Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Beşiktaş’ı DÜREN!
Konu Başlıkları: Beşiktaş’ı DÜREN!
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 January 2013, 18:49   Mesaj No:1

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Beşiktaş’ı DÜREN!

Beşiktaş’ı DÜREN!

Beşiktaş’ı DÜREN!

18 Ocak 2013 Cuma 17:11
[email protected]

Bir insanın 'Nasıl konuştuğuna’ mı bakmak gerek yoksa ”Ne konuştuğuna mı “?

Beyin mi, dil mi ?

Adam ne güzel konuşuyor….

Peki güzel konuşuyor da, ne diyor?

Ben çok iyi konuşan hatipler biliyorum.

Mesela Almanya’yı felakete sürükleyen, tüm dünyaya büyük acılar yaşatan Adolf Hitler,

Ya da Nazilerin propaganda bakanı Joseph Goebbels

O kadar iyi hatiptiler ki,

O kadar iyi konuşuyorlardı ki ,Almanlar o dönem bunların “Ne konuştuğuyla” ilgileneceğine” Nasıl konuştuğuna” bakma yanılgısına düştü.

Hitap güzel , içerik felaket .

Ya da içerik, süslü söylemle saklanmış.

Bizde durum farklı mı?

Aziz Nesin’in dediği kadarı “Nasıl Konuştuğuna” bakıyor, geri kalan kısım da “Ne konuştuğuna”

Siz adamın ne dediğine değil de, nasıl dediğine bakarak TFF’ye yönetici yaparsanız böyle olur işte.

Prof. Dr. Mete Düren;

Beşiktaş’ı ekonomik ve sportif olarak bitiren baş aktörlerden biri,

Sadece güzel konuşuyor diye, TFF’de yönetici

Bu zatın şike ilgili açıklamalarını CNN Türk’te dinlerken irkildim.

Bakın ne diyor ?

"Yıldırım Demirören yönetimi şike davasını hakka ve adalete uygun bir biçimde çözmüştür. Benim vicdanım bu konuda rahat. Fenerbahçe'nin şike yapmadığını şampiyonluğu hak ederek kazandığını düşünüyorum"

Şenol Güneş'in Fenerbahçe ve TFF'ye yönelik tepkisi konusunda da, "Hatalı bir açıklama, hiç kimseye fayda getireceğini düşünmüyorum" dedi

Mete Düren TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve kendisine Beşiktaş'ı yönettikleri dönemden gelen eleştirilere ise katılmadığını ve Beşiktaş'ı başarılı bir şekilde yönettiklerini açıkladı.

Önce Beşiktaş’ın defterini ‘Düren ‘ sonra Trabzonspor’un defterini dürmeye çalışan Prof. Dr. Mete Düren bunları diyor.

Allah’ı var

Düren bu düşüncelerini Türk Dil Kurumu kuralları içersin de, gayet iyi bir ses tonu ve anlatım bozukluğu olmadan yaptı.

Adam ne güzel konuştuuuuuuuuuu(!)

Ama ben “Nasıl konuştuğuna bakmak yerine ,“Ne konuştuğuna” baktığım için isyan ettim…

Onun için siz siz olun, adamın nasıl konuştuğuna değil de, ne konuştuğuna iyi bakın

Bilgisi görgüsü eğitimi ,yeteneği, yaratıcılığı ne kadar ,anlattığı konu, vaatleri, ne anlam taşıyor, oraya bakın.

Mete Düren güzel konuştu ama , içerik olarak saçmaladı, suçladı.

Gerçekleri hepimizden iyi bildiği halde gizledi, süslü cümlelerle şikeyi sakladı.

Sn. Düren

BJK Avrupa kupalarına niye gidemedi sizce?

Sn. Düren.

Ya da F.Bahçe Şampiyonlar Ligi’ne neden alınmadı?

Bugün Ahlak sınavındayız. Adalet sınavındayız…

Edebiyat sınavında değiliz…

Düren’e, ben Edebiyat’tan 10 verdim

Ahlak ve Adalet dersi sınavlarının notunu da, Düren'in açıklamalarını okuduktan sonra siz değerli okurlarımız versin…

Adam Hipokrat yemini etti,Ahlak,ve adalet yemini etmediki

Tabii ki çok güzel çözdüler şikeyi (!)

Beşiktaş'ın defterini Demirörenle birlite, 'DÜREN', TFF'ninde defterini Dürer elbette

Ama Trabzon biraz midelerine oturacak gibi.

İnfantino bir konuştu, yine panik başladı.