Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Medya Fenerli, Hakemler Fenerli, Digitürk Fenerli...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 October 2011, 10:00   Mesaj No:3

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ynt: Medya Fenerli, Hakemler Fenerli, Digitürk Fenerli...

Namoğlu bu lafın önemini, özünü, ruhunu anlamamış! "Sen ne oynadın ki!" diyor. Onu söylüyor zaten Fatih; "Ben oynamak istedim. Beni oynatmadınız" diyor. "Nasıl oynayayım" diyor.

Yusuf Namoğlu faal hakemdi daha... FIFA nasihatlere başladı hakemlere 'Sahaya çıktığınızda maça 10 dakika bakın, takımları çözün. Hangisi oynamak istiyor hangisi oynatmamak istiyor. Tribünlerdeki ve televizyon başındaki insanlar futbol seyretmek için oradalar. Siz futbolu oynamak isteyen takımın yanında olacaksınız yorumlarınızla... Oynatmamak isteyeni cezalandıracaksınız" diyor FIFA... Namoğlu bunun farkında değil.

Galatasaray'ın iyi oynayıp, kötü oynadığı Namoğlu'nu ilgilendirmez. Hakkı da değil, haddi de değil. Hele Hakem Komitesi Başkanı olarak tamamen susması lazım. Ama Fatih Terim'in sorusuna cevap vermesi lazım. "Ben oynamak istiyorum. Karşı takım oynatmak istemiyor ve hakem onun yanında." Evet. Bütün maç boyu maçın hakemi oynatmak istemeyen, futbol oynanmasını istemeyen takımın yanında oldu. Bütün yorumları Galatasaray'ın aleyhineydi.

Fenerbahçe maçının ikinci yarısında sakatlanma yok, hiçbir şey yok dört dakika uzadı. Galatasaray maçında sadece Reira'nın sakatlandığı, hakemin frikik çaldığı pozisyonda üç dakika durdu oyun! Geri kalan duruşlar, altı tane oyuncu değiştirmesi bir yana sadece o pozisyonda kronometre tutmuş üç dakika durdu oyun... Üç dakika uzadı oyun ki maçtan önce de uyarılmış. 'Bunlar çok zaman çalar' diye...
Galatasaray deplasmana gidiyor, Antalya ev sahibi. Galatasaray deplasmanda oynamaya uğraşıyor, ev sahibi 0-0'a maçı bağlamaya uğraşıyor, bu konuda hakem uyarılıyor. Buna rağmen hakem oynamak istemeyen ve oynatmak istemeyenin yanında!.. Namoğlu da o hakemi savunuyor; Fatih Terim'e çatarak. Maçın en can alıcı noktası bu...

Bir maç evvel ki Fenerbahçe maçının hakemi ile bunu karşılaştırdığım zaman ve de şöyle bir geriye döndüğüm zaman bugün Fener ile Galatasaray arasında kaç puan fark varsa onun sorumlusu hakemler.

Fenerbahçe'nin aleyhine penaltı verilmemesi adet haline geldi daha ligin yedinci haftasında... Yani Yobo'nun Bance'ye yaptığı hareketin iler tutar tarafı yok. Marcus Merk dedi ki "Ben hakem olarak yıllar yılı ikili mücadelelerde küçük darbelere, küçük tutmalara katiyen düdük çalmadım; topla mücadele amacı taşıyorsa... Ama pozisyonu tekrar gösterin. Yobo'nun topla alakası yok. Rakibini tutuyor, deviriyor ve ondan sonra topun peşinde değil! Top sola doğru giderken Yobo sağa doğru koşuya devam ediyor. Adam topla alakasının olmadığını, tek hedefinin rakibi olduğunu her şeyle gösteriyor. Bu tartışılmaz bir penaltı."