kabul ediyorum. O şartları kabul etsem Zenit'e gidip beni alacak mısınız? Tekrar söylüyorum; O şartları da kabul ediyorum. Maddiyat benim için çok önemli değil. Çok büyük bir maddi ve manevi kayıp olmasına rağmen, söylüyorum buradan, o şartları da kabul ediyorum. Kibirlenmek istemem. Ama UEFA ve Süper Kupa şampiyonu Zenit'in oyuncusuyum. Oynadığı son 15 maçta 11 gol atan bir oyuncuyum. Yaptıklarımı ve yapacaklarımı takdirinize bırakıyorum. Ne yapabilirim başka? Vallahi billahi, 1 gün tek başıma kalsam yine ben buradayım. Ama insanları lütfen yanıltmayalım. Neden birlik beraberlik olmuyor bizde. Başkalarında oluyor da bizde neden olmuyor" diye konuştu.

Fatih Tekke, herkesin Trabzonspor'un değerlerine saygı göstermesi gerektiğini de vurgulayarak, "Bunu yükseltmenin çabası içinde olmamız lazım. Hayatım boyunca birçok yanlış yaptım tabii ki. Ama bir gün bilerek Trabzonspor'a yanlış yaparsam lütfen benim cezamı verin. Bu olmayacak. Ben gerçek ve harbi Trabzonsporluyum. Bu gece gidiyorum. Kampa katılacağım. Transfer sezonu bitene kadar tekrar bekleyeceğim. Hocamla, kulübümle konuşacağım. İnşallah her şey hayırlı olur. Kimin niyeti neyse Allah inşallah onlara onu nasip eder. Trabzonspor taraftarına söylemek istediğim şey şu; beni nasıl biliyor, seviyor ve inanıyorlarsa, sevmeye devam etsinler. Onları asla yanıltmadım ve yanıltmayacağım" diye konuştu.

Fatih, "Sizi neden almak istemiyorlar?" şeklindeki bir soruyu yanıtlarken de şu ifadeleri kullandı: "Bu sorunun cevabını burada herkes biliyor. Bu tarz soruları yanıtlarsam konuşulacak çok şey var. 10 gün daha var transferin bitmesine. Kendilerine de söyledim ilk konuştuğumuzda. Şenol hocaya da söyledim, Ünal'a söyledim; Sizin için gelmem, taraftar istediği için geleceğim. Burada terimi akıttığımda her zamanki gibi akıtacağım. Belki daha fazla akıtacağım. Sanki zorla ben kendimi transfer ettirmek istiyorum diye bir şey dolanıyor ortalıkta. Benim de bir ismim var. Yapabileceklerimi biliyorum. Zenit takımından geleceğim. Artıyı eksiyi hesaplasam bunları konuşmam. Bu süreç ne kadar uzarsa bundan Trabzonspor zararlı çıkıyor. Trabzonspor zarar görmesin. Fatih Kekke kim Trabzonspor'un yanında. Eğer bu transfer olumluysa bir saatte biter. Olumsuzsa çıkar başka sefere deriz. Evirip çevirmeye ne gerek var. Aksi bir şey olmazsa farklı şeyler söylenmezse konuşmayacağım. Kızgın değilim. Ama benim üzen bazı şeyler vardı. Sanki maddiyatçı bir yönüm varmış gibi insanlara gösterilmek istiyorlar. Bunu kim söylüyorsa Allah'tan korksun" dedi.

ZENİT'LE ANLAŞMA FALAN YOK
Fatih, son olarak dün yönetimle bir görüşmesi olduğunu ifade ederek, "Dünkü konuşmada 6 ay önceki anlaşma gündeme geldi. Ünal bey, '6 ay önce anlaştık' diyor. Bu transferde sorun şu; Zenit'le anlaşma falan yok. Böyle mi olması gerekiyordu. Abilerimize bunu da söyledim. İnsanları motive edecek, heyecanlandıracak şekilde bu transfer olabilirdi. Benim açımdan olmaması için sebep yoktu. Söyleyemediğim, zarar vereceğini düşündüğüm bazı şeyler var. Bunlar tehlikeli şeyler ama. Farklı şeyler olursa onları da konuşmam gerekebilir" dedi.

