Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Sabah Neşesi...
Konu Başlıkları: Sabah Neşesi...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 March 2008, 11:25   Mesaj No:58

divaneasik

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:divaneasik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1031
Üyelik T.: 28 November 2006
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Sabah Neşesi...

Gerçek bir mektup - fikra gibi>>
Trabzonlu Temel Aga'nin sevgili torunu Eda'ya verilen odev ile >basi>derttedir...Eskisehir'e goç eden arkadasi Niyazi'ye basina >gelenleriyazar: ' Niyazicugum. Hani benim kucuk torun var ya. Geçen aksam, >geturdi Ödevini onume koydi. Bi yandan da aglay. Zaten dertlerini hep baga >acar. Dedi ki; -'Habunlari anliyamadum. O yuzden da yapamadum. Yarin >ogretmen beni dovecek.' Dedum ki; 'Aglama usagum, bunun icun ogretmen adam >dovmez. Simdi oni cozeruk.' Ne mumkun Niyazi kardasum:>Bi tirenlan, bi otobos ayni istasyondan kalkmislar. Tiren otobostan ucte >bir daha hizli gidiy. Otobos iki yerde onbeser dakka istirahat vermis. >Tiren da bi yerde durmis, 20dakka su almis. Otobos saatte 60 kilometro >gidiymis. Tiren 5 saat sonra gidecegi yere varmis. Otobos ise ne vakit >sonra oraya varacakmis.>Ograstum yapamadum. Usak aglay. Derken bubasi geldi. O da cozemedi. Diyrum >oga ki, damat, senun tanidugun tahsilli bi otobos sofori var ise oga >soralim, belki o bilebilur. Yahutta sabah olsun ben usagi soforler >cemiyetine gotureyum. Onlar arasinda belki tirenle yaris etmis bi sofor >vardur da bize nasihat verur.' Ha, biz bi yandan da usaga tireni tarif >ediyruk. Tiren gormemis ki... Ne anasi gormis, ne bubasi. Ben da bi tek >askerlukte Erzurum'dan Sivas'a gittiydum. Neysa kardasum, o gece çok >kizdum.Diyeceksun ki niye? Usak daha incir agacindan duti ayiramay; mezgiti >gosteriyrum, hamsi diy; efendum, yumurtanun fabrikada yapilduguni sanay. >Biz gelduk araba yaristiriyruk. Yani efendi, otobos saatinda varsa ne olur, >geç varsa ne olur? Gurbetten yolci mi bekliysun? Eger varacagi saat >onemliysa, edersun yazihaneye bi telefon, derler saga otobosun inecegi >zamani.. Bu kadarluk mesele içun sabiyi subyani niye telef >edersun?Usacuklarda sarki yok, turki yok, oyun yok; dayamis matamatigi. >Ayuptur.