Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Seks ve Namus!
Konu Başlıkları: Seks ve Namus!
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 July 2006, 18:26   Mesaj No:1

PESTEMAL

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:PESTEMAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 145
Üyelik T.: 16 February 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Seks ve Namus!

Seks ve Namus!

Aklımızı seks ve namus ile bozduk

Üç örnek vereceğim.
Birincisi koskoca bir dekan. Bilgisayarın başına oturup saatlerce chat yapan biri. "Net"te tanıştığı bir kadınla sanal aşk yaşamaya başlamış. Sonra kadın bir şekilde adamı dolandırmış. Adam sanal alemde çarpılınca, polise başvurmuş. Sonrası malum, kadın yakalanmış vs.
Adam üniversite dekanı. Öğretmen yani. O anlatıyor, öğrenciler dinliyor.
Olayın ortaya çıkmasından sonra "Bu gibi örneklerle değil, bilimsel çalışmalarla gündeme gelmeyi isterdim" demiş.
Siz dünya çapında bilimsel çalışma yaptınız da biz mi yazmadık? Dekanın zararı kendisine. Hem sanal aşkından hem de parasından oldu. Bence, karizmayı da fena çizdirdi.
İkinci örnek:
Gamze Özçelik'in sevgilisi...
Mehmet Mutlu.
Sonunda baskılara dayanamamış ve bir yıldır beraber olduğu kız arkadaşından ayrılmış. İddiaya göre ailesi "Bırak artık Gamze'yi" diye buyurmuş. (Gamze'ye Gökhan Demirkol'un ne yaptığını bilmem hatırlatmama gerek var mı?)
Gelelim üçüncüye.
O sıradan bir vatandaş.
Karısı ile anlaşamıyor, ayrılıyorlar.
Daha doğrusu kadın çocuğunu alıp şehir değiştiriyor, babasının evine yerleşiyor.
Peki adam ne yapıyor? Aile meclisi kararıyla karısını öldürüyor. 3 yaşındaki çocuğunun annesine kurşun yağdırıyor.
Niye bu 3 örnek? Çünkü hepsinden etrafımızda o kadar çok var ki.
Türk erkeği aklını iki şeyle bozmuş.
Seks ve namus.
Dekan bilgisayarla evlenecek kız arıyor. Görün bakın evlendikten sonra neler olur. Karısına "Benden başka kimle chat yaptın" diye sormaya başlar. Önce bilgisayardan kız arar ardından namusunu sorgularlar.
Mehmet Mutlu'ya ise her erkeğin gizliden gizliye hak verdiğini düşünüyorum.
Şaka değil. Ben de olsam aynısını yapardım" diyorlar. "Olur mu canım, kız arkadaşının görüntülerini bütün Türkiye izledi."
Okumuş, cahil, zengin, yoksul.
Her Türk erkeği namusunun peşinde.
16-17 yaşındaki küçük kadınlar "Acaba nereme estetik yaptırsam da güzelleşsem" diye hayal kuruyor, yarışma programlarına katılıyorlar.
Ne yalan söyleyeyim o yarışmalar tam bir et pazarı görüntüsünde.
Midem bulanıyor.
Çocuk yaştaki kızlar poz veriyor.
Namus düşkünü adamlar da seyrediyor!

Balçiçek PAMİR