Zenit'in yeni teknik direktörünün son açıklamasında kendisini kadroda görmek istediğini söylediğini ifade eden Fatih Tekke, "Kulübüm de istediği transferleri yapamamış. Orada da rahatsızlıklarım var. Yaklaşımları arasında fark var. Oturup konuşacağız ama karar vermiş değilim. Zenit transferimde 10 milyon euro harcadı. 3.5 yıl içinde 20 milyon euro oldu maliyetim onlara. Böyle bir oyuncuyu bedavaya bırakabilecek kadar amatörce davranır mı adamlar. Ya sonuna kadar beni kullanmak isteyecek, ya da belli bir miktar karşılığında satacak" diye konuştu.

Fatih son olarak, geçen yıl takım şampiyonluğa oynarken yönetimden bir kişi ile görüştüğünü ifade ederek, "Transferimin konuşulması oynayan oyunculara katkıdan çok zarar veriyor. Gökhan Ünal'ı kaybettik. Umut var, yeni gelen oyuncu var. Taraftar da bu konuda oyunculara yardımcı olsun. Oyuncular da rahatsız ve istediği performansı ortaya koyamıyor. Ben her zaman gelmek isterim. Şampiyonluğa oynadığımız geçen yıl, 'aynı tarz iki oyuncu var, ya Fatih Tekke'yi ya onun tarzında başkasını alın' dedim. Hayatımda ilk kez yaptım bunu. Ama 'ihtiyaç yok' denildi" ifadesini kullandı.

Yönetimden Ünal Karaman'a kadar herkesi suçlayan Fatih, "İsteyen kulüp, oyuncunun kulübüyle anlaşıp, sonra oyuncuyla anlaşıp 1 saatte bitirebilir transfer sürecini. 1 ay içinde 23 transfer yapan, 19 saat yolculuk yaparak Kolombiya'dan 2 gün içinde oyuncu alabilecek güçteki yönetim kurulumuz da bunu muhakkak biliyor. Konuşan, bu transfer için çaba sarfeden, etmeyen yönetim kurulumuza sesleniyorum; içlerinde benim kadar Trabzonsporlu var mı? Ünal Karaman da dahil" dedi.

Hüseyin Avni Aker Stadyumu'ndaki Trabzonsporlu Profesyonel Futbolcular Derneği'nde bir basın toplantısı düzenleyen Fatih Tekke, son bir haftada gelişen olayların konuşmasını gerektirecek boyutlara ulaştığını söyledi. Fatih Tekke, "En fazla rahatsız olduğum konulardan biri, benimle ilgili çıkan haberlerin hemen hemen tamamının kasıtlı ve yanlış haberler olması. Konuşmamamın sebebini gayet iyi biliyorsunuz. Camiaya zarar gelmemesine dikkat ediyorum" diye konuştu.

Rusya Kupası, Rusya şampiyonluğu, UEFA Kupası ve Süper Kupa kazanmış Zenit kulübünün Ağustos'ta mukavelesi bitecek oyuncusu olduğunu ifade eden Fatih Tekke, "Son dönemde 1.5 senedir mutlu mutsuz günler geçirdiğimiz eski takımımla ismim çok fazla anıldı. Son bir haftadır özellikle çok talihsiz şeyler yaşadık bu transferle ilgili. Trabzonspor ve Fatih Tekke arasındaki transfer sürecini anlatayım; 1.5 yıldır bu transfer söz konusu. Zenit kulübünden ayrılmak istediğim her dönem 'Türkiye'de Trabzonspor'da oynamak isterim' dedim. Burası benim camiam. Trabzonlu ve Trabzonsporlu'yum. Bugüne kadar ne hissediyorsam her zaman öyle konuştum. 6 ay öncesinde Ağustos ayında Trabzonspor'la görüşmemiz oldu. Transferin bitmesine 2 gün kala yapılan bir görüşmeydi. Zenit bu transferin olmasını engelledi. Ocak'ta tekrar gündeme geldi böyle bir şey. Zenit kulübüyle bonservis pazarlığı yapılması için 2 - 3 kez kulübümle restleşmem söz konusu oldu. Bu restleşme sonucunda Trabzonspor için kulüpteki durumumu problemli, diyaloğu iyi olmayan konuma getirdim. Askerliği gündeme getirmedim. Bunun hakkında bir kez konuştum ve 'Benim problemim' dedim. Soruyorum size; transferinin gerçekleşmesi için bir oyuncu başka ne yapmalıdır" dedi.

