Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Fıkra Diyarına Hoşgeldiniz, Sefalar Getirdiniz...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 May 2006, 09:14   Mesaj No:1

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:Papatyam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1546
Üyelik T.: 11 March 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Fıkra Diyarına Hoşgeldiniz, Sefalar Getirdiniz...

Fıkra Diyarına Hoşgeldiniz, Sefalar Getirdiniz...

[size=18px]Köklü Sülale[/size]

Temel palavra atıyordu : Bizim sülale Yusuf peygambere kadar dayanır.

Dursun itiraz etti : Amma da attun. Nerde ise sülalenin Nuh'un cemisine bindigunu söyleyeceksun!

Yok canım, bizim kendi takamuz varmış.

[size=18px]Tünel[/size]

Tren tünele girmişti. Aradan 30 saniye bile geçmemişti ki Dursun mırıldanmaya başladı : Uyy, tünelin bu kadar uzununi da hiç cörmemiştum...

Temel itiraz etti : Pilmeymisun, biz en son vagonda cideyruz, hacan ondan sana uzun celeyi..

[size=18px]Kulak[/size]

Temel. iki kulağın da yanık olarak doktora koşar : Ütü yapiyordum, telefon çaldı. Telefon diye ütüyü kulağıma götürünce yandı der. Doktor öbür kulağın nasıl yandi peki? diye sorar. Onu da cankurtaran çağırırken yaktım!

[size=18px]Terslik[/size]

Temeli, merak salmış, omuzuna dövme yaptırmaya karar vermiş.

"Temel" yazacaksın demiş, dövme ustasına... Dövme bitince hevesle eve gelmiş. Doğru aynanın karşısına geçmiş... Bakmasıyla ile haykırması bir olmuş... Hay Allah kahretsin. Ters yazmış adam yazıyı...

[size=18px]Şoförsüz Cideyi[/size]

Temel'le Cemal yıllar önce Almanya'nın Berlin şehrine gitmişlerdi. İki katlı bir otobüse binip yola koyuldular. Az sonra Temel yukarı kata çıktı. Ama çıkmasıyla inmesi bir oldu : Ula Cemal, dedi. Yukardaki otobüsün şoförü yok! Kendi kendine cideyi otobüs da!...

[size=18px]Kuyruk[/size]

Öğretmen 1. sınıfta okumayı yeni söken küçük Temel'e sordu : Fare kelimesinin harflerini söyle bakalim... F,a,r öğretmen dahası var... Sonunda ne var? Küçük Temel biraz düşündükten sonra cevap verdi : Kuyruk

[size=18px]Pijama[/size]

Temel ve Fadime arkadaşının evine gitmiş. Geç saatlere kadar oturmuşlar ve çok kötü bir yağmur başlamış.

Ev sahibi Temel'e :

- Bu gece bizde yatın yarın gidersiniz demiş. Temelin yatağını hazırlamışlar. Fakat Temel gözden kaybolmuş. Sonra kapı çalmış Temel'i sırılsıklam gören ev sahibi nereye gittin demiş.

Temel sakin bir şekilde :

- Eve ciddum pijamami aldım ve celdum demiş. :lol: :lol:

[size=18px]Kaynana[/size]

Temel bi gün kahveye girmiş. Üstü başı yırtıkmış. N'oldu diye sormuşlar.

Temel :

- Kaynanamı gömdük.

Kahvedekiler :

- İyi de bu halin ne?

- Biraz direndi de. :lol: :lol: :lol: :lol:

[size=18px]Mahkeme[/size]

Mahkemede hakim Temel´e soruyor :

- Kiminle evlisin?

Temel yanıtlıyor

- Bizum karıyla hakim bey

Hakim sinirleniyor

- E, herhalde, sen hiç erkekle evlenen duydun mu?

- Duydum tabi, nasıl duymadum?

- Kim?!?!?!

- Bizum karı... :lol: :lol: :lol:

[size=18px]Adsuz[/size]

Temel gurbetteyken bir çocuğu olur. Kendisine müjde verilir ama çocuğa ad bulamadıkları da söylenir. Temel gönderdiği mektupta kararını bildirir :

"Madem ad bulamayisunuz, penum adimu verun. Pundan sonra adsuz yaşamaya çalişirum."

[size=18px]Asker Ocağı[/size]

Temel, acemi er eğitiminde devamlı sağa dön, sola dön, geriye dön derken o kadar alışmış ve sevmiş ki, ilk hafta sonu şehre indiğinde :

- Pöyle tümtüz yürüyeysun çok sıkıcı olayı.

[size=18px]Temel ile Cemal[/size]

Temel, Cemal ´e yolda rastlar :

- Pu halin ne, pi teri pi kemic kalmışsın.

- Peyun ameliyatu oldum, yirmi cilo verdim.

- Uyy, sente o kadar peyun var miydu?

[size=18px]Otel[/size]

Temel otelde kalıyormuş. Bara inip birşeyler içmek istiyormuş ama içkiyi ısmarlarken laz olduğunun anlaşılmasından çekiniyormuş. Geçmiş aynanın
karşısına başlamış prova yapmaya :

- Bana bir fisku... Yok böyle anlarlar..

- Bana bir rakı... Yok böyle de anlarlar..

- Bana bir bira... Hah, tamam. Böyle anlamazlar demiş ve bara inmiş.

Barmene seslenmiş :

- Barmen, bana bir bira.

Barmen Temeli biraz süzdükten sonra sormuş:

- Sen laz mısın?

Temel büyük bir şaşkınlıkla :

- Uyyy nasıl anladun, daa?

Barmen :

- Burası resepsiyon. Bar karşıda.

[size=18px]Papağan[/size]

Temel dolaşırken evlerden birinin penceresinde bir papağan görmüş. Pencereye yanaşmış ve mırıldanmış : Allah Allah, ne ilginç kuş! Temel'in kendisine hayretle baktığını gören papağan da "ne bakıyorsun, hemşerim?" diye seslenmiş.

Temel o şaşkınlıkla karşılık vermiş :

- Afedersun, hemşerum. Ben seni kuş sandiydum.

[size=18px]Maymunlar[/size]

Ali annesine heyecanla sordu,

Anne, bizim maymunlar soyundan geldiğimiz doğru mu?

- Babana sor, o ailesini benden daha iyi bilir...

[size=18px]Deli[/size]

Delinin biri hastanenin bahçesinde el arabasını ters çevirmiş ve sürmeye uğraşıyormuş.

Bunu gören doktor :

- "Öyle sürülmez, düzeltsene arabayı"

Deli hemen cevap verir ;

- "Geçen gün senin dediğin gibi sürdüm akşama kadar kum taşıttırdılar, enayi miyim ben.

[size=18px]Araba[/size]

Arabasını park edip lokantaya giren adam, çıktığında arabasını akordeona dönmüş bir halde bulur. Cam sileceğinin altında bir kağıt vardır. Kağıdı açtığında, şu satırlarla karşılaşır :

- Ön vitesle geri vitesi karıştırıp arabanıza sert bir şekilde çarptım. Arabanızda gördüğünüz gibi çok büyük bir hasar var. Olayı gören kimseler de şu an, ben bu satırları yazarken çevremde toplanmış bulunuyorlar ve bu kağıda adımı ve adresimi yazdığımı sanıyorlar. Ne halin varsa gör, o kadar enayi değilim.