Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - 2 Yaşındaki Kızım Babasına ve Bana Vuruyor. Öneriniz?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 April 2007, 11:12   Mesaj No:1

mevlutgunes

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:mevlutgunes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 164
Üyelik T.: 01 March 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 2 Yaşındaki Kızım Babasına ve Bana Vuruyor. Öneriniz?

2 Yaşındaki Kızım Babasına ve Bana Vuruyor. Öneriniz?

2 Yaşındaki Kızım Babasına ve Bana Vuruyor. Öneriniz?

Soru: 2 yaşındaki kızım babasına ve bana karşı bazen çok hırçın davranuyor vuruyor çok sinirli bir yapısı var üstüne düşmüyorum sakinleşşsin diye çok zeki bir çocuk herdenileni anlıyor yapıyor acaba bu sinirinin nedeni ne olabilir

Cevap: Kızınızın size ve babasına hangi durumlarda hırçın davrandığını, bu durumlarda sizin her zaman nasıl davrandığınız (istediğiniz her zaman reddetme, kabul etme, elinden bir şeyi alma, engelleme gibi, etrafında hırçın olan örnek alabileceği kişilerin bulunup bulunmadığı) önemlidir. Dış etkenleri ve sizin davranışlarınızın onu nasıl etkilediğini değerlendirmenizi öneririz. 2 yaş çocuklar kendilerini ifade etmeye, inatlaşmaya başlarlar. Bu nedenle onunla asla inatlaşmayın ve dikkatini mümkün olduğunca farklı alanlara çekin. Şiddet içeren hareket ve tavırlardan kaçının. Unutmayın çocuğunuz bu dönemde taklit ederek öğreniyor. Oyunlarla ona nasıl yaşanması gerektiğini anlatın. Yemek yemeyi, arkadaş işlikilerini çocuklar en iyi oyunla anlar.