İSTENİRSE 1 SAATTE BİTER
Fatih Tekke, transfer yapmanın bazı hukuki şartları olduğunu da dile getirerek, "İsteyen kulüp, oyuncunun kulübüyle anlaşıp, sonra oyuncuyla anlaşıp 1 saatte bitirebilir transfer sürecini. 1 ay içinde 23 transfer yapan, 19 saat yolculuk yaparak Kolombiya'dan 2 gün içinde oyuncu alabilecek güçteki yönetim kurulumuz da bunu muhakkak biliyor. Burada eğer Fatih Tekke konuşuluyorsa, birinci sebep Trabzonspor'dur. Trabzonspor'un sahipleri bizler değiliz. Ne futbolcu ne yöneticiler. Gerçek Trabzonspor taraftarıdır" diye konuştu.

Transfer sezonunun bitmesine 10 gün kaldığını da hatırlatan Fatih Tekke, "Bu sürede birçok şey gerçekleşebilir de. Benim bundan 3 sene önceki düşüncem nasılsa, şimdi de geri dönmek konusunda aynı şeyleri hissediyorum. Bu süreçte hiç hak etmediğim olumsuz şeyler söylendi. Yine gelmek istiyorum. Her zaman söyleyeceğim. Trabzonspor beni ben yapan şey. İhtiyacı olduğu zaman benim gelmeme gibi bir lüksüm olamaz. Bugün futbolcu, yarın malzemeci, antrenör ve yönetici olarak her zaman gelirim. Birileri gelmemi engelleyebilir ama hiç kimse benim Trabzonsporluluğumu eleştiremez" dedi.

TRABZONSPOR 1 SAATTE 10 FATİH ALABİLİR
Fatih, "Yaklaşık 3 - 4 gün önce altyazılarda 'Fatih Tekke ile her konuda anlaşıldı, Zenit'le anlaşıldı, özel problem olmazsa bu transfer biter' yazıyordu. Emin olun o an ben hiçbir şey bilmiyordum. Bana sorulan 'Trabzonspor'a gelmek istiyor musun?' sorusuna her zaman 'evet' dedim. 50 defa söyledik. 'Kağıda yazayım isterseniz' dedim. 'Trabzonspor'a gelmek istiyorum, 9 numaralı formamı istiyorum' dedim.Trabzonspor büyük kulüp. Fatih Tekke çok büyük değil. Trabzonspor 1 saatte 10 tane Fatih Tekke alabilir. Herkes bunu biliyor. 'Zenit'le anlaşıldı' denildi. Dün Zenit'ten açıklama geldi. Görüşmelerin devam edip, kesinlikle anlaşma sağlanmadığını açıkladılar. Diğer söylemin yanlış olduğunun göstergesidir bu. Bunlar çok fazla sorgulanmıyor" ifadesini kullandı.

Hiç gazeteci arkadaşı olmadığını da vurgulayan Fatih Tekke, "Beni sevmeyebilirsiniz. Allah için diyorum. Trabzonspor için buradayız. Şunu söylüyorum; Trabzonspor takımına sahada, camiada yapacağı herhangi bir katkı varsa Fatih Tekke alınmalıdır. Bunu söylüyorum sürekli. Değilse alınmamalıdır. Burada en önemli şey Trabzonspor'dur" dedi.

ÜNAL KARAMAN DA DAHİL, YÖNETİMDE BENİM KADAR TRABZONSPORLU VAR MI?
Telefonlarının kapalı olduğunun söylenmesinin kendisini rahatsız ettiğini de ifade eden Fatih Tekke, "Sizin ulaşamadığınız bir tane adam yoktur herhalde. Son 3 ayda benimle konuşan var mı? Yok. Söylediğim süreçte bonservisi için çaba sarf eden, her türlü fedakarlığı yapmak için hazır olan ve bunu yapan Fatih Tekke var. Bu kadar olgunlaşmış bir transferin olabilirliği telefonuna ulaşamadık diye ortadan kalkıyor. Bu ne kadar doğru. Ne kadar vicdana sığıyor. Özellikle taraftarlara ve size soracağım; Şenol hocamı bir tarafa bırakıyorum. Efsane abim, Trabzonspor'a çok katkısı olmuştur. Konuşan, bu transfer için çaba sarfeden, etmeyen yönetim kurulumuza sesleniyorum; içlerinde benim kadar Trabzonsporlu var mı? Ünal karaman da dahil. Bundan sonra birçok şey konuşulacak. Belki siz yarısını yayınlamayacaksınız. Benim kahramanım gerçeklerdir. Yaşananlar ve doğrulardır. Tek başıma kalsam şurada umurumda olmadığını biliyorsunuz. Allah da bana bir gün yalan konuşmayı nasip etmesin" diye konuştu.

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler