Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Sana Yazdim Bu Sefer ?
Konu Başlıkları: Sana Yazdim Bu Sefer ?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 April 2006, 17:19   Mesaj No:2

Mekansiz

Guest
Durumu:
Papatyam No :
Arkadaşları:
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:
Takdir Et:
Standart Sana Yazdim Bu Sefer ?

Sen iyi bir insansın ama bilmediğin çok şey var...

Garip bir rastlantımıydı bilmiyorum, belkide çok kişinin başına
geliyordur.. Kimi sevsem onun hep uzakta hep bir sevdiği vardı; Ya ilk aşkı, ya onu terk edip giden biri, ya ayrıldığı kocası.. Benim sevgim, benim aşkım bana bir türlü geri dönmez de, o uzaktakine, o ulaşılmayan, o terkedip gidilen sevgiyi körükler, güçlendirirdi hep.. Kimi derinden sevsem, o bir başkasını derinden hatırlardı.. Oysa ne tuhaftı ki, o derinden özlenen, o terk edip giden, o derinden hatırlanan bu hayat gibi haksız, bu kader gibi acımasız
biriydi.. Ama bunlar önemli değildi.. O güçlüydü.. Kötülük kadar
güçlüydü.. Haklı, haksız olması hiç önemli değildi.. O yenip gitmişti.. Teslim alıp gitmişti.. Öylesine çok sevdim ki onları, başkalarına duydukları sevgiyi anlatmalarını sessizce, içim acıyla kanayarak dinledim.. Beni yitirmekten neredeyse hiç korkmadılar, çünkü bu hayata göre fazla iyiydim, bu yüzden ilk defa vazgeçilebilirdi benden.. Elimden kötülük yapmak gelmiyordu; sevince
köpekleşiyordum, unutuyordum bütün kuralları, bütün kaderleri.. Öyleyse terk edilmeyi baştan hakketiğim neredeyse açıkca söyleniyordu bana.. Öyle gizlice, saklanarak, utanılarak bile değil..

Korkusuzca anlatırlardı bana o uzaktaki sevgililerini, ilk aşklarını , ayrıldıkları eşlerini..

Hak vererek,saçlarını usulca okşayarak, teselli etmeye çalışarak
dinledim onları.. Beni yok saymalarını acıyla katlanarak dinledim..

Ama sevgimi acısı ağır geldiği zamanlarda dayanamaz, bir an önce
görmek, varlıklarını hissetmek isterdim tutkuyla.. Hiç beklemediğim bir anda değişir, tanınmaz hale gelirlerdi.. Böyle anlarda bilmediğim , anlamadığım bir özgürlükten bahsederlerdi;"Birbirimizi öyle çok aramayalım.. Öyle dip dibe yaşamayalım.. Açık yaşayalım.. Hayatımıza birileri girebilir, bunu anlayışla karşılayalım.. Birbirimizi sahiplenmeyelim.. Sahiplenmek sevgiyi öldürür.."

Susar dinlerdim.. Katlanırdım bu sözlere.. Çünkü köpek gibi seven
bendim.. Sevgide yenilmiş olan bendim..Seven herşeye katlanır.. Sevdiğini üzmemek için kendi kanatlarını kırar.. Sevdiği istediğini yaşasın diye gözlerine mil çeker.. Aşkı bitmesin diye, kendini köleleştirir.. Bu dünyada koşulsuz sevmek rezil bir şeydir !!!

Cezmi Ersöz...

ufak bir kesittir...tamamı çok uzun okumak isterseniz tamamlarım....