Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Hayalim..
Konu Başlıkları: Hayalim..
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 May 2006, 22:27   Mesaj No:2

beliz

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:beliz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 792
Üyelik T.: 24 March 2006
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Hayalim..

Bu gece, gözlerimin mehtabında, gönlümün mihrabında, inleyen sevda şarkılarıyla, sevdiğimle birlikteyim... O buraların yabancısı, O'nu ben dolaştıracağım...
.
Gel sevdiğim, yaklaş yanıma, dolaşalım kentin tüm cadde, sokaklarında... Kol, kola; gönül gönüle dolaşalım tüm İzmir'i...İstanbulun Altın boynuzu varsa, İzmir'in de Kordon'u var. Kordonboyu'na gidelim şimdi. Cahit Sıtkı'nın Abbası gibi, mehtaba haber salalım ikimiz. Bu gece de bizim için çıksın, bizi aydınlatsın . Yıldızlar göz kırpsın bizimle bakarken Ege'ye. Ay'a soralım sevdamızın yolunu....Saparsak ters yola, tekme vuralım kaldırımlara.. Gizlice girelim ilk önümüze gelen bara.
Nağmelerle aklımızı yollayalım; şiirlerle içmeden sarhoş olalım; feleğe kafa tuta, tuta...
Neden gizlice girdik ki biz? Neden korkarız ki bize bakanlardan? Gerçeğim olamayan, bir hayal değil misin sen?
Nasıl olsa göremezler gülümsemeni. Göremezler sunduğun sevgileri, göremezler yanan gönlünü... Dudaklarımın kandığı, bir damla su olduğunu, nasıl olsa göremezler hayal sevgili.
.
Aklmızı yok olup, iyice kafamız yerinde olunca, dolaşalım dalgaların eşliğinde kıyıda..Sen ve mehtap yakın sigaralarınızı. Sen içine çektiğin dumanı üflerken yüzüme, mehtap savursun Ege'ye...Sen yüzüme üfle ki, yüreğindeki ışınlar, bana çarpsın Hüzüngüneşi....
Nasıl olsa delirdik ya, birer de nara patlatalım istersen.
Önce ben. Yok, yok saygısızlık olmasın sana.. Sen misafirim, çağrılımsın. Önce sen patlat bir nara; gümbür, gümbür sesinle.
De ki:
.
""Heeey Ege dinle.
Bu yanımdaki benim sevdiğim.
Bakma benim görünmediğime, o kendisi bir gerçektir..
Dinle hey Ege!
O'nu seven, onu anlayan tek kişi benim bu alemde...
Heeeeeeeeeeeeyyyyt.
Tanrım, şükürler ola binlerce kere...
Var mı itirazı olan?
Var mı benim gibi O'nu seven, sayan, anlayan???""
.

Ne dersin? Şimdi de Teleferik'e gidelim mi sevgili? Güzel olur orası mehtaplı gecelerde... Keşfedilmeden önce, o çamlar sadece bana MEKANDI...