Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Medya Fenerli, Hakemler Fenerli, Digitürk Fenerli...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 October 2011, 09:58   Mesaj No:2

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Medya Fenerli, Hakemler Fenerli, Digitürk Fenerli...

Ben Giuliani kafasındayım. PKK, hiç tanımadığı, bilmediği, görmediği 24 askeri, hatta içinde kendi kandaşları, Kürt çocukları da olan insanları öldürme amacında değil ki... Onlarla ilgili bir sorunu yok. O uçaktakilerin, ikiz kulelerde yaşayanlarla bir sorunu olmadığı gibi... Onların amacı olay yaratmak, yankılandırmak ve 'Biz buradayız' dedirtmek.

Bunun önüne geçmenin tek yolu da yaşamını ne kadar acın olursa olsun, yüreğine taş basarak sürdürmek.

Türkiye'de ne yazık ki ucuz medya bir takım insanlara saldırmak için böyle olayları kullanıyor. 'Vay efendim balıkçıya gitmiş de kahkaha atmış.' Yok ya!.. Fatih Altaylı, "Dangalaklar" diye yazmış. Az bile yazmış. Dangalaklığın ötesinde bu...

O olaydan ne kadar çok sarsıldığını gösterirsen, onu düzenleyenler o kadar bayram yapar. 'Bitirdik adamları' diye... Tavrın 'it ürür, kervan yürür' olmalı... Bacağından kocaman bir parça koparmış bile olsa... Çünkü amacı o... Amacı şehitler değil; amacı Türkiye'deki yaşamı etkileyip, 'Ben buradayım' demek, korku salmak, dehşet salmak...

Deprem başka bir şey... Orada böyle 'Ben şundan vazgeçersem, şundan vazgeçersem, birisinin ekmeğine yağ sürerim' durumu yok. Orada, böyle durumlarda ölçülü olmak lazım. Bir yerde deprem olmuş, insanlar ölmüş... Ama görünen o ki sabahtan akşama kadar bir şey yok. Bilgi yok, ne olduğu tam bilinmiyor. Haber kanallarında bir şey yok, devletin ağzından bir şey yok. Devlet herhangi bir yas ilan etmemiş. Bir şey yapmamış.

Şimdi ortada böyle bir şey yokken, zaten sıkışık bir lig programı var bu sene sen kalk ligi ertele!.. Niye?
Kişisel olarak sorarsan; ben zaten böyle günlerde insanların bir şeyle oyalanması gerektiğini düşünüyorum. Evde oturup kuracağına, afakanlar basacağına, ruh doktorluk, ilaçlık olacağına oyalanırsın. Maça gitmek eğlenmek değil ki... Maç vakit geçirecek bir spor olayı...

Onun için federasyonun maçları devam ettirmesini, hükümet resmi bir yas ilan ettirmedikçe doğal buluyorum ve 'Niye ertelemediniz?' de çok yanlış bir soru... Böyle soranlar, federasyonu yıpratmak için 'Bahane arıyor' gibi geliyor bana...

Türkiye'nin içinde bulunduğu duruma uygun sahada beraberlikler vardı. Galatasaray'ı, Trabzon ve Fenerbahçe takip etti. Galatasaray'dan başlayacak olursak, beraberliği neye bağlıyorsunuz? Maçı sürekli durdurmakla ve çabuk bitirmekle eleştirilen hakemin etkisi neydi?
O maçın en önemli görüntüsü şu; hakemliği zamanında Galatasaraylı olduğu iddia edilen Yusuf Namoğlu, Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak, hakemi eleştiren, Fatih Terim'i eleştirdi. "Galatasaray ne oynadı ki! Hakemi eleştiriyorsun!" dedi.
Namoğlu ya futbolu bilmiyor ya hakemliğin ruhunu bilmiyor. O makamda oturacak durumda değil. Fatih Terim, "Biz sahaya oynamak için çıktık. Karşımızdaki takım bizi oynatmamaya programlıydı ve maçın hakemi oynatmamaya niyetlilerin yanında yer aldı" diyor.