KÜÇÜK MELEĞİMM - Papatyam Forum

Papatyam Forum

Go Back   Papatyam Forum > ..::.ATIŞ SERBEST.::. > Yakılacak Mektuplarınız

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 16 August 2006, 18:38   Mesaj No:1

gozdem

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:gozdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 809
Üyelik T.: 29 March 2006
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart KÜÇÜK MELEĞİMM

KÜÇÜK MELEĞİMM

Benim duyduğum, hissettiğim, yağmurun ruhunu ölümsüz bir ışığa dönüştürebilmekti... Bunu becerebildim mi bilemiyorum; fakat o küçücük kalbinde senden daha küçük bir meleğin titrediğini duyabiliyorsan, elbette işte o zaman yıldızlardan daha parlak görebileceğim bir rüya olmalısın!.. Bende aşkı koruyamamak duygusu değil de, âşık olmak korkusu var belki de!..

Ben içimi senin gurbetinle yıkarken, aklımı karşı caddeye ve yağmurun ısrarına bırakıyorum. Sevgili küçük meleğim bana gelirken yanında cennetini de getirmiştin ya; bense cehennem gibi üşüyor, sürekli kendi etrafımda dönüyordum!.. Kalbimin yanması sırtıma geçmişti, kalbim küçük dilini yutmuştu, kelimelerden ağaç yapmaya çalışıyordum, gözlerine dalıp gitmekten başka dalgınlığım kalmamıştı!.. Zaten gözlerinin bana öğrettiklerini bir bilseydin ‘bu adamın her yanından sonbahar damlıyor, günahları bile bal kokuyor’ derdin!..

Elbette kalbimi şımartmış, ruhumu sürüklemiş, sevinç meleklerinin heves yüzdüren yapraklarını içime çoktan bırakmıştın. Ben yanımda kendimi de getirdiğim için, ben oraya, yani portakal bahçelerine seni de yanımda götürdüğüm için, belki de kıskanılacak inceliğini yanımdan hiç ayırmadığım için, çok üşüyordum!.. Ellerinin mırıldanışı öyle çok ısıtıyordu ki içimi, seni ormana doğru koşan bir elmanın aydınlığını anlıyordum!..

Ben kalkıp sendeki hayali bulmak için, bir tek aşka cesur davrandım!.. Senin ellerinden sonsuz ve uzun bir ıslık akıyordu!.. Aşkın yerini dolduramayacak bir tek hakikat kalmıştı hayatımızda, senin sahici ateşin ruhunu sevindiriyordu dünyanın!.. Martıların özgürlüğüne dadanıp, içimizdeki derin sızının ve yazların olgunlaşmasını beklemekten başka suçsuzluğumuz kalmamıştı!..

Ben de öyle yaptım işte, aşk biraz cesaret ve çalışkan bir yağmur istiyordu. Ben onu korkuyla beslemek istemiyordum, ellerini tutmalıydım, bütün sarhoş kelimelerimi, bir kaşık suda boğulmasınlar diye, arkadaşlığın bahçesine çıkardım ve onlara kardeşlerimin eskimeyen kanatlarını taktım!..

İçimde kabuk bağlayan bir şarkının yakıcı bir kederi vardı, nasıl desem, bu yara uzak bir şehirden kalmıştı bana, aşk hastalığına yakalanmıştım; aşkı elinden bırakamayanların kâlp burkulmasıydı bu!.. Tanrısal bir sıçrama, edebi bir bela, yazgımı süsleyen bir meleğin kokusu, sanki sonsuz bir yalnızlığa, mutsuz bir dervişin nefesine mi bırakmıştım şaşkınlığımı?..

Hayatın boşluğuna sarılmıştım, mektupların ağırlığı zarflara sığmazdı, pulumuzu alırlardı üzerimizden, bir balık gibi çıplak kalırdık!.. Farkında mısın sevgili küçük meleğim, ben kendi çölünde yıldızını arayan, masum bir çiçeğin yüzünden havalanan ve içinde aşk olan bir kelebeğin ürpertisi değil de neydim?..

Postacının yere düşürdüğü mektubunu bir bulut sandım ve onu iştahla koklayıp alnıma kadar taşıdım, işte görüyorsun ya; sen içimde durmadan hışırdayan bir halesin, güllerin aklını başından aldın!..

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler