Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - YARIŞMA - 3 (Haftanın Fıkrasını Seçiyoruz)
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 April 2006, 16:22   Mesaj No:20

Papatyam

Papatyam Site Yöneticisi
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:Papatyam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1546
Üyelik T.: 11 March 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart YARIŞMA - 3 (Haftanın Fıkrasını Seçiyoruz)

[size=18px]Adamın biri artık karısının eskisi kadar iyi duymadığından korkuyormuş ve karısının işitme cihazına ihtiyaç duyduğunu düşünüyormuş. Ona nasıl yaklaşması gerektiğinden emin değilmiş. Bu durumu konuşmak için aile doktorunu aramış ; doktor adamın karısının ne kadar duyduğunu anlayabilmesi için basit bir yöntem önermiş.

- "Yapacağın şey şu, karından 30 adım ileride dur, normal bir konuşma tonuyla bir şeyler söyle ; eğer duymazsa 30 adım ilerisinde aynı şeyi tekrarla, sonra 20 adım ; cevap alana kadar aynı şeyi tekrarla."

O akşam karısı mutfakta akşam yemeğini hazırlarken adam işlemi uygulamaya koymuş. 40 adım uzaklıktan karısına normal bir konuşma tonuyla seslenmiş.

- "Hayatım bu akşam yemekte ne var?"

Cevap yok. Mutfağa biraz yaklaşmış. Mesafeyi 30 adıma indirmiş ve soruyu tekrarlamış.

Gene cevap yok. Mutfağa biraz daha yaklaşmış, mesafe 20 adım ve tekrar sormuş.

Hala cevap yok. Adam mutfağın kapısına gelmiş artık mesafe iyice azalmış ve soruyu tekrarlamış.

Gene cevap alamamış. Bu sefer karısına iyice yaklaşmış ve aynı soruyu tekrar sormuş.

- "Hayatım beşinci kez aynı cevabı veriyorum ya, Tavuk, Taaavuuuukkk."

Hikayenin Ana Fikri :

Belki de genelde düşündüğümüz gibi problem daima karşımızdaki kişilerde olmaya bilir. Problemlerin sebebini birazda kendimizde aramalıyız...
[/size]