"EVLADIMIZI KAYBETTİK" - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.SPOR.::. > Süper Lig > Trabzonspor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 03 September 2010, 12:12   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart "EVLADIMIZI KAYBETTİK"

"EVLADIMIZI KAYBETTİK"

Camia'dan Tekke'ye destek
Trabzonspor'da gol krallığı yaşayan, ardından gittiği Rusya'nın Zenit takımında da UEFA Kupası'nı kaldırma başarısı gösteren Fatih Tekke'nin Rubin Kazan'dan Beşiktaş'a transferi Trabzon'da da büyük yankı buldu.

Bordo - mavili taraftarlar Fatih Tekke'nin Beşiktaş'a gitmesi nedeniyle yönetime tepki gösterirken, camianın önde gelen bazı isimleri ise Fatih Tekke'nin Trabzonspor'a gelmesinin yanlış olacağını savunuyor. Bir dönem Trabzonspor'dan Beşiktaş'a transfer olan efsane futbolculardan Necmi Perekli ise Beşiktaş'ın alabileceği en iyi oyuncuyu transfer ettiğini söyledi.Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ise, Fatih Tekke'nin Beşiktaş'a transferiyle ilgili olarak yorum yapmak istemediğini belirterek, "Ben ne desem yanlış anlaşılıyor" dedi.

Bilindiği gibi Trabzonspor, geçtiğimiz sezonun devre arasında Fatih Tekke'yi transfer etmek için çok çaba harcamış ancak o dönem forma giydiği Zenit'in 2 Milyon Euro bonservis bedelinde ısrar etmesi sonucu transfer gerçekleşmemişti. Fatih Tekke ardından gittiği Rubin Kazan kulübünde ise sakatlığı nedeniyle bir türlü beklenen verimi gösteremedi.

ÖZYAZICI: "FATİH, SAÇINDAN TIRNAĞINA KADAR FUTBOLCUDUR"
Trabzonspor'un başında 4 şampiyonluk yaşayan, şu anda da teknik direktör Şenol Güneş'in danışmanlığını yapan efsane teknik adam Ahmet Suat Özyazıcı, "Fatih Tekke saçından tırnağına kadar futbolcudur. Fatih, Trabzonspor'dan neden ayrıldı, aradan yıllar geçtikten sonra neden geri alınmadı bunları tartışmak lazım. Aradan yıllar geçtikten sonra Trabzonspor'a geri dönüşü iyi olmazdı. Beşiktaş'a gelmesi onun için hayırlı oldu diye düşünüyorum. Fatih'in artık yaşı ilerledi, olgunlaştı. Burada geçmişte yaşanan sorunlar olmazdı diye düşünüyorum ama sonuçta kararı verecek olan kişi ben değilim. Fatih, Beşiktaş'ta başarılı olur" şeklinde konuştu.

PEREKLİ: "BEŞİKTAŞ BÜYÜKLÜĞÜNE YAKIŞIR BİR TRANSFER YAPTI"
Bordo - mavili forma altında gol krallığı yaşayan ancak transfer olduğu Beşiktaş da istediği performansı sergileyemeyen Necmi Perekli, Fatih Tekke'nin Beşiktaş'a transferinin çok iyi bir yönetim başarısı olduğunu söyledi. Perekli, Beşiktaş'ın Fatih Tekke'yi alarak büyüklüğüne yakışır bir transfer yaptığını belirterek, "Beşiktaş, kendi oyun sistemine uygun olarak dünyada alabileceği en iyi oyunculardan birisini transfer etti. Fatih Tekke, Beşiktaş ta yeniden doğar. Ama önce Fatih'in Beşiktaş'ı, Beşiktaş'ın da Fatih'i iyi anlaması gerekiyor. Beşiktaş zamanında bana fazla şans tanımamıştı ama Fatih'e bu zamanı tanımalı.

Trabzon insanı geç ama tam ürün verir. Fatih Tekke, Beşiktaş'ın bu kadrosuyla İstanbul'u yeniden fetheder. Beşiktaş'a çok önemli katkılar yapacağına inanıyorum. Ama Kara Kartal'ın Fatih'le avını iyi avlayabilmesi için kanatların iyi çalışması gerekiyor. Fatih de geçmişi tamamen unutup bembeyaz bir sayfa açmalı. Sadece futbola odaklanırsa bu sezonun en iyi transferi olur" dedi.

"EVLADIMIZI KAYBETTİK"
Bordo - mavili taraftarlardan Nazım Daldıran ise Fatih Tekke'nin Beşiktaş'a transfer olmasından dolayı büyük üzüntü yaşadığını belirterek, "Fatih Tekke kendi evladımız ve çok iyi bir golcü. Onun son dönemlerini Trabzonspor'da bitirmesi gerekiyordu. Golcü anlamında büyük bir zafiyetimiz var. Bence Fatih'in gitmesi bizim için olumsuz oldu. Beşiktaş'ta çok büyük işler başaracağına inanıyorum" dedi. Bir başka taraftar Hüseyin Perçin de, Fatih Tekke'nin çok büyük bir futbolcu olduğunu vurgulayarak, "Beşiktaş'aa çok büyük katkıları olacağına inanıyorum. Trabzonspor'a yazıklar olsun. Evladımızı kaybettiğimiz için çok üzgünüz"

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler